פורום תוכיפדיה
דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. (/showthread.php?tid=2485)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - ארי סמואל - 02-04-2021

לצערי הרב, יש אינספור בעלי חיים שעוברים מידי יום התעללות, הזנחה ונטישה.
יש כמה דרכים בהן נוכל לעזור לחלק מהם אפילו אם למעטים, הנה חלק מהן:

תרנגולות-

הרבה אנשים מגדלים תרנגולות לנוי, רבייה וביצים. 
יש מיליוני תרנגולות בישראל העוברות עינויים אכזריים בלולי הסוללה התעשיתיים המתייחסים לתרנגולות כאל מכונה לייצור ביצים.

הדרך בה אתם יכולים לעזור למעט תרנגולות ועל הדרך גם להרוויח ביצי משק טריות כל בוקר היא ללכת ללול הקרוב אל ביתכם ולקנות  בכמה שקלים כמה תרנגולות מהלולנים בלולי הסוללה.
עוד דרך היא להצטרף לקבוצה של אנשים שמצילים תרנגולות מלולי סוללה ומוסרים אותם לבתים טובים יותר, הם מצילים כמה עשרות תרנגולות בכל כמה שבועות ומוסרים.

כך תוכלו לאכול ביצים טריות ובריאות יותר מבלי לעשות עוול לתרנגולות ומבלי להרגיש רגשות אשם.

חתולים-
חתולים הם חיית המחמד הנפוצה ביותר ברחבי העולם, הוא לא דורש הרבה, הוא חמוד וקטן, שקט ולא צריך להוציא אותו שלוש פעמים ביום.
לצערי, יש מיליוני חתולי רחוב והמספרים רק הולכים וגדלים.

בשביל לעזור לחתול, הדבר היחיד שצריך לעשות הוא לקנות מעט אוכל לחתולים ולשים להם במקום בלי הרבה אנשים.
ניתן לבנות ביתן חתולים קטן מקרטון כדי שהחתול לא ימות מקור בגשם ולא יכנס מתחת למכונית כדי להתחמם ובסוף יידרס או ייחנק מהאדים.

עוד דרך לעזור לחתולים היא לשלוח חתולי רחוב לעיקור וסירוס.
דרך זו מאוד שנויה במחלוקת, אני חושב שזה יותר מבסדר לעשות זאת הרי עדיף שיהיו מעט חתולי רחוב שחיים טוב, בעלי מזון ומחסה מאשר המון חתולי רחוב שיחיו שנים מעטות, ירעבו וימותו מקור.

הניתוח בקושי כואב ולא מורגש ועושה המון טוב לחתולי הרחוב ולאימהות שלהם שממליטות כל כך הרבה בחייהן עד שהן גמורות.

תוכים-
רוב התוכים בשבי חווים התעללות על בסיס יומי, בין אם זה לחיות על תערובות גרעינים שמקצרות את חייהם ולא מספקות את כל מה שהם צריכים ובין אם זה לכלוא את התוכי בכלוב ימים ושבועות שלמים.

במידה ואתם מכירים מגדל שמתעלל\מזניח את התוכי שלו העירו לו בעדינות, הפנו אותו לפורום.
אם אתם מוצאים בשוק או חנות חיות תוכי שעובר התעללות קשה או הזנחה פושעת, קחו אותו ושקמו אותו.

גם דרך זו שנויה במחלוקת, אם תקנה את התוכי המסכן תציל אותו אבל יכול להיות שתיתן למוכר לגיטמציה להביא עוד תוכים ולהזניח אותם.

אני חושב ששווקים שמוכרים כאלה תוכים, עובדים כבר שנים כמו השוק בכפר קאסם, יש עליו חרם מצד אוהבי בעלי החיים כבר כמעט 20 שנים והוא עדיין לא נסגר והכל שם כרגיל.

זכרו את המשפט: "המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

חרמות כאלה פחות אפקטיביים לדעתי בגלל שתמיד יהיו המון אנשים שלא אכפת להם כלל מבעל החיים ויקנו במקומות כאלה.
מה שבאמת יכול לסגור שווקים וחנויות כאלה זה לחץ על הגורמים האחראיים עליהן וכו'...

ציפורי בר-
ישנן המון ציפורי בר שנופלות מהקן, איבדו את ההורים או נפצעו בכנף.
במידה ואתם מוצאים אחת, תיקחו אותה לוטרינר, הנה תמונה שתעזור לכם לעזור לציפור:
[Image: 4kkbcjl.jpg]

יונים-
כיום, יונים חופשיות לא אוכלות את כל המזונות שהן אמורות לאכול, במקום אלה, הן אוכלות זבל ולחם, הרבה לחם.

כדאי ואפילו חובה להוסיף לתזונת היונה דגן כמו לחם אבל כאשר התזונה שלה מבוססת על לחם, חייה מתקצרים מ-15 שנים ל-5 שנים.

במקום להאכיל את היונים בלחם, תקנו ב-10 שקלים, קילו גרם של תערובת טבעית ליונים המכילה את כל הזרעים שהן צריכות ותוסיפו מידי פעם לחם.

כלבים-
הדרך לעזרה לכלבים די ברורה, אימוץ.

ישנן דרכים נוספות לעזור לכלבים:
במידה ואתם מוצאים כלב ברחוב, וודאו שאין לו כלבת וקחו אותו לוטרינר וטפלו בו.
תרמו לעמותות העוזרות לכלבים.

