פורום תוכיפדיה
עץ תוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: עץ תוכים (/showthread.php?tid=2406)

עמודים: 1 2

עץ תוכים - ארי סמואל - 01-19-2021

מבחינתי, עץ תוכים הוא הדבר החומרי החשוב ביותר שאתם יכולים להביא לתוכי שלכם.
הוא גורם להפרשת הורמונים במוחו של התוכי הגורמים לרוגע ואיזון נפשי, בזכות העץ התוכי מבצע עוד פעילות גופנית (שמפצעה על חוסר התעופה הטבעית), יוצר תקשורת בין התוכי לתוכים אחרים ולמגדל ומכניס עוד כיף, שעשוע ועניין לחייו של התוכי.

העץ הוא לא באמת עץ, אלא ענף גדול ומסועף (כמה שאפשר) עליו התוכי יכול לנוע, לשחק, לאכול, "ללקט מזון" וכו'...
כדאי לתלות משחקים על העץ כדי לתת לתוכי עוד עניין עליו.

העץ המתאים לתוכי הוא עץ פרי לא רעיל לתוכים (עצי הדר, זית, אקליפטוס ללא העלים או הפרחים וכו'...).

יש המון דרכים לגרום לתוכי "ללקט" את האוכל של עצמו על העץ כגון: תליית פירות וירקות על ענפי העץ, למרוח תערובת של מים וקמח (בצק) על ענפי העץ ולהדביק עליהם גרעינים, פירות וירקות, כופתיות וכל מזון אחר.

אני ממליץ לכאלה שלא גוזרים את כנפי התוכי (וטוב שכך), להביא לתוכי שני עצים ומעלה כדי שיהיה לו יותר ממוקד אחד עליו הוא יוכל לעוף ושיהיה לו מקום אליו הוא יוכל לעוף.
[Image: YggVcuc.jpg]

אני הוספתי לעץ של התוכי שלי, משחקים, נדנדה, חוטים טבעיים (הוא מאוד אוהב לכרסם אותם, זוגות פקקים שניתן להכניס אליהם מזונות שהתוכי אוהב (הוא צריך לפתוח את הפקקים בכוחות עצמו ולקחת את האוכל.

בנוסף, מתחת לעץ יש מגש בו אני שם לתוכי שלי קרטונים וכל מיני דברים אחרים לכרסם ולפרק.

[Image: 2RWbZAD.jpg]
[Image: 18anulv.jpg]

RE: עץ תוכים - אהבת חיות - 01-19-2021

כל הכבוד על ההשקעה. הבעיה שלא בכל בית אפשר לעשות זאת אבל אני בהחלט מסכים איתך שהעשרה טובה וחשובה לתוכים.
ישנה עוד דרך שאפשר לעשות צעצועים וענפים מבלי לתפוס מקום כמו למשל לתלות מהתקרה וכך זה תופס פחות מקום ועדיין אפשר ליצור הרבה צעצועי העשרה.

RE: עץ תוכים - ארי סמואל - 01-25-2021

[Image: aullnZT.jpg]
חשוב לומר שגם עצים יותר קטנים מהעצים שהראיתי למעלה מתאימים ויספקו את התוכי מאוד כמו העץ הזה:
[Image: j7J65Zy.jpg]

RE: עץ תוכים - Yehuda - 02-02-2021

(01-19-2021, 10:47 AM)ארי סמואל כתב: מבחינתי, עץ תוכים הוא הדבר החומרי החשוב ביותר שאתם יכולים להביא לתוכי שלכם.

באיזה עץ השתמשת שיש לו הרבה ענפים מסועפים כך?

RE: עץ תוכים - ארי סמואל - 02-02-2021

השתמשתי בעץ תפוז.
כל עצי ההדר מתאימים לתוכים (אפילו תפוז סיני).
אקליפטוס גם מתאים בלי הפרחים ובלי העלים.
עצי זית טובים.

RE: עץ תוכים - SHILO - 02-02-2021

ארי סמואל. העברתי.
במידה ויש לי את כל הענפים הדרושים, יש לך איזה תוכנית אדריכלית בשבילי, כדי לבנות משהו כמו שלך?..

קודם כל, אתה צריך בסיס, הוא יכול להיות קנוי ואתה יכול לבנות אותו בעצמך.
אם החלטת לבנות אותו בעצמך עשה כך:

תמצא ענפים עבים של עצים מותרים לתוכים.
תשטוף אותם במים חמים וסבון כדי להוריד את הריסוס.
תצליב שני ענפים עבים כך:
[Image: Dax4Cc8.jpg]
את הענפים האלה קשרתי בגלל שבמבוק הוא עץ דק, עדיף לחבר עם מסמרים.

לאחר שהכנת את הבסיס, תמצא כמה ענפים גדולים ומסועפים ככל האפשר.
תשטוף במים חמים וסבון כי להוריד את הריסוס (אני ממליץ להשאיר כמה שיותר עלים על הענפים, התוכים אוהבים לכרסם ולתלוש אותם).
תוודא שהבסיס שבנית מספיק יציב, אם הוא יציב תחבר (עם מסמרים או עם חבל טבעי) את הענפים המסועפים אליו ויש לך עץ תוכים טוב.

אני ממליץ להוסיף לפחות חלק מהדברים שרשמתי בתחילת האשכול.

חשוב לציין שאסור להשתמש בעצים שלא כלולים ברשימת העצים המותרים לתוכים או נגועים במחלה או פטריות כלשהן!

ברור ברור.
רק לא הבנתי מה אני עושה אחרי החלק של ההצלבה.

אחרי שאתה מצליב, את ממסמר או קושר לבסיס ענף גבוהה כדי ליצור גוף, לגוף אתה מחבר את הענפים המסועפים.

אהה
תודה