פורום תוכיפדיה
שליו סיני - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: דוגרי קרקע (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- אשכול: שליו סיני (/showthread.php?tid=2477)

עמודים: 1 2

שליו סיני - ינור - 08-25-2020

היי אני מתכננת להביא שלווים סיני כי הבנתי שהם צוות ניקיון מושלם לריצפת הווילייר שלי.
אבל למרות זאת אני לא יודעת כלום על איך לטפל בהם, ואם אני מביאים שלווים אני רוצה להביא להם את איכות החיים הכי טובה שאני יכולה לתת להם.

איזה אוכל להביא להם?
האם להביא להם מערות כאלו כמו של מכרסמים?
האם לשים מנורת חימום?
כמה שלווים להביא?
אם אני מביאה כמות אז כמה זכרים על נקבות?
מה עדיף צעירים או כאלו שכבר הטילו?

אז כל עצה וטיפ שתוכלו לתת לי תתקבל בברכה כי באמת אין לי מושג איך לטפל אבל אני רוצה להעניק להם איכות חיים טובה עד כמה שאוכל.
תודה רבה לעונים ולעוזרים מראש♥♥♥
כתובת IP: מחובר

שליו סיני - צבי דגן - 08-25-2020

הכי פשוט הוא לגדל שלווים.
ראשית הם ניזונים מכל מה שהתוכים (הבזבזניים) מפילים או זורקים.
ובאופן ספציפי: בשני הסוגים סיני ויפני (שהם הפשוטים ביותר) - מכיוון שסוגים אלו די עמידים הייתי נותן להם מזון ממכון תערובת לדוגרות של עופות משק, למשל במכון תערובת של כפר ויתקין מוכר לשני הסוגים הללו תערובת מצוינת בעלת 28% חלבון.
כמובן שהייתי הרבה יותר ממליץ ושמח אם היו דואגים להביא להם מזון יעודי לעופות נוי (היחידי בארץ שידוע לי שמוכר אותו הוא ארנון ממושב גנות) מחירו אומנם יקר אך כאשר תראי את העופות בבגרותם תביני שלא הפסדת שקל והשקעת בהם את הטוב ביותר, הם יידעו לגמול לך ברוחב לב.
מובן שבימים הראשונים גם מומלץ להוסיף ביצה קשה מגורדת עם קליפתה, חסה ומלפפון קצוצים היטב, ואפילו גזר לחיזוק צבע הניצוי בעתיד.
מומלץ גם להוסיף להם פעמיים בשבוע וויטמינים למי השתייה.
קשה לספק להם את כל התזונה שלה הם זקוקים לכן וויטמינים במים ידאגו שלא יחסר כלום.
התזונה של האפרוחים, כאשר אפרוחי שלווים בוקעים הם זקוקים לאחוז גבוהה של חלבון במזון מעל ל-25% במידה והם לא יקבלו זאת המערכות שלהם לא יתפתחו היטב והרבייה תהיה דלה (אם בכלל).

RE: שליו סיני - צבי דגן - 08-25-2020

כדאי לעיין במאמרים האלה:  במאמר האחרון, בקשר לתזונה, ראיתי את ההמלצה הזו: 
  • לתת מזון גרוס כדי למזער את בזבוז מזון. 
  • במשך ששת השבועות הראשונים יש להאכיל בתערובת שמכילה כ -25% חלבון, וסידן של 1.0%. 
  • אם זה לא זמין לך בשוק, ניתן להשתמש בתערובת סטרטר של עופות (20% -22% חלבון), אבל אז האפרוחים יתפתחו לאט יותר.
  • הדרישות התזונתיות של הפרגיות שמתקרבות לבגרות דומות, מלבד העובדה שרמות הסידן והזרחן חייבות להיות מוגברות. 
  • בגיל 5 שבועות, ניתן להוסיף להם אבני סידן או סבידה.
הנחת דיאטות צריכה להכיל כ- 24% חלבון, ו -2.5% -3.0% סידן. 
אלה האחרונים עשויים להיות מוגברת ל -3.5% במזג אוויר חם כאשר השלווים אוכלים פחות מזון, אך עדיין דורשות סידן כדי לשמור על ייצור הביצים.
נקבת השליו היפני בוגרת, צריכה לאכול בין 14 גרם ל- 18 גרם של מזון ליום. 
חשוב להגיש מזון טרי, שיהיה מאוחסן במכלים מכוסים עם מכסים מתאימים היטב, באזור נקי, יבש, ללא עכברים וחרקים. 
למזון מאוחסן יותר מ- 8 שבועות חלה התדרדרות באיכות הוויטמינים ומרכיבים תזונתיים, במיוחד בחודשי הקיץ.

RE: שליו סיני - צבי דגן - 08-25-2020

ולשאלותיך הנוספות
  1. איזה אוכל להביא להם?
    פרטתי לעיל באריכות
  2. האם להביא להם מערות כאלו כמו של מכרסמים?
    השלווים, למרות שהם עופות קטנים, הם זקוקים לשטח מחייה גדול.
    צריך לשים להם מקומות מסתור, למשל: עציצי חרס גדולים עם שני פתחים או תיבות קינות מעץ עם שני פתחים (לפעמים הזכרים תוקפים את הדוגרת).
    דומה לזה, אבל עם פתח נוסף להימלטות.

