פורום תוכיפדיה
שאלות בנוגע לרביית תוכונים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: שאלות בנוגע לרביית תוכונים (/showthread.php?tid=2392)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - ארי סמואל - 01-19-2021

אם תבני לו עץ, הוא יהיה עליו כמה שעות ביום לפחות...

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - מוריה1609 - 01-19-2021

1. הקשר לא יתחזק, לא איתו. הוא ממש אדיש לכל שאר הדברים, כולל התוכון השני ואני.

2. זה מסובך לקנות לו עכשיו עוד כלוב, ולשים אותו ליד התוכונים האחרים, הוא ירגיש עוד יותר בודד, לא ?

3. הוא כל הזמן שקט, אני לא חושבת שהוא חולה אבל מי יודע.. השני אנרגטי ופעיל אבל הוא עומד לו בלי לזוז ובלי לצייץ.. אני לא יודעת אם שווה לקנות לו כלוב לבד לגמרי ( תכננתי לשים אותו בכלוב די גדול, ואז לצרף לשם את הגולים ), כי אני מניחה שאם הוא היה חולה, הירוק היה נדבק אבל עובדה שהוא בסדר גמור.

לוקח לתוכים קצת זמן להתרגל לעץ (לא הרבה, שלי עלה עליו בלי היסוס), כשהם עליו הם נרגעים ומצליחים לתקשר בצורה טובה יותר עם המגדל, עם העץ הוא ירגיש יותר ביטחון והקשר שלכם יכול מאוד להתחזק עם עץ.

צריך כלוב די גדול (יחסית לתוכונים) בשביל למנוע ריבים בין הזוג וליחיד...

(01-19-2021, 07:13 AM)ארי סמואל כתב: אם תבני לו עץ, הוא יהיה עליו כמה שעות ביום לפחות...

הייתי מאוד רוצה , אבל :

1. אני גרה בעיר שאין בה שום חורשה או פרדס באיזור, וגם לא בערים שקרובות.
אין לי דרך להשיג עץ שאני בטוחה בו.

2. לסבא שלי יש כמה עצים בחצר שלהם, ( עצי לימון, עץ זית, קלמנטיקה..) אבל הם די קטנים וענפים שלקחתי משם דקים. אני לא אגזים ואקח חצי עץ.. אז זה לא ממש רלוונטי, גם.

3. אני לא מכירה אנשים שמוכרים סטנדים באיזור שלי.

4. אם אני מביאה נקבה וקונה כלוב לגוזלים , לא יהיה לי מקום לסטנד \ עץ.

(01-19-2021, 07:22 AM)ארי סמואל כתב: לוקח לתוכים קצת זמן להתרגל לעץ (לא הרבה, שלי עלה עליו בלי היסוס), כשהם עליו הם נרגעים ומצליחים לתקשר בצורה טובה יותר עם המגדל, עם העץ הוא ירגיש יותר ביטחון והקשר שלכם יכול מאוד להתחזק עם עץ.

צריך כלוב די גדול (יחסית לתוכונים) בשביל למנוע ריבים בין הזוג וליחיד...  לא אשים את שלושתם ביחד. התכוונתי להשאיר את התוכון הירוק והנקבה בכלוב הנוכחי, לקנות כלוב חדש לתוכון הכחול + לגוזלים העתידיים ולשים בו את התוכון הכחול, ובהמשך יצטרפו אליו הגוזלים. 

למיטב ידיעתי, יש סיכוי שהתוכון יתקוף את הגוזלים...

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - אהבת חיות - 01-19-2021

(01-19-2021, 07:17 AM)מוריה1609 כתב: 1. הקשר לא יתחזק, לא איתו. הוא ממש אדיש לכל שאר הדברים, כולל התוכון השני ואני.
אם תעבדי איתו יותר יש סיכוי שהוא ייצא מהאדישות שלו.
2. זה מסובך לקנות לו עכשיו עוד כלוב, ולשים אותו ליד התוכונים האחרים, הוא ירגיש עוד יותר בודד, לא ?

3. הוא כל הזמן שקט, אני לא חושבת שהוא חולה אבל מי יודע.. השני אנרגטי ופעיל אבל הוא עומד לו בלי לזוז ובלי לצייץ.. אני לא יודעת אם שווה לקנות לו כלוב לבד לגמרי ( תכננתי לשים אותו בכלוב די גדול, ואז לצרף לשם את הגולים ), כי אני מניחה שאם הוא היה חולה, הירוק היה נדבק אבל עובדה שהוא בסדר גמור.

יתקוף את הגוזלים ?
אז אני חושבת שאקנה לו כלוב נפרד.

זה לא בטוח שהוא יתקוף את הגוזלים, יש סיכוי טוב שזה יקרה.

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - אהבת חיות - 01-19-2021

אני מסכים עם ארי

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - מוריה1609 - 01-20-2021

חשבתי על זה קצת,
אני חושבת שאם אני כבר משקיעה כסף ומקום בחדר, אז עדיף לי להביא קוקטייל, העלויות לא יקרות בכלל..
אסביר, מההתחלה רציתי תוכי מחוברת שעושה טריקים, ותמיד חשוב לי שייתן לי ללטף אותו בראש ( מה שלא קורה עם התוכונים )
ויהיה יותר מחובר אליי. 
כיוון שקניתי תוכון, ולא סתם, אלא שניים, זה לא אפשרי.
אני קולטת יותר ויותר שתוכון  לא עונה על מה שרציתי שיהיה לי.
השקעתי בהם זמן וכסף כל הזמן למרות שהתאכזבתי, מבחינת הכסף -יותר מ1,200 שקל ( כולל וטרינר ) ואני יודעת בוודאות שרוב האנשים משקיעים 300 שקל וחושבים שהם השקיעו יותר מדי.
לצערי אני מבינה מאוחר מדי , שבכסף הזה יכולתי מזמן לקנות קוקטייל,
( ה1,200 זה ללא הכסף שיש לי עכשיו ואני מתכוונת להשקיע בהם. )

אני ממש לא בטוחה שבסוף אקנה באמת קוקטייל, אבל גם אם לא השנה - שנה הבאה.
המכשול היחידי הוא ההורים שלי, הם לא ירשו שאוסיף על התוכונים קוקטייל.
הפיתרון היחידי הוא להסביר להם כמה רציתי תוכי מחוברת, ואם הם יבינו, למכור את התוכונים.
אם אצליח למכור אותם, ההורים יסכימו לי להביא את הקוקטייל שחלמתי עליו כי הוא יהיה התוכי היחידי בבית וכלום לא ישתנה.
שוב, השאלה בכלל היא שהם יסכימו לרעיון של למכור את התוכונים ולהביא קוקטייל.
אם זה יקרה, אמכור עם הכלוב וכל הציוד שלהם, ואמכור רק לבית טוב.
הסיכוי שההורים יסכימו די קלוש כי הם גם השקיעו בהם אבל אני חושבת שאצליח להסביר להם שהתוכונים פשוט לא מה שרציתי שיהיה לי, ואם אני אוכל להביא את התוכי שחלמתי עליו כל הזמן הזה אז הכסף שבזבזתי עליהם ממש לא משנה, כי סוף סוף הכל ישתלם לי ואני ארגיש שאני מקבלת משהו.
אם אני לא אצליח למכור אותם, אשאיר אותם אצלי כמובן.