פורום תוכיפדיה
שאלה בנוגע לתוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שאלה בנוגע לתוכי (/showthread.php?tid=2560)

עמודים: 1 2

שאלה בנוגע לתוכי - Alonnn - 02-19-2021

היי.. אז היום הגיע הגרינצ'יק למשפחה והוא כמעט היה איתנו מחוץ לכלוב כל היום.. אבל ברגעים שהוא לבד הוא לא הצליח להירגע וכל הזמן חיפש אותנו.
הוא לא מסתכל על המשחקים בכלוב וגם בקושי עומד על הענפים, כאילו הוא לא מצליח להסתדר בכלוב לבד... האם זה רק בגלל שזו ההתחלה או שאני עושה משהו לא בסדר?
יש סיכוי שאני צריך להראות לו שלא כל היום הוא יכול להיות מחוץ לכלוב והוא כבר יתרגל לבד.

RE: שאלה בנוגע לתוכי - ארי סמואל - 02-19-2021

כדאי שתעלה פה תמונות של הכלוב והצעצועים.
אני ממליץ לך לעיין באשכול הזה.

RE: שאלה בנוגע לתוכי - Alonnn - 02-19-2021

(02-19-2021, 08:56 PM)ארי סמואל כתב: כדאי שתעלה פה תמונות של הכלוב והצעצועים.
אני אצלם מחר כי הוא כבר ישן.. למען האמת הוא לא עשה יותר מידי רעש, סגרנו את כל האורות ועלינו לקומה העליונה ואחרי כמה דקות הוא נרגע ונרדם.
אם זה בסדר אני אוכל לתאר לך את מה שיש לו בכלוב, ענף אחד (של עמידה) + עוד מקל שיוף, ועוד שני משחקים יחסית גדולים שטיפה מעל המקלות עמידה.
בצדדים יש את האוכל ויש לו גם קוביית סידן.

אה ושכחתי לציין.. הכלוב הוא כלוב מרחף

RE: שאלה בנוגע לתוכי - צבי דגן - 02-19-2021

התוכי עדיין לא התרגל לסביבה החדשה שלו.
לא כדאי להלחיץ אותו.
מייד תקבל הנחיות נוספות.

RE: שאלה בנוגע לתוכי - צבי דגן - 02-19-2021

איך להתנהג לתוכי ועם התוכי בימיו הראשונים בביתך?
  • ראשית חשוב שיהיה לך כלוב גדול ככל שאתה יכול להרשות לעצמך וככל שיש לך מקום בבית.
    אם הכלוב הוא מסדרת ה-"A" (כלובים די קטנים), חשוב להשאיר את הדלת פתוחה כדי שהוא ירגיש חופשי לעלות על הסטנד (לא לשכוח לסגור את כל פתחי הבית).
  • כפי שאתה מתאר לעצמך, גורם ה"זמן" הוא פקטור משמעותי ומכאן אתה יכול להבין שצריך להתאזר בסבלנות.
הדרך הטובה ביותר היא לשמור על מספר כללים חשובים:
  • בימים הראשונים צריך להעניק לתוכי סביבה רגועה עם כמה שפחות צעקות, קפיצות, תנועות חדות וכדומה (לא כדאי לשים אותו בסלון).
    אם התוכי פוחד אפשר לשבת על כיסא מול הכלוב ולהיות איתו בגובה העיניים שלך.
  • עשרת הימים הראשונים הם ימי ההסתגלות של התוכי.
    בימים אלה, לא כדאי לגעת בו ולא להכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק כדי להכניס אוכל ולנקות את הכלוב, לטפל בו כראוי, לספק את כל צרכיו.
    אם התוכי "מסכים" לעלות לך על היד מבלי שילחץ, תסתפק בכך ואם לא - תכבד את רצונו.
  • במשך כ- 12 עד 24 השעות הראשונות, יתכן שהוא לא יאכל כלום, אל תילחץ מזה, כשיהיה רעב ויתרגל מעט לסביבה הוא יתחיל לאכול (בד"כ זה קורה למחרת לאחר שעבר את הלילה).
  • כאמור, תשאיר את דלת הכלוב פתוחה ותאפשר לו להסתובב בחדר כרצונו, כך הוא יכיר מהר יותר את הסביבה החדשה, אל תשכח לסגור את כל פתחי הבית, שלא יברח החוצה.
  • לא לפלוש לטריטוריה של התוכי ללא "הסכמתו", אלא אם כן, אתה רואה סימנים ברורים שאתה יכול לנהוג אחרת.
  • לא לעשות דברים כנגד רצונו של התוכי ולא "להתעלק" עליו.
  • בימים הראשונים, לנסות להאכיל אותו דרך הסורגים, אם הוא מתרחק ממך, סימן שהוא פוחד, תניח לו ולמחרת תנסה שוב.
    כאשר הוא מפסיק לחשוש ממך, אפשר לנסות לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
    בשלב הבא לנסות, לאט לאט, להכניס את היד רק עד המקום שבו התוכי מתחיל להראות סימנים של חוסר רצון וחשש (מתרחק ממך).
    רק בשלב הסופי לנסות להכניס את היד במטרה שיעלה על היד שלך.
    תזכור שלכל אחד מהשלבים האלה דרוש זמן, ומשך הזמן אינו קבוע והוא תלוי בכל פרט ופרט, חשוב שלא לנסות לקצר תהליכים ולאפשר לתוכי להתרגל לכל שלב.
תמשיך לדווח על אופן ההתקדמות וההסתגלות של התוכי.

