פורום תוכיפדיה
גידול גוזל של קוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גידול גוזל של קוקטיל (/showthread.php?tid=2646)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: גוזלית קוקטיל, - אורלי רבינו - 03-24-2021

הי צבי,
אתמול ידיד שלי החזיר לי את הגוזלית שלי אחרי שהיא הייתה אצלו קצת והוא באמת ראה שהגוזלית שלי רגועה כי הגוזלית שהייתה אצלו ונעלמה, לא הייתה בדיוק כזו.
גם הוא נדהם לגלות שעל אף שהדלת הייתה פתוחה והחלון כדי שיהיה קצת אויר ההורים לא עפו.
השאלה שלי: כנראה שמשהו הפחיד את הגוזלית שלי או שהיא ניסתה להתקרב להורים שלה וכאילו הם לא הכירו אותה בהתחלה ונופפו בכנפיים מה שגם הפחיד כנראה את הגוזלית שלי והיא פלטה את הדייסה שידיד שלי הביא לה.
נתתי לה כופתיות והיא אכלה ונרגעה.
מה יכולה להיות הסיבה לפליטה של הדייסה.
הגוזלית שלי בסדר?

RE: גוזלית קוקטיל, - צבי דגן - 03-24-2021

אחת הסיבות לפליטת הדייסה היא הזנה בכמות גדולה מידי.
סיבה נוספת היא שהגוזל הגיע לגיל הגמילה והוא דורש מזון מוצק.
האם זה היה מקרה חד פעמי, או שהתופעה חוזרת על עצמה?

הי צבי, אם אתה מדבר על הפליטה של הדייסה, אז כן, זה היה מקרה חד פעמי, כי אצלי היא אף פעם לא פלטה.
ניסיתי לתת לה גזר מרוסק, ביחד עם הכופתיות, אבל היא אכלה רק את הכופתיות ובגזר כמעט ולא נגעה. האם זה בסדר?.
שמתי לה כלי אוכל עם כופתיות, גם מעל הכלוב וגם בתוך כי היא אוהבת להתעופף ובאמת ראיתי שהיא ניגשת לכלי והיא אפילו אכלה קצת מהכרוב הלבן ששמתי להורים וקצת מהאוכל שלהם והכי מדהים זה באמת כשהיא הייתה רעבה, היא פשוט עפה אלי, כאילו אמרה לי: אני רעבה.

(03-24-2021, 12:48 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי, אם אתה מדבר על הפליטה של הדייסה, אז כן, זה היה מקרה חד פעמי, כי אצלי היא אף פעם לא פלטה.
אם כך, אין צורך להתייחס לזה.
ניסיתי לתת לה גזר מרוסק, ביחד עם הכופתיות, אבל היא אכלה רק את הכופתיות ובגזר כמעט ולא נגעה. האם זה בסדר?
תמשיכי להציע לה כל מיני ירקות שמותרים.
עייני גם בקישורים האלה:

שמתי לה כלי אוכל עם כופתיות, גם מעל הכלוב וגם בתוך כי היא אוהבת להתעופף ובאמת ראיתי שהיא ניגשת לכלי והיא אפילו אכלה קצת מהכרוב הלבן ששמתי להורים וקצת מהאוכל שלהם והכי מדהים זה באמת כשהיא הייתה רעבה, היא פשוט עפה אלי, כאילו אמרה לי: אני רעבה.

אם קראת לפחות את המאמר הזה, היית צריכה להבין שהתוכי זקוק לתזונה מגוונת ומאוזנת: תזונה מאוזנת לתוכים

הי צבי עוד שאלה: אני שמה לב עכשיו שהגוזלית שלי כבר ממש אוכלת את הירקות שאני שמה להורים שלה ואפילו אוכלת קצת מהאוכל שלהם.
האם זה בסדר, או להרחיק אותה?

הגוזלית שלי שותה מים מהכלי ששמתי להורים. מותר לה?

(03-24-2021, 02:11 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי עוד שאלה: אני שמה לב עכשיו שהגוזלית שלי כבר ממש אוכלת את הירקות שאני שמה להורים שלה ואפילו אוכלת קצת מהאוכל שלהם.
האם זה בסדר, או להרחיק אותה?
אין שום בעיה, זה אפילו - רצוי.
הגוזלית שלי שותה מים מהכלי ששמתי להורים. מותר לה?
בהחלט - מותר.

אם את רוצה להעלות תמונה, תשתמשי באייקון הזה: [Image: 2DfPURu.jpg]
הוא נמצא בשורת הפקודות, משמאל לחייכן.