פורום תוכיפדיה
שאלות בנוגע לרביית תוכונים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: שאלות בנוגע לרביית תוכונים (/showthread.php?tid=2392)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - מוריה1609 - 01-17-2021

אם לא תהיה אומנת,
מה יהיה הטעם בהאכלה בגיל חודש.. ?
אני מעדיפה להשקיע את הכסף בדברים חשובים יותר.
יש לי זמן בעיקר בצהריים, הם ילכו לישון מ7 ואני לא מתכוונת להאכיל אותם ב11 בלילה.

הקשר שלי עם התוכון הזכר טוב הייתי אומרת, במיוחד לאור העובדה שהוא לא היה מחוברת כשקניתי אותו.
לא הבאתי נקבה עדיין, אבל כמובן שיעבור לפחות חודש- חודשיים לפני שאשים תיבת הטלה, ובזמן הזה ארגיל אותה אליי ואל התוכונים.

הנקבה תטיל רק פעם בשנה ?
כלומר, בקיץ ( יולי)
ובחורף כמובן לא אשים תיבת קינון,
אבל היא לא תנסה להטיל יותר פעמים מזה ?

RE: שאלות בנוגע לרביית תוכונים - אהבת חיות - 01-17-2021

1. בלילה לא מאכילים, בלילה הגוזלים ישנים
2. אם את מגדלת בקיץ ונותנת להורים לגדל אותם עד מצב שהם מכוסים לפחות בפלומה את לא חייבת אומנת.
3. אני מגדל קוואקרים שגידלתי מגיל חודש, והאכלתי אותם בדייסה עד הגמילה, זו הייתה פעם ראשונה שהאכלתי, היו לי המון חששות (חלקם אפשר לקרוא פה בכל מיני שרשורים שפתחתי), קראתי לא מעט, ראיתי המון סירטונים, אבל אחד הדברים ששינו לי ונתנו לי את הביטחון היה פשוט להגיע למגדלת ולנסות בעצמי לידה וזה שינה לי לא מעט, וכשהתחלתי לקבל את המיומנות זה כבר היה יותר קל.
4. רוב הציוד הוא יחסית זול, וכמו שאמרתי את לא מחוייבת באומנת אם את מגדלת בקיץ ונותנת להורים לגדל לפחות עד פלומה.

אין לי ממש כסף לציוד הזה,
כי כמו שאמרתי, אני מעדיפה לשמור אותו לדברים כמו :
כלובים, כופתיות, משחקים ועוד אביזרים.
חוץ מהתוכונים שאמכור או אמסור, אשמור לעצמי תוכון או שניים מכל הטלה. אותם אני מעוניינת לחברת.

ההחלטה היא שלך.
אני חושב שחלק מהסיבה שאת לא רוצה להאכיל הוא חשש מאוד גדול.

להבנתי (ויתקנו אותי אם אני טועה) חלק גדול מהחיברות הוא ההאכלה.
אם ההורים לא מחוברתים יש סיכוי שהם לא יתנו לך להתקרב לגוזלים ולאחר מכן ברגע שהגוזלים כבר יהיו מספיק גדולים יהיה לך יותר קשה לחברת אותם.

אכן, אני חוששת להאכיל.
הסיבה העיקרית היא, שכרגע אין לי כסף להשקיע ספציפית בציוד ובאבקה להאכלה.
התוכון שלי מחוברת יחסית ומכיר אותי, לגבי הנקבה אני לא יודעת לומר לך כמובן אבל אעשה כמיטב יכולתי.

השאלה העיקרית שלי היא, האם הנקבה תטיל רק פעם בשנה, כשאשים לה תיבת הטלה בקיץ או - תטיל כשיתחשק לה.

לגבי החשש יש הרבה דרכים לפתור את זה, לגבי הכסף יותר בעייתי.
החיברות צריך להיות ברמה גבוהה בכדי שתוכלי לקחת מהם את הגוזלים ולהחזיר להם ושהם ימשיכו להאכיל, יכולה להיות סיטואציה שברגע שתקחי להם ללטף והם לא ירצו להמשיך להאכיל ואז את זאת שתצטרך להמשיך את ההאכלה.
בעיקרון היא תטיל בתיבת ההטלה, אבל שמעתי על מקרים שנקבות הטילו גם כשלא היו תיבות הטלה, בדרך כלל ביצים לא מופרות, אבל המקרים דיי נדירים.

ואם תהיה לה תיבת הטלה רק פעמיים בשנה, בזמנים די קרובים -
נניח שאשים לה את התיבה באפריל( איזור פסח) ולאחר שהגוזלים יגדלו, בסוף מאי, אוציא אותה להפסקה של חודש.
ואז מיולי שוב אשים, עד תחילת ספטמבר ואוציא עד לאפריל הבא - אחרי שתי ההטלות יש מנוחה של בערך חצי שנה.
זה בסדר ?
הייתי מעדיפה כמובן שתטיל פעם בשנה, אם אתה אומר שהיא תטיל בכלוב, השאלה היא אם היא גם תדגור עליהן ובכל מקרה אוכל להניח לה, ולא יהיו גוזלים או שנם ימותו ? כלומר בסופו של דבר, אין לי מה לדאוג כי הם לא ישרדו ?
לא הייתה לי בעיה שתטיל פעמיים בקיץ אם הייתי יכולה למכור 4 תוכונים תוך 4 חודשים, אבל אני לא בטוחה שאצליח.

ההטלות שדיברתי עליהם שהיא מטילה מחוץ לכלובהן בדרך יהיו לא מופרות, למיטב ידיעתי היא לא תדגור עליהם וזה יכול לקרות כל השנה אבל למיטב ידיעתי זה במקרים נדירים

לדעתי את יכולה לשים רק פעם אחת אם את רוצה, העניין שלדעתי אם אתה רוצה לחברת ברמה גבוהה תצטרכי גם להאכיל אחרת יהיה לך קשה עם החיברות יתחיל בהיותם בוגרים.

תודה,
1. אז אם אני אשים לה תיבת הטלה פעם בשנה זה בסדר ?
2. ואם יש הפסקה של לפחות חודש בין סיום ההטלה הראשונה להתחלת השנייה זה מספיק ?

באיזה גיל הם לא זקוקים לאומנת ?
( בקשר ללהאכיל אותם )

1. מאיפה אני קונה אבקה לדייסה לתוכונים ? הדייסה אמורה להתאים לסוג התוכי ולא מצאתי כזו..
ולכמה זמן היא תספיק ?
2. כמה גוזלים בערך ישרדו מהטלה ? ( בהנחה שמטילה 6 - 5 ביצים ) 
3. אם אקח אותם בגיל שבועיים מתא ההטלה להאכלה, ותוך כדי ארגיל אותם לידיים, האמא תזרוק אותם ? איך זה הולך, היא מעיפה אותם מהתא?
ואז אין לי אומנת אז מה יהיה ביכולתי לעשות ?
4. באיזה גיל מומלץ לתחיל להאכיל ?
5. מה הציוד שצריך ואיפה קונים אותו ?

1. אני מאמין שכן אבל תחכי לדעות של עוד אנשים
2. אפשר אפילו קצת יותר מחודש

הם לא זקוקים לאומנת במצבים שחום הגוף לא ירד, זאת אומרת שהם לפחות בתחילת ניצוי ובקיץ (בחורף הם זקוקים כמעט עד ניתו מלא)