פורום תוכיפדיה
שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי (/showthread.php?tid=2691)

עמודים: 1 2 3 4 5

שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 03-29-2021

היי, יש לי תוכי ממין נקבה (גרינציקית) אננס במשך כבר חודש וקצת, פתחתי את הנושא בשביל לשלוח שאלות במידת הצורך.
אתמול הכנו לה עץ לתוכי (יחסית בקלות) היא התעניינה בלפורר את העץ אבל ירדה משם כעבור זמן מה, יש לכם המצלות מה כדי לשים על העץ כדי לסקרן אותה יותר?
[Image: BnOKrs5.jpg]

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - amsh - 03-30-2021

יש לי כמה רעיונות בשבילך:
  1. תערבב קמח ומים (בצק, אם אתה שומר פסח, אתה יכול לעשות מקמח מצה),ותשים כל מני צופרים בתוך העיסה, ואז תמרח על הענף, זה מלמד את התוכי ללקט כמו בטבע, וגם נותן לו תעסוקה.
  2. קח 2 פקקים של קוקה קולה (או כל פקק שהוא בגודל של פקק קוקה קולה), תשחיל אותם על חבל כמו בתמונה הזאת ותקשור בשתי הצדדים (כמו בתמונה), תקשור את החבל לעץ בצורה שהפקקים יישארו עומדים, אחרת כל הצופרים יפלו, ותן לתוכי לנסות לפתוח את הפקקים ולקחת את הצופרים.
    [Image: ligQTht.jpeg]
  3. כך ירקות שהתוכי אוהב במיוחד (אצל התוכי שלי זה היה תפוח), ותתקע אותם על על הענפים הדקים שבעץ (אם אתה מצליח גם על הענפים העבים זה מצוין...), עדיף לא חתיכות גדולות מדי, ותן לתוכי לאכול את כל החתיכות.
נ.ב
יכול להיות שהתוכי ירד מהעץ בגלל שהענף בגובה די נמוך, והוא לא מעז להיות בגובה כזה הרבה מדי זמן, אז הייתי ממליץ לך לשים את הענף במקום גבוה יחסית.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - ארי סמואל - 03-30-2021

התוכי לא מתעניין בעץ כי יש לו מעט מאוד ענפים ובלי שום גירויים.

אני ממליץ לך לעיין במאמר הזה.

אם אתה מערבב קמח ומים תדאג שבכל ענף תהיה כמות קמח קטנה כדי שתדביק את המזון מבלי לתפוס הרבה טעם.
הרעיון עם הפקקים מצוין אבל בעץ כזה קטן הוא לא יעבוד.

בקישור ששמתי תמצא עוד הרבה רעיונות לגירויים.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - amsh - 03-30-2021

(03-30-2021, 07:35 AM)ארי סמואל כתב: התוכי לא מתעניין בעץ כי יש לו מעט מאוד ענפים ובלי שום גירויים.

אני ממליץ לך לעיין במאמר הזה.

אם אתה מערבב קמח ומים תדאג שבכל ענף תהיה כמות קמח קטנה כדי שתדביק את המזון מבלי לתפוס הרבה טעם.
הרעיון עם הפקקים מצוין אבל בעץ כזה קטן הוא לא יעבוד.

בקישור ששמתי תמצא עוד הרבה רעיונות לגירויים.

ארי סמואל צודק, הייתי ממליץ לך להוסיף עוד איזה ענף לעץ, אז לדעתי זה יהיה מספיק.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 03-30-2021

אני מצטרף להצעות של קודמי.
רק תיקח בחשבון שהתוכים אוהבים לתפוס את המקום הגבוה ביותר בעץ.
זה לא אומר שאסור לך לשים להם "מטעמים" בענפים הנמוכים יותר, בד"כ התוכי ייקח מהענף הנמוך ויעלה אל הגבוה כדי לאכול.
הסטנד - נהדר.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 03-30-2021

אין לי כל כך אפשרות להוסיף לעץ עוד ענפים בגלל המקום שהוא תופס (שרק את זה הייתי צריך לשכנע את הורים שלי שיהיה את העץ)
לונה (התוכי שלי) ממש אוהבת תפוח גם אז אני חושב שאני אנסה באמת לקחת חתיכות ולתקוע על הענפים.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - ארי סמואל - 03-30-2021

אתה לא צריך להוסיף ענפים לרוחב, חשוב שתוסיף ענפים לגובה כדי שלתוכי יהיה יותר עניין ובחירה.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 04-10-2021

היי, היום קמתי בבוקר ובאתי לפתוח את הכלוב של לונה ולהוציא אותה, והיא פשוט ממש השתגעה ובקושי רצתה לצאת, אז נתתי לה לצאת לבד ואז כשהיא יצאה וכל פעם שטיפה התקרבתי אליה היא לא הפסיקה לברוח ולצייץ ממש בחוזקה וכשאחד ההורים שלי לקח אותה לא הייתה לה בעיה בכלל, רק כשאני התקרבתי היא פשוט עפה וצייצה, ממש התשגעה.

אתמול הכל היה כרגיל.. אני הבן אדם שהיא בדרך כלל איתו הכי הרבה והיא מתה עליי ואתמול הכל היה כרגיל, למה היא פתאום מתנהגת ככה רק אליי? ומה אני יכול לעשות.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - ארי סמואל - 04-10-2021

עשית משהו שונה לפני שזה קרה?
לא מוציאים את התוכי מהכלוב אלא נותנים לו לצאת מתי שנוח לו...

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 04-10-2021

אני אסביר לך בדרך כלל שפותחים לה את הכלוב היא ישר קופצת על ההזדמנות ומחכה שנושיט לה יד, אנחנו פשוט שם לה יד מול היציאה מהכלוב והיא ישר קופצת, הפעם היא נצמדה לאחרו וצייצה בלי הפסקה (רק כשאני עשיתי את זה), עכשיו אני על המחשב ושמתי את העץ שלה על השידה בחדר שלי יחסית רחוק והיא כרגע עומדת שם.

ואני לא מבין אני באמת לא עשיתי שום דבר, היא פשוט בבוקר ככה התנהגה אליי, אתמול הכל היה כרגיל :ו