פורום תוכיפדיה
התלבטות לגבי חיזור - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התלבטות לגבי חיזור (/showthread.php?tid=2557)

עמודים: 1 2

RE: התלבטות לגבי חיזור - אהבת חיות - 02-20-2021

(02-20-2021, 07:40 PM)צבי דגן כתב: הבעיה היחידה שאני רואה היא טעות בזיהוי הזוויגים.

עשיתי בדיקות זוויג לשניהם כך שלא נראה לי שישנה בעיה בזיהוי.
האם היצר החייתי לדור המשך יגבור על הכל, כי כמו שכתבתי היו לי זוג קוקטילים שלא היו מוכנים להכנס לתיבת הקינון?

(02-20-2021, 07:44 PM)גל חזון כתב:
(02-20-2021, 09:56 AM)צבי דגן כתב: הסר דאגה מלבך, אם יש לך שני בני זוג (זכר ונקבה) בגיל מתאים + תיבת קינון (או סלסילה) + זרדים, הם יתחילו בתהליך הרבייה.
אומנם זה לא יקרה מיד, אבל - יקרה תוך זמן לא רב.

סליחה שאני מתערב, אבל אם יש בעיה בזוויגים אז מה יעזור מה שאמרת בציטוט?
אם ישנה בעיה בזיהוי הזוויגים אז הציטוט לא רלוונטי.

RE: התלבטות לגבי חיזור - צבי דגן - 02-22-2021

ציטוט:האם היצר החייתי לדור המשך יגבר על הכל, כי כמו שכתבתי היו לי זוג קוקטיילים שלא היו מוכנים להכניס לתיבת הקינון?
זה יכול להיות, אבל בד"כ זה לא קורה, במיוחד כשהקשר שלך עם הזוג הוא קשר חזק.

RE: התלבטות לגבי חיזור - אהבת חיות - 02-23-2021

צבי, לא הבנתי את תשובתך.

RE: התלבטות לגבי חיזור - צבי דגן - 02-23-2021

אומר זאת שוב, קצת ביתר פירוט:
התכוונתי להגיד שאכן, בד"כ בטבע, היצר החייתי הטבעי הוא חזק ומתגבר כמעט על כל הדחפים והאינסטינקטים האחרים.
אבל בשבי, במיוחד כאשר התוכים מחוברתים ברמה גבוהה, והתוכי סומך על מגדל שלו, כל האינסטינקטים משתבשים ופועלים לטובת המגדל.
לכן ציינתי לעיל בהתייחס לחששות שלך ש"היצר החייתי והדאגה לדור המשך יגבר על הכול", שאני לא מוציא את זה מכלל האפשרויות, זה יכול להיות, אבל בד"כ כשהתוכים מחוברתים ברמה גבוהה וסומכים על המגדל שלהם, זה לא יקרה והתוכים יאפשרו לך לגעת בהם ו/או בגוזלים שלהם גם בעת הדגירה.

אם אני מבין נכון (או שאני ממש קשה קליטה  חיוך גדול )
אתה מדבר על שני נושאים שונים
  1. האם היצר החייתי שלהם ייתן להם להתרבות לא משנה מה או עצם החיברות שלהם יפגע בכך
  2. האם הם יאפשרו לגעת בגוזליהם בעצם היותם מחוברתים או שהיצר החייתי יגרום להם לשמור על גוזליהם בכל מחיר.

אנחנו כבר יודעים שתהליך הרבייה מתקיים גם בשבי.
מה שהיה אצלך בספק הוא, האם הזוג ירשה לך לגעת בגוזלים.
או כפי שאתה הגדרת את העניין: "האם היצר החייתי לדור המשך יתגבר על הכול".
ואת זה הסברתי לך בתגובה מספר #14

למרות שבזמן האחרון הם דיי עוינים אחד לשני (אבל עדיין יעופו אחד עם השני בבית והנקבה תהיה מוכנה לאכול מזון חדש רק לאחר שהזכר אוכל) לפי מה שאני מבין מכם ברגע שאשים להם "כלי בנייה" לבנות את הקן הם יעשו זאת ואף יעשו דור המשך מתוך היצר החייתי, והחשש שלא יתנו לי לגעת בגוזליהם תלוי ברמת החיברות וכיוון שהחברות להבנתי ברמה דיי גבוה אני יכול להסיר חשש מליבי כי הם לא יחששו ויתנו לי לגעת בהם ואולי אפילו להגיע להאכלה משותפת (מקווה מאוד שזה יקרה).

נכון, זה מה שצפוי שיקרה.
ולמרות זאת, תזכור שגידול בעלי-חיים איננו תרגיל במתימטיקה - לא תמיד אחד ועוד אחד בהכרח שווים לשתיים.

מקווה שבקרוב אוכל לעדכן משהו משמח חייכן