פורום תוכיפדיה
כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציפורי שיר (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- אשכול: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי (/showthread.php?tid=2469)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: כיצד לטפל בגוזל פינקים - צבי דגן - 05-09-2021

"גמרא" = רבנים.
לפי התורה מותר לאכול את כל מי שאינו דורס.
בספר ויקרא נאמר כך:" ואת אלה תשקצו מן העוף לא יאכלו שקץ הם: את הנשר ואת הפרס ואת העזניה, ואת הדאה ואת האיה למינה, את כל ערב למינו, ואת בספר ויקרא נאמר כך: ואת אלה תשקצו מן העוף לא יאכלו שקץ הם: את הנשר ואת הפרס ואת העזניה: ואת הדאה ואת האיה למינה: את כל ערב למינו, ואת בת היענה ואת התחמס ואת השחף ואת הנץ למינהו, ואת הכוס ואת השלך ואת הינשוף, ואת התנשמת ואת הקאת ואת הרחם, ואת החסידה האנפה למינה ואת הדוכיפת ואת העטלף, כל שרץ העוף ההלך על ארבע שקץ הוא לכם". ואת התחמס ואת השחף ואת הנץ למינהו, ואת הכוס ואת השלך ואת הינשוף, ואת התנשמת ואת הקאת ואת הרחם, ואת החסידה האנפה למינה ואת הדוכיפת ואת העטלף, כל שרץ העוף ההלך על ארבע שקץ הוא לכם".

אגב, יש שתי שגיאות בפסוק הזה:
  1. לא קיים עוף שנקרא "בת יענה" אלא שמו הוא יען.
  2. העטלף נכלל כאן בין העופות והוא בעצם יונק.

RE: כיצד לטפל בגוזל פינקים - פינקים - 05-22-2021

שלום לכולם
אני יציג היום כמה עובדות חדשות, שלא ידעתם על פינקים..
א.- עברתי ברשת על אין סור מדריכי גידול ופרטים על זברה פינק
בכולםםםם ראיתי שרשום שמזהים זכר או נקיבה שלזכר יש לחי כתומה\ שחורה (העיקר לחי) מה שלנקיבה אין.
יש עוד הבדל חשוב שלא ראיתי שמוזכר בשומקום- לזכר יש מקור בצבע אדום, ולנקיבה יש מקור בצבע כתום!

ב.- תמיד תהיתי לעצמי מדוע סביבות הקן (בית הטלה) בשעה שיש גוזלים הוא מלא לכלוכים קטנים בצבע לבן..
עד שבשבוע שעבר ראיתי את אחד מפלאי הבריאה- הגוזל שאינו יכול לעשות את צרכיו לבד וקשה לו, עושה את הצרכים וזה נשאר לו על הביב, והאמא עם המקור לוקחת את ההפרש ושמה סביבות הקן ולא תאמינו- לפעמים גם אוכלים את זה.. (אני מאמין שכל מה שיוצא מן הגוזל הבן- טהור) או שהם משאירים את הצרכים שם ולעת צורך אוכלים אותו..

ג.- ראיתי בהרבה אתרים שכמעט חובה להביא לאם מזון ביצים בשביל שלגוזלים יהיה את מרבית הגדילה המוצלחת
דבר זה אינו נכון בהחלט- הגוזל אוכל גם דוחן שאמו אוכלת בקלות רבה, ולא רק מזון ביצים- דבר שמיותר ועולה כסף רב. (שק של דוחן איכותי- 100, ולעומת זאת קופסה של 100 גרם מזון ביצים- 50 ומעלה.. דבר שנאכל גם על ידי פינקים אחרים ולא רק ההורים עצמם)

ד.- לעיתים הגוזלים שיוצאים מהקן, אינם מסתדרים בכוחות עצמם אע''פ שמראים עצמאות וניצוי, ולא תמיד הם יוצאים בגלל שבא להם, אלא בגלל שהם רצו מרווח ועלו רגע קצת מהקן ונדחפו החוצה, או מיתר צפיפות בתיבת קינון
וכשהם נופלים (או עפים) מהקן, לעיתים הרגל שלהם יכולה להיתקע בסורג ללא יכולת תזוזה- ולמות 
או שפינקים אחרים מזהים בהם כאויבים שפלשו להם לטריטוריה ומנקרים אותם ללא הרף עד שנהיים קרחים (כמובן שזה גודל שוב- אבל זה מכוער)
וכמובן, קשה להורים להאכיל אותם בצורה כזו... . לכן, מתי שזה קורה יש לקחת את הגוזל בזהירות, ולהחזיר אותו לקן (על פי רוב- הם לא רוצים להכנס לקן, יש להכניס את רוב גופם לתוך הקן באופן שאיך שתעזוב את הגוזל יכנס ישר לקן)

