פורום תוכיפדיה
גוזלי תוכון. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזלי תוכון. (/showthread.php?tid=2698)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: גוזלי תוכון. - אהבת חיות - 05-01-2021

(04-30-2021, 01:56 PM)אורלי רבינו כתב: איכשהו עם הגוזלית עוד היה לי חשק לטפל גם בהורים. אני עדיין מחליפה להם מים וירקות, אבל הם כבר לא ייתנו בי אימון אז מה הטעם?
חשבת אולי שדווקא עכשיו תוכלי לעבוד יותר עם ההורים לחברת אותם?
אולי לא ברמה שהצלחת עם הגוזלית אבל להתקדם יותר מהקשר שלכם עכשיו.

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 05-11-2021

הי צבי לצערי, האמא התעופפה שלשום מהכלוב. שמתי לב שמאז שהגוזלית שלי איננה, ההורים חא היו אותו דבר. הם נשארו באטתה תנוחה על התמונה. הם אמנם אכלו מהאוכל שלהם ושתו מים, אבל הם כבר לא אכלו ירקות. ומאז שהאמא התעופפה, האבא נשאר על בתמונה. לא יודעת אם הוא אוכל או שותה. למרות שנראה לי שכן או לפחות הוא שותה הוא עדיין לא עף. הוא כמעט ולא ישן אלא טם כן תוכים ישנים עם עיניים פתוחות. היום הוא התחיל להשמיע קולות. אני מצרפת וידאו. ידיד שלי אמר שהוא יחזיר אותו למגדל.למרות שהוא רצה לקחת את ההורים אליו. נראה שהגוזל של התוכון מתפתח יפה וגם כשהוא עף החטצה הוא עף חעץ וחוזר אז.

אני אשלח לך את הועדאו במסנג'ר כי פה זה לא נותן חי

RE: גוזלי תוכון. - צבי דגן - 05-11-2021

לא הבנתי את השאלה.
אנא תנסחי את השאלה במשפט אחד קצר וברור.

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 05-13-2021

הי צבי, האבא קוקטיל נשאר לבד ומאז הוא כאילו לא זז יותר מידי. הוא אוכל אבל לא באותה תדירות כשהאמא והגוזלית היו.
הוא משמיע קולות . לפעמים זה קולות שהוא היה משמיע כשהוא והאמא היו מזדווגים ונראה לי שהוא היה שמח להיות במקום אחר.
מה אתה אומר?

RE: גוזלי תוכון. - צבי דגן - 05-13-2021

יתכן שהבדידות משפיעה עליו.
ועדיין לא ממש הבנתי את השאלה.

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 05-14-2021

הי צבי, אני משאירה את החלון פתוח והוא עדיין נשאר. הוא ממשיך להשמיע קולות. לפעמים זה נדמה כאילו הוא מנסה להגיד משהו. הוא אוכל את האוכל שךו, אבל תמיד הוא חוזר לתנוחה שלו על התמונה והרבה פעמים הוא משציע את קןלות של הזדווגות. האם זה אומר שאולי הוא מנסה לקרוא לאמא בחזרה? והאם לא עדאי באמת חשחרר אותו אם הוא מרגיש בודד?

RE: גוזלי תוכון. - ארי סמואל - 05-14-2021

1. הוא כנראה מתגעגע לבת זוגו...

2. אם תשחררי אותו הוא יישאר בודד וכנראה ימות.

כדאי שתביאי לו בת זוג חדשה בגילו ותנסי לחבר בינהם.

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 05-21-2021

הי צבי וארי. ידיד שלי עשה החלפה עם מגדל תוכים שיש לו באמת תוכים מכל סוג. המגדל לקח את האבא הקוקטיל ונתן לו גרין צ'יק.
היום הוא הביא לי את הגרין צ'יק.
אני מצרפת תמונה כדי שתגידו לי האם זה זכר או נקבה והאם זה מוקדם לדעת ומה אתם יכולים להגיד לי או לשלוח לי מאמרים על הגרין צ'ק.
דבר שני. כשהתוכי על הכתף שלי שמתי לב שהוא ניגש לאוזניים שלי ונושך אותם.
מה יכולה להיות הסיבה.
תודה על העצות וסליחה על האורך.
מצרפת תמונה

[Image: a9Efu1O.jpg]

RE: גוזלי תוכון. - צבי דגן - 05-21-2021

• אצל הגרינצ'יק אין אפשרות להבחין בין הזוויגים רק לפי המראה החיצוני.
    ההבחנה נעשית רק בעזרת בדיקה גנטית (DNA).
  • ועם זאת בעלי הניסיון ולאחר ההטלה הראשונה יוכלו להבחין ע"י בדיקת הרווח בין עצמות אגן הירכיים: אצל הזכרים עצמות האגן קרובות יותר מאשר אצל הנקבות.
  • הוא ניגש לאוזניים משום שהן בולטות מהראש ומעניינות את התוכי.

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 05-22-2021

אוקי, נדמה לי שיש לי נקבה. מיששתי ונקודות האגן די רחוקות אחת מהשנייה.
שמתי לב שהיא גם נושכת את האצבעות. לפעמים חזק ובעתם לנשוך כל דבר.
מה יכולה להיות הסיבה? האם זה משחק? האם אוכל של קוקטיל יכול להתאים גם לגרין צ'יק?

עוד שאלה. האם שירה ועידוד ומילים חמות ונשיקות יכולות לעזור לקשר כמו שזה עזר לי עם גוזלית הקוקטיל שלי ומה אפשר לעשות כדי למנוע את הנשיכות האלה?