פורום תוכיפדיה
גידול גוזל של קוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גידול גוזל של קוקטיל (/showthread.php?tid=2646)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: גוזלית קוקטיל, - צבי דגן - 03-28-2021

1. אני מבקש ממך שלפני שאת לוחצת על "פרסם תגובה", תקראי שוב את מה שכתב ותתקני את השגיאות או - שגיאות ההקלדה.
    בחלק מהמקרים אני עושה את זה במקומך, אבל לפעמים קשה לי לנחש.
  2. את מזון הביצים צריך לתת גם לתוכים הבוגרים.
    לגוזלים אפשר לפורר עם מזלג או פומפייה ולאחר שתראי שהם אוכלים את הביצה תיאבון, תוכלי רק לחתוך להם לחתיכות קטנות.
  3. זה שהתוכים ישנים ביום הוא סימן שהם לא ישנים טוב בלילה במשך 10-12 שעות בתנאי שקט וחשיכה.
    ואז הם נאלצים לישון ביום, וזה מצב לא תקים משום שכאשר הם ישנים מן הסתם הם לא אוכלים בזמן השינה וכך הם צוברים חוסרים בחומרים תזונתיים חיוניים.

RE: גוזלית קוקטיל, - אורלי רבינו - 03-29-2021

הי צבי, קודם כל תודה. ובעניין השינה, זה לא קורה הרבה. רוב היום, הם פעילים ואוכלים. אני משתדלת לתת להם את הזמן שלהם בלילה לישון. אני שומרת שהדירה תהיה נעימה ושלא חהיו רעשים, אבל לפעמים יש דברים שאין לי שליטה עליהם .

הי צבי. שמתי להורים ירקות בכלי נפרד ואני רואה שהם אוכלים קצת. האמא אוכלת קצת יותר ונראה לי שהם קצת מתביישים ממני, כי הם שמים לב מתי אני מסתכלת עליהם ואז כביכול, הם לא אוכלים. את הגוזלית, אני עדיין נותנת לה כופתיות אבל אני מנסה לתת לה גם ירקות מרוסקים. אני אנסה גם את העניין של הביצה

עוד דבר: התוכים שלי ישנים את השעות שהם צריכים והם אוכלים את התערובת שלהם אבל שמתי לב שעם כל זה שהם ישנים את השעות שלהם עדיין הם מנמנמים מידי פעם. כך גם הקטנה

הי צבי, שאלה: ראיתי שבתערובת של ההורים יש גם כופתיות קטנות. אפשר להמיר או לחילופין לשלב ביחד עם הכופתיות הרגילות וכמובן להרטיב מעט במים? כי אני רואה שהגוזלית שלי ממש אוכלת את האוכל של הבוגרים. היא ממש השתלטה להם על האוכל. עד כמה קריטי לתת ירקות לגוזלית כי היא לא ממש אוכלת . היא מעדיפה את הכופתיות וגם את האוכל של ההורים שלה. היא גם נוגסת באבן המינרלים. אפשר להתחיל עם הביצה ולאט לאט להתקדם לירקות כי את הירקות היא רק טועמת אבל לא ממש אוכלת

RE: גוזלית קוקטיל, - צבי דגן - 03-29-2021

(03-29-2021, 07:10 AM)אורלי רבינו כתב: התוכים שלי ישנים את השעות שהם צריכים והם אוכלים את התערובת שלהם אבל שמתי לב שעם כל זה שהם ישנים את השעות שלהם עדיין הם מנמנמים מידי פעם. אין מצב!
תוכים בריאים שישנים בלילה במשך 12-14 שעות בתנאי שקט וחשיכה, לא אמורים לישון במשך היום, אלא להתעופף, לאמן את ששרירי התעופה ולאכול, זה מה שתוכים עושים.
ואם את חושבת שהתוכים שלך ישנים את השעות שהם צריכים, כנראה שאת טועה או שהתוכים שלך חולים (סבירות נמוכה).

(03-29-2021, 09:23 AM)אורלי רבינו כתב: ראיתי שבתערובת של ההורים יש גם כופתיות קטנות. אפשר להמיר או לחילופין לשלב ביחד עם הכופתיות הרגילות וכמובן להרטיב מעט במים?
אפשר לערבב את הכופתיות, אין צורך להטיב אותן.
עד כמה קריטי לתת ירקות לגוזלית כי היא לא ממש אוכלת.
מאוד חשוב שיאכלו את הירקות, יש בהם שפע של ויטמינים ומינרלים. תמשיכי להציע להם מעט בכל יום עד שיתרגלו ויאכלו.
היא מעדיפה את הכופתיות וגם את האוכל של ההורים שלה. היא גם נוגסת באבן המינרלים. אפשר להתחיל עם הביצה ולאט לאט להתקדם לירקות כי את הירקות היא רק טועמת אבל לא ממש אוכלת.
זה בסדר שהיא אוכלת את המזון של ההורים, כך זה נעשה גם בטבע (ההורים מלמדים את הגוזלים ומראים להם את המזונות הטובים והראויים למאכל).
על הביצים כבר דברנו, תמשיכי לתת ביצים.
אם הם טועמים מהירקות זה סימן טוב, אנחנו קרובים מאוד למצב שהם לא רק יטעמו אלא גם - יאכלו.

הי צבי, קודם כל תודה. התוכים מתעופפים. אוכלים. מנקים את הגוזלית שלהם. הם גם מחזקים את המקור שלהם בענפים שיש בכלוב. הגוזלית שלי גם כבר מתעופפת וכשהיא רוצה לאכול, היא יודעת מה לעשות.
אני אקח את העצות שלך לגבי הירקות ולגבי הביצים ואני אעדכן אותך.
אני שמחה שיש לי את מי לשאול כדי לתת לתוכים שלי את הטיפול הטוב ביותר.
לאט kאט אני רואה התקדמות ביני לבין ההורים.
מי יודע, אולי אני אצליח לחברת תוכי פרא?

[Image: 5nWVwod.gif]

הי צבי, רציתי לשאול: כל פעם שהגוזלית שלי מסיימת לאכול, היא משאירה לי " הפתעה".
אני גם רוצה לציין שהיא ממש מתחברת אליי. נותנת לי המון נשיקות, כשאני קוראת לה, היא מתיישבת לי על הכתף. היא אפילו נרדמה עליי קצת היום וכשאמא שלה קראה לה ואמרתי לה: אמא קוראת לך, איפה אמא? אז היא נתנה לי נשיקה. כאילו היא אמרה לי: את אמא שלי. מה אפשר לעשות בעניין ה" הפתעה"?

את לא אוהבת הפתעות?  חייכן
ראי כאן: חליפת טיסה לתוכי (חליפה רפואית), זה יכול לפתור לך את הבעיה.