RE: שאלה בנוגע לתוכי - Alonnn - 02-20-2021

(02-19-2021, 10:34 PM)צבי דגן כתב: איך להתנהג לתוכי ועם התוכי בימיו הראשונים בביתך?
  • ראשית חשוב שיהיה לך כלוב גדול ככל שאתה יכול להרשות לעצמך וככל שיש לך מקום בבית.
    אם הכלוב הוא מסדרת ה-"A" (כלובים די קטנים), חשוב להשאיר את הדלת פתוחה כדי שהוא ירגיש חופשי לעלות על הסטנד (לא לשכוח לסגור את כל פתחי הבית).
  • כפי שאתה מתאר לעצמך, גורם ה"זמן" הוא פקטור משמעותי ומכאן אתה יכול להבין שצריך להתאזר בסבלנות.
הדרך הטובה ביותר היא לשמור על מספר כללים חשובים:
  • בימים הראשונים צריך להעניק לתוכי סביבה רגועה עם כמה שפחות צעקות, קפיצות, תנועות חדות וכדומה (לא כדאי לשים אותו בסלון).
    אם התוכי פוחד אפשר לשבת על כיסא מול הכלוב ולהיות איתו בגובה העיניים שלך.
  • עשרת הימים הראשונים הם ימי ההסתגלות של התוכי.
    בימים אלה, לא כדאי לגעת בו ולא להכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק כדי להכניס אוכל ולנקות את הכלוב, לטפל בו כראוי, לספק את כל צרכיו.
    אם התוכי "מסכים" לעלות לך על היד מבלי שילחץ, תסתפק בכך ואם לא - תכבד את רצונו.
  • במשך כ- 12 עד 24 השעות הראשונות, יתכן שהוא לא יאכל כלום, אל תילחץ מזה, כשיהיה רעב ויתרגל מעט לסביבה הוא יתחיל לאכול (בד"כ זה קורה למחרת לאחר שעבר את הלילה).
  • כאמור, תשאיר את דלת הכלוב פתוחה ותאפשר לו להסתובב בחדר כרצונו, כך הוא יכיר מהר יותר את הסביבה החדשה, אל תשכח לסגור את כל פתחי הבית, שלא יברח החוצה.
  • לא לפלוש לטריטוריה של התוכי ללא "הסכמתו", אלא אם כן, אתה רואה סימנים ברורים שאתה יכול לנהוג אחרת.
  • לא לעשות דברים כנגד רצונו של התוכי ולא "להתעלק" עליו.
  • בימים הראשונים, לנסות להאכיל אותו דרך הסורגים, אם הוא מתרחק ממך, סימן שהוא פוחד, תניח לו ולמחרת תנסה שוב.
    כאשר הוא מפסיק לחשוש ממך, אפשר לנסות לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
    בשלב הבא לנסות, לאט לאט, להכניס את היד רק עד המקום שבו התוכי מתחיל להראות סימנים של חוסר רצון וחשש (מתרחק ממך).
    רק בשלב הסופי לנסות להכניס את היד במטרה שיעלה על היד שלך.
    תזכור שלכל אחד מהשלבים האלה דרוש זמן, ומשך הזמן אינו קבוע והוא תלוי בכל פרט ופרט, חשוב שלא לנסות לקצר תהליכים ולאפשר לתוכי להתרגל לכל שלב.
תמשיך לדווח על אופן ההתקדמות וההסתגלות של התוכי.  
בעיקרון רוב הדברים כאן הם די הפוכים.. זה רק היום השני שלו איתנו והוא כבר ממש אוהב אותנו.. הוא רק רואה אותנו מהכלוב הוא כבר מתחיל להיצמד לסורגים
ולרצות שנוציא אותו.

