פורום תוכיפדיה
דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. (/showthread.php?tid=2485)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - ניצן רם - 02-09-2021

(02-09-2021, 07:56 AM)amsh כתב:
(02-09-2021, 07:46 AM)ניצן רם כתב:
(02-08-2021, 07:23 PM)amsh כתב:
(02-08-2021, 08:02 AM)ניצן רם כתב: רק חייבת להוסיף, מבחינתי החיות והאדם שווים לחלוטין , זה שהחיות חסרות אונים ואנו משתלטים להם על העולם שלהם והורסים להם אותו, לא אומר שאנחנו יותר חשובים מהם. אנחנו אלה שיצרנו את המצב של חתולי הרחוב, ואנחנו רוצים לתקן כל עוד זה אפשרי.
(אני לא בדיוק יודעת אם מה שכתבתי כאן הוא נכון, אבל זו דעתי).

אני חושב שאת טועה.
בכל אופן, לרוב החיות אין רגש מפותח כמו לבני אדם, כך שגם שהן סובלות זו תחושה שונה.  

אני אסביר את זה כך, זה שהחיות קצת פחות אינטיליגנטיות, לא אומר שיש לנו את הזכות לקחת את העולם שלהם. כדור הארץ מארח אותנו בדיוק כמו שהוא מארח את כל בעלי החיים כאן, וחשוב לזכור שהוא לא רק שלנו, ושאין לנו את הרשות להרוס כל מה שאנו רוצים.
זה שהחיות חסרות אונים, ואין להן את היכולת להתנגד עד כדי כך לכל מה שאנו עושים להן, לא אומר שזה בסדר.
(שוב, אני לא בטוחה שמה שאני כותבת זה נכון, אבל זו דעתי).  

מי אמר שמותר לנו לקחת את העולם שלהם?
אבל אני באופו אישי מעדיף לתרום לארגון שעוזר לבני אדם... 

אני אישית מעדיפה לתרום לאלה שלא פגעו במישהו על הדרך ורמסו אותו. אי אפשר לתרום למישהו שרק פוגע והורס לעולם, והוא יודע שהוא הורס על הדרך גם לעצמו. הרבה אנשים מנסים לתרום לעולם של בני האדם, אבל על הדרך הורסים המון מהעולם, שגם הם חיים בו.

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - אהבת חיות - 02-09-2021

אנחנו חיים במערכת אקולוגית אחת כטורפים ונטרפים ולהבדיל מהמחשבה המגלומנית שלנו אנחנו לא מעל אף אחד.
במה האינטלגנציה שלנו מתבטאת?
אם נסתכל טוב אז נגלה שהשתמשנו באינטלגנציה שלנו בכדי להרוס כל חלקה טובה שאנחנו נמצאים בה, לזהם כל נקודה טובה בכדור, לגרום לעצמנו למחלות שנגמרו בעקבות הזיהום שאנחנו יצרנו.
האם איזשהו בעל חיים עשה זאת חוץ מאיתנו?
האם אנחנו יכולים לנצח את הטבע או המערכת האוקולוגית?
אנחנו ראינו בעבר ואף עכשיו שאנחנו מאוד חלשים מול הכוחות החזקים של הטבע.
אז מה הופך אותנו להיות עליונים מול איזשהו בעל חיים???

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - amsh - 02-09-2021

(02-09-2021, 12:46 PM)אהבת חיות כתב: אנחנו חיים במערכת אקולוגית אחת כטורפים ונטרפים ולהבדיל מהמחשבה המגלומנית שלנו אנחנו לא מעל אף אחד.
במה האינטלגנציה שלנו מתבטאת?
אם נסתכל טוב אז נגלה שהשתמשנו באינטלגנציה שלנו בכדי להרוס כל חלקה טובה שאנחנו נמצאים בה, לזהם כל נקודה טובה בכדור, לגרום לעצמנו למחלות שנגמרו בעקבות הזיהום שאנחנו יצרנו.
האם איזשהו בעל חיים עשה זאת חוץ מאיתנו?
האם אנחנו יכולים לנצח את הטבע או המערכת האוקולוגית?
אנחנו ראינו בעבר ואף עכשיו שאנחנו מאוד חלשים מול הכוחות החזקים של הטבע.
אז מה הופך אותנו להיות עליונים מול איזשהו בעל חיים???