ה.- בנוסף ראיתי בהרבה מקומות שאסור להפריע לפינק במהלך דגירתו
דבר שאינו נכון מנסיון כלל!, הרבה פעמים אני מסתכל על הגוזל מכניס את היד לקן, מבריח בנגלז שהחליט שהוא האמא של הגוזלים (לעיתים הם יכולים לישאר שם כמה שעות, ללא להאכיל את הגוזלים כלום, חוץ מהפעם הראשונה) והפינק עצמה נפחדת להאכיל את הגוזלים הצועקים.
ובכל המקרים הפינק חזר לקן ודגר..

ו.-  יש לי עוד הרבה מה להרחיב- אבל אני לא זוכר   מגניב  עָצוּב

נ.ב.- בענין הסרטונים, אתוודה על חטא שכל השבוע לא היה כלל זמן לטפל ולערוך את הסרטון כיאות וכראוי ולכן, כשיתפנה לי זמן בעז''ה שבועה''ב אטפל בזה
שאז אז יהיה שבוע שקט, דרך צליחה ושבוע טוב!!!

(יתכן שארחיב את הפוסט בהמשך השבוע..)
להתראות.

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - צבי דגן - 05-22-2021

בהחלט מידע מעניין.
נשמח אם תצרף תמונות רלוונטיות.

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - פינקים - 06-01-2021

ציטוט:בהחלט מידע מעניין.
נשמח אם תצרף תמונות רלוונטיות.
שלום לכולם. 
אכן, השתדלתי לשבת מעל שעה, ולצלם את הפינקים ברגעים יפים, ולהשתדל שזה יצא טוב.
ציטוט:א.- עברתי ברשת על אין ספור מדריכי גידול ופרטים על זברה פינק
בכולםםםם ראיתי שרשום שמזהים זכר או נקיבה שלזכר יש לחי כתומה/שחורה (העיקר לחי) מה שלנקבה אין.
- יש עוד הבדל חשוב שלא ראיתי שמוזכר בשומקום- לזכר יש מקור בצבע אדום, ולנקבה יש מקור בצבע כתום!
צלמתי כמה תמונות של זכר ונקבה ביחד- ולחוד כדי שתראו את ההבדלים

[Image: kykRuks.jpg][Image: nuIOMQU.jpg][Image: wrI47U5.jpg][Image: ghNMUDU.jpg][Image: CKZw1Io.jpg]
ציטוט:ב.- תמיד תהיתי לעצמי מדוע סביבות הקן (בית הטלה) בשעה שיש גוזלים הוא מלא לכלוכים קטנים בצבע לבן..
עד שבשבוע שעבר ראיתי את אחד מפלאי הבריאה- הגוזל שאינו יכול לעשות את צרכיו לבד וקשה לו, עושה את הצרכים וזה נשאר לו על הביב, והאמא עם המקור לוקחת את ההפרש ושמה סביבות הקן ולא תאמינו- לפעמים גם אוכלים את זה.. (אני מאמין שכל מה שיוצא מן הגוזל הבן הטהור- טהור) או שהם משאירים את הצרכים שם ולעת צורך אוכלים אותו..
[Image: fgdNGkd.jpg][Image: dWJ0p14.jpg][Image: fZ02QqQ.jpg][Image: ioI7fGg.jpg]
אחת מהביצים שם, הוטלה היום.
---------------
כל שאר הציטוטים אין לי אפשרות לצלם, או להביא ראיות.
לסיום אני יראה תמונות של הגוזלים החדשים והטריים
מי שעם לחי- זה גוזל זכר הראשון שלי

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - צבי דגן - 06-01-2021

תודה על המידע הנוסף.
[Image: zAKNFI0.png]
הלכלוכים הקטנים בצבע לבן, אכן הן ההפרשות של הגוזלים.
ההורים אמורים לזרוק את ההפרשות האלה אל מחוץ לקן כדי לשמור על קן נקי.
בד"כ ההורים לא אוכלים את ההפרשות, ואם כן, הם עושים זאת מפני שחסרים להם בגופם מינרלים.

