פורום תוכיפדיה
שמירה על הטריטוריה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שמירה על הטריטוריה (/showthread.php?tid=2617)

עמודים: 1 2

RE: שמירה על הטריטוריה - אהבת חיות - 03-10-2021

ולמה אתה חושב שתוכי קצוץ נוצות לא יכול להיטרף ע"י חתול?
להפך, תוכי קצוץ נוצות תעופה יהיה הרבה יותר קל לחתול לטרוף אותו.

RE: שמירה על הטריטוריה - צבי דגן - 03-10-2021

אני מסכים עם אהבת חיות
ובנוסף מי אמר לך שאלה הן שתי האפשריות הבלעדיות (כדבריך - להישאר בחיים כנכה או האם עדיף למות)?
למה לא לחשוב על האפשרות הטובה יותר: להישאר בחיים ולא להיות נכה ובכל זאת - לחיות?
במילים, אחרות אפשר לגדל תוכים באופן נורמלי גם בלי לגרום להם להיות נכים.
איך? - פשוט מאוד, לקחת אחריות על עצמך, ולא לשחרר את התוכי לפני שדאגת שכל פתחי הבית יהיו סגורים.
אילו היית תוכי, האם לא היית מעדיף שהמגדל שלך יהיה קצת יותר אחראי למעשיו?

אני יכול להבין מהיכן המחשבה של קיצוץ נוצות התעופה מגיע, במיוחד שהוא מחוזק ע"י אנשי מקצוע כמו וטרינרים.
חבל שדווקא אנשי המקצוע שאמורים לראות את טובת החיה, רואים זוית מאוד צרה בטיפולה (ולא רק בנושא קיצוץ הכנפיים)
אין ספק שדרך תוכיפדיה אפשר ליצור שינוי קטן, אבל הוא לא מספיק.
המודעות של מה זה אומר לגדל תוכי או כל חיה לצערי בהרבה מאוד מקרים קטנה מאוד, ובדרך כלל זה מתבטא ב"אני אביא צעצוע לילד בכדי שישחק בו עד שימאס לו ויזרוק אותו".
השינוי צריך לבוא מכל אדם, וההבנה צריכה להיות שבעל חיים הוא לא צעצוע.
מתנצל על החפירה  חיוך גדול

RE: שמירה על הטריטוריה - Or.pahima - 03-10-2021

(03-10-2021, 04:26 AM)אהבת חיות כתב: ולמה אתה חושב שתוכי קצוץ נוצות לא יכול להיטרף ע"י חתול?
יכול להיות שלא הבנת תוכי גזור נוצות לא יברח מהבית בגלל זה הוא לא יתקל בשום חתול תוכי שלי גזור יעוף דרך פתח ויברח ואז חתול יראה אותו ויאכל אותו
(03-10-2021, 10:37 AM)צבי דגן כתב: אני מסכים עם אהבת חיות
ובנוסף מי אמר לך שאלה הן שתי האפשריות הבלעדיות (כדבריך - להישאר בחיים כנכה או האם עדיף למות)?
למה לא לחשוב על האפשרות הטובה יותר: להישאר בחיים ולא להיות נכה ובכל זאת - לחיות?
במילים, אחרות אפשר לגדל תוכים באופן נורמלי גם בלי לגרום להם להיות נכים.
איך? - פשוט מאוד, לקחת אחריות על עצמך, ולא לשחרר את התוכי לפני שדאגת שכל פתחי הבית יהיו סגורים.
אילו היית תוכי, האם לא היית מעדיף שהמגדל שלך יהיה קצת יותר אחראי למעשיו?
לא גר לבד אחי עם התוכי יש עוד אנשים בבית אחריות על עצמי אני יכול לקחת . אחריות על כל בני הבית לא יכול לקחת . ושמעתי על הרבה חכמולוגים שמפרסמים שתוכי שהיה אצלם 25 שנים ברח ואז מפרסמים בכל מיני קבוצות
(03-10-2021, 11:36 AM)אהבת חיות כתב: אני יכול להבין מהיכן המחשבה של קיצוץ נוצות התעופה מגיע, במיוחד שהוא מחוזק ע"י אנשי מקצוע כמו וטרינרים.
חבל שדווקא אנשי המקצוע שאמורים לראות את טובת החיה, רואים זוית מאוד צרה בטיפולה (ולא רק בנושא קיצוץ הכנפיים)
אין ספק שדרך תוכיפדיה אפשר ליצור שינוי קטן, אבל הוא לא מספיק.
המודעות של מה זה אומר לגדל תוכי או כל חיה לצערי בהרבה מאוד מקרים קטנה מאוד, ובדרך כלל זה מתבטא ב"אני אביא צעצוע לילד בכדי שישחק בו עד שימאס לו ויזרוק אותו".
השינוי צריך לבוא מכל אדם, וההבנה צריכה להיות שבעל חיים הוא לא צעצוע.
מתנצל על החפירה  חיוך גדול

RE: שמירה על הטריטוריה - צבי דגן - 03-10-2021

אם אתה חושב שתוכי שגזרו לו את נוצות התעופה לא יכול לברוח, אתה ממש תועה.
חלק לא קטן מהתוכים שברחו היו גזורי נוצות התעופה.

(03-10-2021, 01:36 PM)Or.pahima כתב:
(03-10-2021, 04:26 AM)אהבת חיות כתב: ולמה אתה חושב שתוכי קצוץ נוצות לא יכול להיטרף ע"י חתול?
יכול להיות שלא הבנת תוכי גזור נוצות לא יברח מהבית בגלל זה הוא לא יתקל בשום חתול תוכי שלי גזור יעוף דרך פתח ויברח ואז חתול יראה אותו ויאכל אותו
לתוכי גוזרים נוצות ברמה שהוא יוכל לדאות באויר, משמע אומר הוא כן יוכל לברוח מהחלון אם לא נזהרים, ואז לחתול לא תהיה בעיה לטרוף
מניסיוני אני יכול להגיד שהתוכית שלי נטרפה כמעט ע"י חתול כשיצאתי איתה לטייל ולמזלי ומזלה היא הייתה עם כנפיים שלמות ובזכות זאת היא הצליחה להמלט מהחתול