[Image: 5ydtUTI.jpg][Image: fw7yCwA.jpg]

RE: שאלה בנוגע לתוכי - צבי דגן - 02-20-2021

1. לכלוב הזה אין סטנד?
  2. המוט לא מוצב במקום טוב.
    המוט צריך לשמש את התוכי באופן שיוכל לעמוד עליו ולהתכופף לאכול ולשתות מהכלים.
    אני ממליץ לך להציב את מוט העמידה בניצב למצבו כיום.
  3. למה אני לא רואה את התוכי בכלוב?

RE: שאלה בנוגע לתוכי - צבי דגן - 02-20-2021

ציטוט:זה רק היום השני שלו אתנו והוא כבר ממש אוהב אותנו
אין להסיק מסקנות נמהרות.
התוכי עדיין לא הסתגל לסביבתו החדשה ובהחלט ייתכן שההתנהגות תשתנה.

RE: שאלה בנוגע לתוכי - amsh - 02-20-2021

(02-19-2021, 09:42 PM)Alonnn כתב:
אני אצלם מחר כי הוא כבר ישן.. למען האמת הוא לא עשה יותר מידי רעש, סגרנו את כל האורות ועלינו לקומה העליונה ואחרי כמה דקות הוא נרגע ונרדם.
אם זה בסדר אני אוכל לתאר לך את מה שיש לו בכלוב, ענף אחד (של עמידה) + עוד מקל שיוף, ועוד שני משחקים יחסית גדולים שטיפה מעל המקלות עמידה.
בצדדים יש את האוכל ויש לו גם קוביית סידן.

אה ושכחתי לציין.. הכלוב הוא כלוב מרחף 

הייתי ממליץ לך לתת לתוכי ענף גדול שיהיה מחוץ לכלוב. נתתי את זה לתוכי שלי ביום שישי ומאז שהוא הפסיק לפחד ממנו הוא פשוט "מת" עליו  חיוך גדול

RE: שאלה בנוגע לתוכי - Alonnn - 02-20-2021

(02-20-2021, 11:43 AM)צבי דגן כתב:  
  1. לכלוב הזה אין סטנד?
  2. המוט לא מוצב במקום טוב.
    המוט צריך לשמש את התוכי באופן שיוכל לעמוד עליו ולהתכופף לאכול ולשתות מהכלים.
    אני ממליץ לך להציב את מוט העמידה בניצב למצבו כיום.
  3. למה אני לא רואה את התוכי בכלוב?

1. אתה מתכוון סטנד (שהוא מרחף)? הכלוב מרחף יש לו גלגלים
2. איזה מוט ואיך להציב אותו בצורה נכונה
3. התוכי היה עליי באותו רגע