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - פינקים - 06-03-2021

תודה לך על האירוח המושלם בפורום זה
אכן, כמו שאמרת לא כל הצואה הייתה בבית הטלה- הרבה מהצואה הייתה על המגש וגם בבית הטלה כמו הצילומים לעיל.
שלשום הייתי באמצע להעלות את התמונות של הפינקים, אבל בטעות שלחתי, כמו שתוכלו לראות בסוף הפוסט
אמשיך פה- אבל אשמח לדעת לפעם הבאה כיצד לערוך פוסט..! 
עריכה: הבנתי שאפשר לערוך פוסט רק מס' שעות אחרי הפרסום ולאחר מכן כבר אי אפשר.
נ.ב.- התמונות באתר לא יוצאות איכותיות, כי הם עולים גדולות.
ציטוט:לסיום אני יראה תמונות של הגוזלים החדשים והטריים
מי שעם לחי - זה גוזל זכר הראשון שלי
עדכון: מצאתי עוד זכר, שפשוט פינקים אחרים תלשו לו שיער נוצות, וזה צמח וגם הוא זכר וזה מדהים, כי בהטלה הקודמת כולם היו נקבות
[Image: ydS6NN1.jpg][Image: 8thQhdn.jpg][Image: 7O4B6yC.jpg][Image: gOUTmAn.jpg][Image: m7dLX7m.jpg]
זה קן 'האחדות' כלומר - כל הפינקים 'שמחוסרי בית'  הולכים לקן של הבנגלזים ומסתודדים שם.
כרגע כל הגוזלים שנולדו נמצאים שם, ועוד פינקית ללא קן.
[Image: Gi2Pcxp.jpg][Image: fetWNIt.jpg][Image: 6QUHCfg.jpg]

הבנגלז- דוגר על קנים אחרים, מזהים אותו?
[Image: UIxJQ4k.jpg]
הגוזלים החדשים
[Image: yoEjwqJ.jpg][Image: BSPGAaS.jpg][Image: fvRRwjR.jpg]
ולסיום- פינקים מאכילים את הגוזלים שלהם
[Image: KxM4E0o.jpg][Image: 9FdmTf0.jpg][Image: sIh2u7W.jpg][Image: wAK75OF.jpg]
אני מצטער אם התמונות לא יצאו טובות
השקעתי על זה יותר משעה ולא יכולתי עוד
בעניין הסרטונים- המחשב החלש שלי, לא יכול לערוך את הסרטונים
בלי לקרוס מדי פעם, ולכן אני צריך מחשב נקי 
ואני ישתדל לעשות זאת בהקדם
להתראות

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - צבי דגן - 06-07-2021

(06-03-2021, 12:14 PM)פינקים כתב: נ.ב.- התמונות באתר לא יוצאות איכותיות, כי הם עולים גדולות.
זו לא הסיבה עובדה שהתמונה הזו יצאה טובה מאוד
[Image: yoEjwqJ.jpg]
הסיבות האמתיות הן:
  1. אתה לא מפקסס על האובייקט שאותו אתה רוצה לצלם.
  2. אין לך מפסיק אור.
  3. לפעמים אתה מצלם כשמקור האור מולך ולא מאחוריך.

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - פינקים - 09-19-2021

שָׁלוֹם לָכֶם.
אֲנִי יוֹדֵעַ שֶׁהַרְבֵּה זְמַן לֹא עִּדְכָנְתִי, אֲבָל הִנֵּה אֲנִי שׁוּב פֹּה.
בְָּרֹאשׁ וּבָרִאשׁוֹנָה - רָצִיתִי לְדַבֵּר עַל מִס' נוֹשְׂאִים, וּנְקַוֶּה שֶׁהֵם לֹא יִשָׁכְּחוּ מֵרֹאשֵׁי.
שֵׁנִית- מִכֵּיוָן שֵׁמֶעֵת לְעֵת הוֹסַפְתִּי הַרְבֵּה סוֹגְרָייִם, אָז הִדְגַּשְׁתִּי אוֹתָם, בִּשְׁבִיל שֶׁלֹּא הִתְבַּלְבְּלוּ בֵּין הַמִּקְרֶה, לַהֶעָרוֹת. (יֵשׁ אֶפְשָׁרוּת לַהֶעָרוֹת שׁוּלָיִּים??).

