פורום תוכיפדיה
גידול גוזל של קוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גידול גוזל של קוקטיל (/showthread.php?tid=2646)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: גוזלית קוקטיל, - אורלי רבינו - 03-26-2021

הי צבי,
שאלה לי: אחרי שראיתי שהגוזלית שלי כבר נהיית יותר ויותר עצמאית והיא כבר אוכלת לבד ושותה לבד. האם לא כדאי לשחרר את ההורים בחזרה לטבע?.
התוכי האבא, שוב השמיע קולות צורמים, שוב יצא ונכנס מהכלוב.
למרות שהאמא לא עושה את זה. מה אתה אומר?
ושמתי לב שההורים אוכלים רק את האוכל שלהם ובירקות הם כמעט ולא נוגעים. האם זה בסדר?

שמתי לב שהגוזלית שלי, לא ממש אוכלת, אבל קורעת פיסות קטנות מהעיתון שיש בכלוב כדי למנוע לכלוך. האם יכול להיגרם לה נזק מזה?

RE: גוזלית קוקטיל, - צבי דגן - 03-26-2021

(03-26-2021, 05:49 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי,
שאלה לי: אחרי שראיתי שהגוזלית שלי כבר נהיית יותר ויותר עצמאית והיא כבר אוכלת לבד ושותה לבד. האם לא כדאי לשחרר את ההורים בחזרה לטבע?
למטה את כותבת דברים שונים שהגוזל לא ממש אוכל.
לשחרר תוכים לטבע? - אין בזה שום טעם ושום הגיון, בד"כ הם לא ישרדו בעיקר מחוסר במזון.

התוכי האבא, שוב השמיע קולות צורמים, שוב יצא ונכנס מהכלוב.
למרות שהאמא לא עושה את זה. מה אתה אומר?
קשה לי לדעת באופן ספציפי משום שאני לא נמצא עם התוכים שלך.
אבל כתבתי לך לעיל, באופן כללי, את המשמעויות שיש לקולות של התוכי.

ושמתי לב שההורים אוכלים רק את האוכל שלהם ובירקות הם כמעט ולא נוגעים. האם זה בסדר?
זה פחות בסדר, תנסי לאחר ארוחת הערב להסיר מהכלוב את כל המזונות ובבוקר תתני להם מעט מ- 2-3 סוגי ירקות ותשאירי כך במשך כשעתים (במזג אוויר קריר - אפשר למשל זמן ממושך יותר)

שמתי לב שהגוזלית שלי, לא ממש אוכלת, אבל קורעת פיסות קטנות מהעיתון שיש בכלוב כדי למנוע לכלוך. האם יכול להיגרם לה נזק מזה?
אם היא לא מנסה לבלוע, לא ייגרם נזק.
אבל כדאי לנקוט באמצעי זהירות ולשים את העיתון מתחת לרשת.

הי צבי,
לגבי השאלה על ההורים: אם אני אקח להם את הגרעינים ואשאיר להם רק ירקות ובכל זאת הם לא יאכלו, לא יכול להיגרם להם נזק?
הגוזלית שלי כבר אומרת לי בעצמה, מתי היא רעבה וממש מתקרבת אליי כדי שאאכיל אותה.
היא גם שותה מהמים והיא כבר מזהה את הקול שלי. אני מקווה שזה יהיה ככה גם עם ההורים למרות הכל.

למה את צריכה לקחת מהם את תערובת הזרעים?
אם את מתכוונת ל"גרעינים" = זרעי חמניות, אז את צודקת, אסור לתת לתוכים יותר מאשר 5%-10% מסך כל תערובת הזרעים זרעי חמניות.
ראי כאן: זרעי חמניותמשמעות של סידן וזרחן בתזונה בכלל ובעופות במיוחד
אני מצטרף לתקוותך.

הי צבי. אם אתה מתכוון רק לזרעי חמניה, אז לא, יש להם עוד גרעינים ועוד תערובת.
קניתי את התערובת הזו בחנות שמתמחה בגידול חיות.
אפשר לשים להם חתיכה של ירק כמו גזר או בטטה או כל ירק אחר שמותר ולערבב אותו ביחד עם התערובת שלהם?

כעקרון, לא מערבבים מזון יבש עם מזון לח.

RE: גוזלית קוקטיל, - אהבת חיות - 03-26-2021

בעקרון אני מסכים עם צבי שלא כדאי לערבב מזון לח ויבש אבל לפעמים אולי דרכים יצירתיות יכולות לעזור, כמו למשל לתת להם ביד שלך ירק ואז אוכל יבש שהם אוהבים שיבינו את ההקשרים.

RE: גוזלית קוקטיל, - אורלי רבינו - 03-27-2021

הי צבי,יש לי כמה שאלות.
קודם כל תודה על העצות .
שמתי להורים חתיכות של כרוב לבן וכרוב אדום ממש קרוב לאוכל שלהם והם אכלו קצת מהירקות.
היום האבא עף ממש קרוב אליי וניסיתי לגעת בו, אבל לא ממש הצלחתי, אבל זו התקדמות. כשהוא היה בכלוב, הצלחתי ללטף לו קצת את הנוצות - התקדמות.
דבר שני, ראיתי שהגוזלית ממש אוכלת כבר את האוכל של ההורים. נגסה קצת מהאבן מינרלים.
היא עדיין אוכלת כופתיות. והכי מדהים זה שהיא כבר אומרת לי בעצמה מתי היא רוצה והיא אפילו עולה לי על היד כדי שאאכיל אותה.
אני בכל זאת רוצה לנסות קצת ירקות מרוסקים. השאלה שלי אם זה בסדר שהיא נוגסת כבר מהאבן מינרלים ואוכלת את האוכל של ה"גדולים".
ושאלה אחרונה. אני רוצה לנסוע להורים שלי אבל אני מפחדת שמא הגוזלית לא תזכור את הקול שלי והיא כאילי תכעס עליי שעזבתי אותה, מה לעשות?
אפשר להשאיר אותה לבד או שאם אתה מכיג מקום שיכול לטפל בה כשאני לא אהיה.
תודה על הכל

RE: גוזלית קוקטיל, - צבי דגן - 03-27-2021

• אפשר לתת לה את המזון של הבוגרים.
  • בנסיעה להתארח, עדיף לקחת את התוכי איך.
    אם זה בלתי אפשרי, תצטרכי לדאוג שמשהו יטפל בתוכי בדיוק כפי שאת עושה.
    ולכן תצטרכי ללמד את המחליף/ה מספר ימים לפני הנסיעה.

RE: גוזלית קוקטיל, - אורלי רבינו - 03-27-2021

הי צבי. אני באמת שמה לב שהשירה שלי והעידודים שלי והמחמאות שאני נותנת בלי סוף, באמת עזרו לי לקנות האימון של הגוזלית שלי אם אני אמשיך ים המחמאות גם להורים, זה חעזטכ להתקרבות שלהם אליי ולנתינת אימוח בי? כי אני מרגישה שהם לאט לאט מרפים את החשדות שלהם כלפיי. וזה שהגוזלית כבר אוכלת כופתיות מהיד שלי וממש עפה אליי כשהיא רעבה, זה אומר משהו? ואני יכולה לשלב בתוך הכופתיות גם ירקות מרוסקים? ואני יכולה במקום הכופתיות לתת לה רק את האוכל של הבוגרים או עדיף בשלב הזה לשלב בין המזונות?