צבים-

במידה ואתם רואים צב ליד הבית או באמצע הכביש, קחו אותו לשדה הקרוב.
בשום פנים ואופן אל תיקחו אותו הביתה אלא אם הוא צריך טיפול רפואי!
גידול צבי שדה אינו חוקי ופוגע באוכלוסיית הצבים בארץ.

אוגרים-

הדרך הכי יעילה לעזור לאוגרים היא לא להרבות אותם!

אוגרים הם בעלי חיים שלא מתאימים בכלל לגידול בשבי.
הם צריכים לרוץ למעלה משבעה קילומטרים ביום ואין לנו דרך לספק להם את הצורך הכל כך חשוב הזה גם אם נביא להם מאה גלגלים.

במידה ואתם מכירים מישהו שמטפל בצורה שגויה בבעל החיים שלו, העירו לו בעדינות ועיזרו לו לעזור לבעל החיים שברשותו.

אם יש לכם שאלות כלשהן על הנושא, אשמח לענות.

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - SHILO - 02-04-2021

יפה מאוד

אבל יש טעות במאמר.
אין כזה משפט: "המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".
יש כזה משפט: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא"
אבל אני בהחלט מסכים איתך אבל חשוב לדבר נכון ולכבד את השפה העברית חורץ לשון
ולא לעוות משפטים שגורמים למשמעות אחרת

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - amsh - 02-05-2021

אני בהחלט הייתי רוצה לעזור לחיות האלו אבל אני לא הולך לקנות תרנגולים בשביל זה...
יש דרכים אחרות? עָצוּב

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - אהבת חיות - 02-05-2021

ארי סמואל, אני פחות מסכים איתך לגבי חתולים, אפשר ואף כדאי לשים להם מים בימי הקיץ החמים, אך לדעתי לשים לחתולי רחוב אוכל זה בעייתי כיוון שברגע שיהיה להם אוכל בזמנים קבועים במקום קבוע היצר ההישרדותי עלול להחלש, הם לא יחפשו אוכל לבד כיוון שהם יודעים שמביאים להם כל הזמן, והם לא יפחדו מבני אדם ויתקרבו לכל אחד בהבנה שאף אדם לא יפגע בהם, מה שלצערי אינו נכון ויש לא מעט אנשים שיפגעו בהם.

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - SHILO - 02-05-2021

וזה גם מזיק לסביבה..

RE: דרכים קטנות בהן נוכל לעזור לבעלי החיים. - ארי סמואל - 02-05-2021

(02-05-2021, 10:59 AM)אהבת חיות כתב: ארי סמואל, אני פחות מסכים איתך לגבי חתולים, אפשר ואף כדאי לשים להם מים בימי הקיץ החמים, אך לדעתי לשים לחתולי רחוב אוכל זה בעייתי כיוון שברגע שיהיה להם אוכל בזמנים קבועים במקום קבוע היצר ההישרדותי עלול להחלש, הם לא יחפשו אוכל לבד כיוון שהם יודעים שמביאים להם כל הזמן, והם לא יפחדו מבני אדם ויתקרבו לכל אחד בהבנה שאף אדם לא יפגע בהם, מה שלצערי אינו נכון ויש לא מעט אנשים שיפגעו בהם.
יכול להיות שאתה צודק.

אני חושב שאין בעיה לשים במקום בלי הרבה בני אדם כמה קילוגרמים של מזון בריא לחתולים פעם ביום.
הם לא צריכים בכלל לדעת שבן אדם שם להם אותו.

(02-05-2021, 10:33 AM)amsh כתב: אני בהחלט הייתי רוצה לעזור לחיות האלו אבל אני לא הולך לקנות תרנגולים בשביל זה...
יש דרכים אחרות? עָצוּב
אתה יכול לתרום לעמותות וקבוצות שמשלמות ללולנים בשביל להציל כמה תרנגולות.

(02-04-2021, 10:52 AM)SHILO כתב: יפה מאוד

אבל יש טעות במאמר.
אין כזה משפט: "המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".
יש כזה משפט: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא"
אבל אני בהחלט מסכים איתך אבל חשוב לדבר נכון ולכבד את השפה העברית חורץ לשון
ולא לעוות משפטים שגורמים למשמעות אחרת 

יש משפט כזה, אתה מוזמן לבדוק.
שניהם על אותו המשקל....
המשפט: "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" והוא משפט קיים ובמקרים רבים תקין יותר מהמשפט: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

ארי סמואל, עצם העניין שהם יודעים שיש להם אוכל במקום קבוע כל הזמן גורם לעצלות הישרדותית והם לא ידעו בעתיד לחפש אוכל בעצמם.

לפעמים, זו הדרך היחידה שלהם לקבל את המזון שהם צריכים...

הדרך הזאת יכולה לקרות רק במצב של עצלות הישרדותית כיוון שהרגילו אותם שהם לא צריכים לחפש את האוכל, זה מסוכן ויכול לגרום למיתה גדולה. במקום לתת להם לחפש לבד אוכל, אפילו לתת את האוכל ופשוט לשים כל פעם במקום אחר ובזמן אחר בכדי שידעו לחפש, שמים בזמן קבוע ובמקום קבוע והם מאבדים את היכולת לחפש.

אני לא אמרתי שזה צריך להיות באותו המקום ובאותו הזמן.