לְרֶגֶל וּלְאוֹת בְנִיַת הַסֻּכָּה, הַעֵבַרְנוּ אֶת כְּלוּב הָפִינְקִים לַמִּטְבָּח (כֵּן, זֶה מַה שֶּׁנִּשְׁאַר פָּנוּי...), בְּהָעֲבַרָה שֶׁל הַכְּלוּב, הָפִינְקִים שִׁנּוּ אֶת הַמָּקוֹם וְהַמַּזָּל- וְהֶחְלִיטוּ שֶׁלֹּא לִדְגוֹר עַל 3 בֵּיצִים + גּוֹזַל בֶּן שָׁבוּעַ. (אֵין לִי עוֹד כֹּחַ לְנַקֵּד )
בשב''ק ראיתי שההורים אינם נכנסים להאכיל את הגוזל, והוא צעק וצעק בשביל שיאכילו אותו, אבל אָיִן --- ההורים שלו לא האכילו אותו.
באותו יום גם נפקחו לו העיניים (אבל השכל - לא) הוא עמד על קצה הקן (אגב- את הקן הכנו מקוקוס שקנינו סוג ב', עם מסור נוסרנו פתח קטן, {ראו תמונה שצולמה בעבר}[Image: E3obHI0.jpg]
רוקנתי את הבפנוכו, וחסכתי 20 ₪ =18.0pt?X =18.0pt 5 בתי הטלה.)
כשהוא צווח שיאכילו אותו (אם מישהו מאכיל את הגוזלים "ידני", או שסתם ככה מציץ על הקן ורוצה לדעת אם הגוזלים שבעים או רעבים, יסתכל על בטנם {קורקבן} באיזור הגרון, אם יש שם הרבה גרגירים {זה שקוף, אני חושב שגם לבוגרים זה שקוף, אך מכיון שיש להם נוצות.. זה מוסתר.} – סימן שהוא שבע והוריו דואגים לו. אבל אם המקום ריק וצמוק סימן שאחריתו עדי אובד, ואם הוא לא יאכל, יוכל חלילה למות?.
וליתר ביאור אוסיף כמה תמונות- מסרטון שיש לי-

פה זה לפני האכלה
[Image: 6YGqcJQ.jpg]
ופה זה אחרי האכלה, אתם יכולים לראות כמה גרגירים יש בגרון
[Image: RNCKEbl.jpg]
{השם של הסרטון ביוטיוב: Νεοσσοί Zebra Finch}).

לאחר כמה דקות, הוא נפל מהקן (אין לו כנפיים. זו כבר הפעם השנייה שהוא נפל מהקן, אחרי ששבוע קודם לכן, מצאתי אותו במגש הניקוי, כשלשלת מונחת על גבו. גם הפעם הזו- השנייה מצאתי אותו מונח בתחתית הכלוב.) ועם כפית, לאחר שראיתי שהוריו לא דואגים לו- העברתי את זה------ לגיבוי -

