פורום תוכיפדיה
ביצי שממית מנומרת. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+---- פורום: זוחלים בהנהלת בן קורן (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=46)
+---- אשכול: ביצי שממית מנומרת. (/showthread.php?tid=2513)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ביצי שממית מנומרת. - ארי סמואל - 02-10-2021

אני השתמשתי במד החום הזה...
המשטח חימום הוא בדיוק המשטח שיש בטרריום שלהם.

זה לא עניין של זול או לא, היא הטילה כבר שתי ביצים והייתי צריך אינקובטור כמה שיותר מהר.

RE: ביצי שממית מנומרת. - צבי דגן - 02-10-2021

סבבה.
שתהיה לך בקיעה מוצלחת.

תודה רבה, אעדכן.

RE: ביצי שממית מנומרת. - Ben Koren - 02-10-2021

בעיקרון מה שעושים זה לוקחים את הכלי הדגרה הזה ושמים אותו בעוד אינקובאטור יותר גדול שבו אפשר לשלוט על הטמפרטורה אבל במקרה שלך אין בעיה גם לשים בטרריום ולהשתמש באחד מהאמצעי חימום שהציעו לך למעלה או כל אמצעי חימום אחר שישמור על הטמפרטורה קבועה כשאתה מודד.
הרעיון זה לייצר איזה מקום בו הטמפרטורה תהייה ותישאר קבועה.

אם יש לך אפשרות להביא עוד מיכל או טרריום אחר רק לשימוש הזה זה יהיה טוב בשביל לא להפריע לשממית שלך שבטרריום עכשיו. זה לוקח מקום

Ben Koren
האם נהוג או האם אפשר להשתמש בתרמוסטט או בבקר טמפרטורות, כפי שנהוג לעשות במדגרות של עופות (ציפורים)?

(02-10-2021, 09:33 PM)Ben Koren כתב: בעיקרון מה שעושים זה לוקחים את הכלי הדגרה הזה ושמים אותו בעוד אינקובאטור יותר גדול שבו אפשר לשלוט על הטמפרטורה אבל במקרה שלך אין בעיה גם לשים בטרריום ולהשתמש באחד מהאמצעי חימום שהציעו לך למעלה או כל אמצעי חימום אחר שישמור על הטמפרטורה קבועה כשאתה מודד.
הרעיון זה לייצר איזה מקום בו הטמפרטורה תהייה ותישאר קבועה.

אם יש לך אפשרות להביא עוד מיכל או טרריום אחר רק לשימוש הזה זה יהיה טוב בשביל לא להפריע לשממית שלך שבטרריום עכשיו. זה לוקח מקום

אני מקווה שבעתיד הקרוב נביא אינקובטור גדול, כרגע זו האפשרות היחידה...

אתה יכול לבנות אומנת לפי ההנחיות שיש לנו בפורום.
נראה לי שהוא יהיה מספיק טוב לשמש כמדגרה לזוחלים.

RE: ביצי שממית מנומרת. - Ben Koren - 02-11-2021

כמובן שמע אין הבדל גדול בין מדגרות לזוחלים לאלה של הבעלי כנף חוץ מאולי הדרך בה נותנים לך אפשרות לסדר את הביצים, אם זה כדי להכניס מיכלים עם ביצים או עם מגשים מיוחדים שמאפשרים הנחה של הביצים בצורה נדרשת או הבדלים קטנים באופן של הפיזור של הלחות, העיקר זה שיהיה כלי בו נשמרת הטמפרטורה עם טרמוסטטים ובקרים כי אנחנו רוצים שהטמפרטורה תהייה אידיאלית להצלחה מרובה.
תמיד עדיף לקנות כלי ייעודי שעוצב במחשבה וניסיון עבור אותו בע"ח אבל בגדול האופן פעולה זהה
ראיתי פעם גם באיזה סרטון בית גידול לנחשים שהבקר היה שולח התראה ב-sms אם היה כשל בחימום וצריך לטפל בזה מהר אבל זה כבר תלוי כמה בא לך להשקיע בטכנולוגיה, הטכנולוגיה קיימת יש אנשים שזה חשוב להם כי זה הפרנסה שלהם, בתי גידול גדולים בחו"ל שעושים פרויקטים מיוחדים.

(02-10-2021, 09:38 PM)צבי דגן כתב: Ben Koren
האם נהוג או האם אפשר להשתמש בתרמוסטט או בבקר טמפרטורות, כפי שנהוג לעשות במדגרות של עופות (ציפורים)?

RE: ביצי שממית מנומרת. - ארי סמואל - 02-14-2021

הנקבה אמורה להטיל עוד כמה זוגות ביצים בחודש-חודשיים הקרובים?

על הביצים יש עובש ולפי המדריך זה אומר שהלחות גבוהה מידי:
  1. כמה אחוזי לחות צריכים להיות באינקובטור?
  2. איך אני שולט על אחוזי הלחות?
פיזרתי עליהן טלק כמו שכתוב במדריך.
פתחתי את האינקובטור כדי לאוורר אותו קצת.
אני צריך לפזר מים מידי פעם?
אם כן, כל כמה זמן?

RE: ביצי שממית מנומרת. - Ben Koren - 02-14-2021

היי,
נקבה יכולה להטיל כ-16 ביצים בממוצע בעונה (מפבואר עד ספטמבר), 2 בכל חודש במהלך העונה.
1. באינקטבטור צריכים להיות בין 85-95 אחוזי לחות. - ניתן למדוד באמצעות מד לחות.
2. באמצעות איוורור האינקובטור
3. כשאתה מרגיש שהמצע כבר יבש, אתה נוגע בו אתה יכול להרגיש אם הוא לח או יבש מידי.

בנוגע לעובש אז גם אם הוא ממשיך, תמשיך לנסות לטפל עדיין יש לה סיכוי אפילו עם העובש.

(02-14-2021, 09:35 AM)ארי סמואל כתב: הנקבה אמורה להטיל עוד כמה זוגות ביצים בחודש-חודשיים הקרובים?

על הביצים יש עובש ולפי המדריך זה אומר שהלחות גבוהה מידי:
  1. כמה אחוזי לחות צריכים להיות באינקובטור?
  2. איך אני שולט על אחוזי הלחות?
פיזרתי עליהן טלק כמו שכתוב במדריך.
פתחתי את האינקובטור כדי לאוורר אותו קצת.
אני צריך לפזר מים מידי פעם?
אם כן, כל כמה זמן?