[Image: ZbaUapt.jpg][Image: F4a4vRl.jpg]
  3. האם לשים מנורת חימום?
    בקיץ, אין צורך במנורת חימום, בחורף - מומלץ למרות שהנקבה דואגת לחמם אותם.
  4. כמה שלווים להביא?
    זה תלוי בשטח הכלוב.
    בכל מקרה, תמיד צריכים להיות יותר נקבות מזכרים, למשל זכר אחד על כל שלוש נקבות.

5. אם אני מביאה כמות אז כמה זכרים על נקבות?
    הכמות תלויה בשטח של הכלוב.
    אני ממליץ להתחיל בזכר אחד ו-3-4 נקבות.
    מהי מידת שטח המחיה שלהם?

6. מה עדיף צעירים או כאלו שכבר הטילו?
    זה לא משנה, תלוי עד כמה את רוצה לראות את האפרוחים.
    לדעתי, עדיף שתקני בוגרים צעירים.
    שימי לב: אם יהיו אפרוחים, את צריכה להיזהר שלא יברחו דרך הסורגים.
    לכן תצטרכי בחלק התחתון של הכלוב לרשת ברשת עם חורים קטנים בגובה של כחצי מטר.

RE: שליו סיני - ינור - 08-26-2020

אז הכלוב הוא בגודל 3*2*3 מטרים
מצאתי כמזון, תערובות עופות עם תירס, אמרו לי שזה טוב אבל רציתי לדעת האם זה טוב על ידי יותר ממישהו אחד.
והרווחים של רשת הכלוב שלי היא 9*1 סמ

RE: שליו סיני - דביר - 08-27-2020

(08-25-2020, 09:01 PM)צבי דגן כתב: הכי פשוט הוא לגדל שלווים.
ראשית הם ניזונים מכל מה שהתוכים (הבזבזניים) מפילים או זורקים.
ובאופן ספציפי: בשני הסוגים סיני ויפני (שהם הפשוטים ביותר) - מכיוון שסוגים אלו די עמידים הייתי נותן להם מזון ממכון תערובת לדוגרות של עופות משק, למשל במכון תערובת של כפר ויתקין מוכר לשני הסוגים הללו תערובת מצוינת בעלת 28% חלבון.
כמובן שהייתי הרבה יותר ממליץ ושמח אם היו דואגים להביא להם מזון יעודי לעופות נוי (היחידי בארץ שידוע לי שמוכר אותו הוא ארנון ממושב גנות) מחירו אומנם יקר אך כאשר תראי את העופות בבגרותם תביני שלא הפסדת שקל והשקעת בהם את הטוב ביותר, הם יידעו לגמול לך ברוחב לב.
מובן שבימים הראשונים גם מומלץ להוסיף ביצה קשה מגורדת עם קליפתה, חסה ומלפפון קצוצים היטב, ואפילו גזר לחיזוק צבע הניצוי בעתיד.
מומלץ גם להוסיף להם פעמיים בשבוע וויטמינים למי השתייה.
קשה לספק להם את כל התזונה שלה הם זקוקים לכן וויטמינים במים ידאגו שלא יחסר כלום.
התזונה של האפרוחים, כאשר אפרוחי שלווים בוקעים הם זקוקים לאחוז גבוהה של חלבון במזון מעל ל-25% במידה והם לא יקבלו זאת המערכות שלהם לא יתפתחו היטב והרבייה תהיה דלה (אם בכלל).

עם אני קונה תאוכל מארנון ממושב גנות זה מספיק להם ולא צריך להוסיף ויטמינים למים ?

RE: שליו סיני - צבי דגן - 08-27-2020

(08-26-2020, 02:57 PM)ינור כתב: אז הכלוב הוא בגודל 3*2*3 מטרים
אפשר לדגל בו שני זכרים ושש נקבות.
מצאתי כמזון, תערובות עופות עם תירס, אמרו לי שזה טוב אבל רציתי לדעת האם זה טוב על ידי יותר ממישהו אחד.
אני צריך פירוט של המרכיבים התזונתיים. והגודל של הם
והרווחים של רשת הכלוב שלי היא 9*1 ס"מ
גדול מידי, צריך למתוח רשת צפופה יותר הגובה של כמטר.

(08-27-2020, 03:11 AM)דביר כתב: עם אני קונה את האוכל מארנון ממושב גנות זה מספיק להם ולא צריך להוסיף ויטמינים למים?
בד"כ זה מספיר למרות שאני לא יודע מה מכיל המזון הזה.
כדאי להתייעץ עם ארנון שמוכר את המוצר הזה.

RE: שליו סיני - ינור - 08-27-2020

לא כתוב לי מה המרכיבים של המזון,
כתוב: תערובת עופות עם תירס שבור, מזון מלא לאפרוחים עופות מכל הסוגים

גודל הרשת יהיה מספיק לשליו ג'מבו?

והאם נגיד מגירות עץ ישנות שאחתוך בהם שתי חורים יהיו מחבוא טוב?

שאלתי לגבי שליו ג'מבו כי לפי המגדל שבאזור שלי לא יהיו שלווים סינים כמה חודשים אבל יש שלווים ג'מבו

שאלתי לגבי שליו ג'מבו כי לפי המגדל שבאזור שלי לא יהיו שלווים סינים כמה חודשים אבל יש שלווים ג'מבו

דביר, אנא פתח אשכול חדש.
לא נהוג להשתלט על אשכול שלא אתה פתחת.