הגיבוי שלי- אלו הבנגלזים- (עד לפני תקופה קצרה היו לי 2, כעת יש לי 5) כל פינק, שאינו דוגר על הביצים או הגוזל מכל סיבה שהיא, אני מעביר אותו לגיבוי אצל הבנגלזים שם הם דואגים לגוזל, ודוגרים על הביצים (עם גוזלי יונים זה לא עובד, לקחתי גוזלים של יונים {שהקטנים מצאו בגינה} ושמתי לבנגלזים, אבל לדאבוני הגוזלים מתו, כשאיתם הנמלים נזרקו אחר כבוד לפח --  {לא ידעתי שגוזלים של יונים יכולים לשרוד 4 ימים ללא אוכל ומים, או שהבנגלזים כן האכילו אותם 4 ימים?
וצ''ע}. במקרה אחר, לקחתי ביצה של יונה והטמנתי לבנגלזים—אולי יצא דבר, אך גם פה ה"קסם" לא עבד משני סיבות:
א. הביצה גודלה פי 5 לערך מגודל ביצת הפינק ופינק אחד לא מספיק שידגור עליה, צריך שניים לפחות..
ב. אינו סוג, אינו {כניראה} אותו חום ביצה, ואינו זמן המתנה דומה... {21 יום, לעומת פינק שזה 14 יום} לכן אמצא פתרון אחר, ונראה כיצד יצא דבר- התמונות שמורות עימדי.
אני רוצה לנסות לשים ביצה של תוכון, ולראות כיצד יפול דבר, אבל כניראה שזה לא אפשרי משני סיבות:
א. אין לי תוכון בוגר.
ב. יש לי חבר שמגדל, אבל עד שהוא יביא לי את הביצה {5 שעות}, הגוזל שבתוכה ימות ויכלה, ונמצאת לא רבויה.., ולכן אגנוז את הדבר במחשבותי.
לעוד על הבנגלזים, אני חושב שרשמתי עליהם לעיל.

זה הבנגלזים בתוך הקן
[Image: MQUwAJg.jpg][Image: S2zElpO.jpg]
[Image: DQRHGII.jpg]
וזה פינק שגודל על ידם, חי שם כאילו היו הוריו
[Image: XnTAOm6.jpg]
{השתדלתי לצלם עם מיקוד, אבל אני לא מומחה לצילום, ואולי תאלפני בינה, לדעת כיצד לצלם בצורה טובה.} ע"כ.)
ב''ה, הגוזל כעת בריא ושבע, ראו תמונה.
(אמנם לא ידעתי שצילמתי התמונה, אבל הנה מצאתי אותו- פתאום שצילמתי, את ראשו לא רואים, אלא את הגוזל וקצת מבטנו וכמובן הביצים...)
[Image: sSuT8tx.jpg]

במרובע- הגוזל, בעיגול, בטנו.
[Image: Rd2EE7O.jpg]
(צילמתי גם וידאו, אבל הוא לא צולם כראוי, ונמנעתי מלהביאו, אז אביא תמונה ממנו) ע"כ.
[Image: o72tuD3.jpg]
בנוסף (לגוזל  ), נקבה נוספת—הטילה 3 ביצים, ולא דגרה עליהם, בגלל השינוי מקום---וכו', לכן, העברתי את הביצים למקום משכנם של הבנגלזים. (בבית הטלה שלהם, יש למעלה מ- 15 ביצים, שהרבה מהביצים יוצא ממקום היקפם --- ראו תמונה
[Image: pUslVUr.jpg]
ונקווה שמביצים אלה, יצאו גוזלים נוספים)

ונסיים בשנינות- אני מסתפק האם הפינקים דתיים או חילונים
מצד א'. הם 'משריצים' ילדים (ביצים =18.0pt?=18.0pt)=18.0pt ומן הראוי שיהיו חרדים
מצד ב'. הם עוזבים יחסית מהר את הנשים שלהם, באחת יותר טובה לדעתם, וזה יותר הצד החילוני...  מגלגל עיניים   (אין צורך להשאיר תגובות, מדובר בבדיחה בלבד.)

נ.ב.- מקווה שחידשתי לכם כמה דברים..
אני חושב ששכחתי כמה דברים שרציתי להוסיף, אבל כבר עיפתי, (00:15) ולכן, אם אזכר בעוד דברים.. אוסיף על פוסט זה.
(אולי אני יעשה שרשור של סרטונים פינקים שונים, אבל הכל לפי הזמן..)
שבוע טוב ומבורך, וחג סוכות שמח.