שום דבר לא הופך אותנו לעליונים יותר.
1. אמרתי שאני מעדיף לעזור לגזע שלי, בדיוק כמו שאריה עוזר לבני מינו וטורף זברות.....
2. יש דברים שבהם בטו בעלי חיים סובלים פחות מאיתנו. לדוגמא, חייה בסכנת הכחדה, לא מבינה את זה וממשיכה לחיות חיים טובים, אם האדם יהיה בסכן הכחדה, הוא יסבול מאוד..

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - ארי סמואל - 02-09-2021

כן, כרגע אנחנו פוגעים בכל השאר, אני בעד לעזור למה שהרסנו.
זה לא סוטר את אהבתי לגזע שלי, בני האדם.

(02-09-2021, 01:11 PM)ארי סמואל כתב: כן, כרגע אנחנו פוגעים בכל השאר, אני בעד לעזור למה שהרסנו.
זה לא סוטר את אהבתי לגזע שלי, בני האדם.

1. ולגזע שלך אתה לא עוזר?
2. הרבה פעמים לצערי זה כן סותר...

לגבי העדפותיך הבחירה בידייך.
1. לגבי עזרה של גזעים שונים בטבע אחד לשני, ראיתי סרט טבע על טיגרסית שטרפה קופה וברגע שראתה שיש לה גור היא החליטה לאמץ אותו אז האם כל גזע דואג לגזע שלו בלבד??
2. אין לנו מושג איך האדם יגיב בעת סכנת הכחדה בוא נקווה שלא נצטרך לבדוק זאת, אבל אם נדבר על סכנה במהותה אז לכל בעל חיים יש תגובה משלו אבל בהחלט הוא מפחד וינסה לשרוד בכל דרך שיוכל.

(02-09-2021, 01:28 PM)אהבת חיות כתב: לגבי העדפותיך הבחירה בידייך.
1. לגבי עזרה של גזעים שונים בטבע אחד לשני, ראיתי סרט טבע על טיגרסית שטרפה קופה וברגע שראתה שיש לה גור היא החליטה לאמץ אותו אז האם כל גזע דואג לגזע שלו בלבד??
2. אין לנו מושג איך האדם יגיב בעת סכנת הכחדה בוא נקווה שלא נצטרך לבדוק זאת, אבל אם נדבר על סכנה במהותה אז לכל בעל חיים יש תגובה משלו אבל בהחלט הוא מפחד וינסה לשרוד בכל דרך שיוכל.

גם אני ראיתי, אם כי, תסכים איתי שזה די נדיר...

האמת שראיתי כמה וכמה מקרים כך שזה לא מאוד נדיר, אבל גם אם כן עובדה שזה עדיין קורה וזה רק אומר שהאינטלגנציה שלהם "קצת" יותר גבוהה ממה שאנחנו נותנים להם.

(02-09-2021, 01:55 PM)אהבת חיות כתב: האמת שראיתי כמה וכמה מקרים כך שזה לא מאוד נדיר, אבל גם אם כן עובדה שזה עדיין קורה וזה רק אומר שהאינטלגנציה שלהם "קצת" יותר גבוהה ממה שאנחנו נותנים להם.

יש כמה וכמה, אבל זה עדיין בלי השוואה לכמות בעלי החיים שנטרפו ע"י בעלי חיים אחרים...

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - ארי סמואל - 02-09-2021

הם עושים את זה בשביל לשרוד, אנחנו עושים את זה בשביל מותרות כמו "על האש"...