עריכה: מישהו יודע פתרון טבעי לנמלים שנמצאים בתוך הקינים ובכלוב?
תודה

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - צבי דגן - 09-19-2021

• ברור ששינוי המקום של הכלוב ושינוי הסביבה של הציפורים, מפחיד אותם ורק צפוי הוא שההורים יפסיקו לדגור ולטפל בגוזלים.
    הם חשים סכנה גדולה לחייהם ומעדיפים להציל את נפשם.
  • חבל שלא התייעצת לפני שעשית את השינוי הדרסטי הזה.
  • אשמח לראות תמונות של הבנגלזים בפרופיל מלא.
  • אתה לא חושב ש-15 ביצים הם יותר מידי עבור דוגרת אחת או אפילו - שתים?
  • אפשר להרחיק נמלים ע"י צמחים ריחניים כנו: נענע, זעתר, מרווה
    ניתן להשתמש בפיזור טלק  בשביל הנמלים וסביב הקן שלהם. 
    אם תפזר אבקת טלק בנתיב של הנמלים ובאזור הקן, קיים סיכוי טוב שהן יבחרו לעצמן מקום חדש, בתקווה שיהיה מחוץ לאזור של הכלוב של הפינקים. 
    גם מלח, פלפל שחור, פפריקה, אבקת קינמון וגיר לוח – כולם חומרים שנמלים רגישות אליהם ומאוד לא אוהבות אותם. 
  • אני מקווה שזהו הסרטון במדהים שאליו התכוונת (להבא שים את הקישור). 

RE: כל המידע על הפקנים מבית הגידול שלי - צבי דגן - 09-19-2021

הרחקת נמלים באמצעים ידידותיים לסביבה וללא שימוש החומרי הדברה רעילים.
  • כשאת שוטף בבית את הרצפה, תוסיף למי השטיפה פקק של חומץ, טפטף כמה טיפות של שמן אתרי בריח נענע (מנטה) ותקפיד לשטוף היטב באזורים ברצפה שבהם ראיתה נמלים, או באזורים מועדים לפורענות.

• למשטחים ללא נמלים
    תכין תרסיס מהמתכון הבא:
    [Image: fFLC7tx.jpg]- כפית חומץ עם 6 טיפות נענע,.
    [Image: fFLC7tx.jpg]- 6 טיפות קינמון
    [Image: fFLC7tx.jpg]- 6 טיפות גרניום.
    [Image: fFLC7tx.jpg]- תרסס בכל מקום שבו ראית נמלים, או בכל משטחי הבית.
    [Image: fFLC7tx.jpg]- בנוסף להרחקת נמלים, תקבל ריח נקי ומרענן בכל הבית, ללא שימוש בחומרים כימיים או רעילים.
    [Image: fFLC7tx.jpg]- כמו כן, תרסיס זה דוחה גם יתושים, כך שהרווח שלך הוא משולש – בלי נמלים, בלי יתושים, עם ריח נפלא של ניקיון.
  • נמלים נדחות גם על ידי ריח ציפורן. לכן, תניח כמה "מסמרי" ציפורן בנקודות כניסה אפשריות של נמלים הביתה – בארונות המטבח ומתחת לכיור, כדי לסמן להן שזהו לא בית שכדאי להשתקע בו.
  • במקום לזרוק קליפות של פירות הדר, לאחר שסיימת לקלף לימון, תפוז, או פרי הדר אחר? קח את הקליפות, הכניס אותה לסיר עם מים כך שיכסו את הקליפות, והבא את הסיר לרתיחה.
    אחרי הרתיחה, אתה יכול להוסיף כמה טיפות של שמן ארומטי או חומץ, ולאחר מכן תכניס למקרר למשך כל הלילה.
    בבוקר, תעביר את הנוזל לבקבוק תרסיס, ותרסס בכל מקום בבית, להרחקה של נמלים.
  • הדברה בטוחה – כשהנמלים עקשניות במיוחד
    ישנם מצבים שבהם השיטות הטבעיות לא עובדות היטב, לדוגמה כאשר מדובר במיני נמלים עקשניות במיוחד כמו נמלת האש הקטנה, שגם עוקצת. להתמודדות עם מקרים אלה צריך לגייס את קוטלי הנמלים.
    תכשירי ההדברה לנמלים שקיימים היום נחשבים לבטיחותיים לשימוש. רובם מכילים חומר פעיל שפותח במקור ממולקולה טבעית של צמח החרצית בעלת רעילות נמוכה לאדם וליונקים, אך קטלנית מאוד לחרקים ופרוקי רגליים אחרים.
    פיתיונות רעילים לנמלים נחשבים לבטוחים ביותר לשימוש ועשויים לחסל את הקן והמלכה.
  • עם זאת, תמיד מומלץ לפנות למדביר מוסמך ומנוסה לייעוץ או פשוט להזמין אותו אליך הביתה לאבחון הבעיה ומציאת הפתרון הטוב ביותר.
בהצלחה