פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

(01-14-2021, 06:45 PM)משפחת דוד כתב: אתה מזלזל בתוכיפדיה..
תוכיפדיה לפחות לי מאוד עזר ואני לא מזלזל בתוכיפדיה אבל יש הבדל גדול בין ניסיון אישי לבין מחקרים ומדע.

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-14-2021

אני לא זלזלתי ואני חושב שתוכיפדיה היא אחד המקורות הכי אמינים שיש על גידול תוכים ובעלי חיים באופן כללי.

אני חוזר לנושא האוגרים.
1. אוגרים יעדיפו לחיות לבד ללא בן או בת זוג וללא בעלים.
2. האוגר צריך המון מרחב מאחר ובטבע הוא רץ לפחות 7 קילומטרים ביום והוא רגיל למרחבים.
3. האוגר צריך לטפס, אם זה על סורגי הכלוב ואם זה על חבלים או כל דבר אחר שמותר לאוגר.
4. האוגר צריך שעשוע במשך כמה שעות ביום כגון: חבלי טיפוס, מחילות, גלגל ריצה (חובה), קיר טיפוס ועוד...
5. האוגר צריך 18 שעות שינה וכדאי להוציא אותו אחרי 6-7 בערב (כשמחשיך).
6. האוגר צריך מחילה בה הוא יוכל לישון, לאגור מזון ואם הוא חי בזוג אז להמליט.
יש לשים לאוגר בנוסף למצע, פיסות נייר טואלט בו הוא יוכל להתחפר ולאסוף לתוך המחילות כדי להתחמם ולהרגיש בטוח (חוץ מההנאה בדבר).

ברוב המקרים, האוגר לא יתחבר לבעליו ויעדיף שלא ירימו או ילטפו אותו.
אם מרגילים אותו מגיל צעיר ומטפלים בו כראוי, יש סיכוי טוב שלא תהיה לו בעיה שירימו, ישחקו או ילטפו אותו.

אני כבר הרבה זמן מחפש דעות של אנשים לגבי רכיבה על סוסים, כיוון שאני לא יודע באמת אם הסוס נהנה או לא (תמיד חשבתי שההרכבה לא מהנה כל כך לסוס) קצת קשה להגיב.
אני באופן אישי לא אוהב במיוחד את הרעיון של לנצל בעל חיים בשביל ספורט או תחביב אלא אם הוא נהנה מזה והתחביב תורם לו בורה כלשהי.
סוסים צריכים לחיות במרחבים ולדהור בהם, הם אמנם לא חכמים במיוחד אבל רגישים ואינטואיטיבים.
הדבר שאני הכי פחות אוהב בכל הנושא של רכיבה על סוסים הוא הפרסות המלאכותיות שתוקעים לסוס ברגל...

אשמח לתגובות.

לגבי אוגרים יש הבדל מאוד גדול בין בעל חיים שחי בטבע לבין אחד בשבי.
אני לא יכול להגיד עליהם הרבה כיוון שהיה לי ניסיון שונה ממה שאתה מתאר.

לגבי סוסים אני בדילמה הזאת כבר לא מעט שנים ודיברתי עם כמה וכמה אנשים ואף אחד לא ידע לתת תשובה חד משמעית, אז למרות שרציתי פעם לרכב על סוס אני יכול להגיד שאני לא מסוגל לעשות זאת היום, וגם אני חושב שזה בעל חיים שצריך להיות חופשי ולא בשבי.

אני כל כך מסכים איתך.

קרה לי אותו הדבר רק עם חמורים.
הייתי בטיול ביוון וכל כך התרגשתי לקראת הרכיבה שתכננו על החמורים למעלה הגבעה הגדולה.
אני ואבא שלי ראינו איך הם עולים במעלה הגבעה בדרך למטה והזדעזעתי ולא הייתי מוכן לעלות עליהם (כל המשפחה שלי תמכה בזה וגם השאר לא רכבו עליהם).

בדילמה הזאת אפשר לתהות בעצם לגבי כל בעל חיים.
נתת דוגמא שלא יודעים לגדל אוגרים האם זוהי התעללות או לא?
האם תוכי שנולד בשבי בתוך כלוב האם זוהי התעללות או לא?

הייתה לי פעם שיחה עם מישהו שראה אותי עם הג'אקואית שלי על הכתף שלי ואמר שאני מתעלל בה, ניסיתי להסביר לו שהיא נולדה בשבי והיא לא מכירה משהו אחר.
האם אני אומר משהו נכון או שאני בעיקר משכנע את עצמי בכדי להרגיש טוב עם עצמי?
זאת שאלה שאני לא בטוח שיש לה תשובה.
מה שכן ברור שתוכי שנחטף מהטבע זה התעללות לשמה.

אני מסכים, אני באופן אישי לא אוהב את כל הרעיון של רבייה למטרת רבייה וכו'...
1. אני חושב שאם כבר לקחנו את בעל החיים מהטבע, צריך לתת לו את כל מה שהוא צריך ולא לכלוא אותו בכלוב ולצפות ממנו להתרבות בשביל כסף.
2. יש בעלי חיים כמו תוכים שאני חושב שאין דרך להחזיר לטבע ובכל זאת, אני משתדל להביא את התוכים שלי ממקומות בהם הם עברו התעללות או הזנחה כדי לטפל בהם ולהציל כמה נפשות מסכנות.
3. אוגרים, נחשים וכדומה, הם בעלי חיים שלא אוהבים את השבי בכלל, לא מתחברים לבעלים ברוב המוחלט של המקרים ואין דרך לספק להם את מה שהם צריכים בשבי ובגלל זה אני נגד לגדל אותם...

(01-14-2021, 09:25 PM)אהבת חיות כתב: בדילמה הזאת אפשר לתהות בעצם לגבי כל בעל חיים.
נתת דוגמא שלא יודעים לגדל אוגרים האם זוהי התעללות או לא?
האם תוכי שנולד בשבי בתוך כלוב האם זוהי התעללות או לא?

הייתה לי פעם שיחה עם מישהו שראה אותי עם הג'אקואית שלי על הכתף שלי ואמר שאני מתעלל בה, ניסיתי להסביר לו שהיא נולדה בשבי והיא לא מכירה משהו אחר.
האם אני אומר משהו נכון או שאני בעיקר משכנע את עצמי בכדי להרגיש טוב עם עצמי?
זאת שאלה שאני לא בטוח שיש לה תשובה.
מה שכן ברור שתוכי שנחטף מהטבע זה התעללות לשמה. 

כיוון שכבר עשרות שנים, אנשים מנסים למנוע סחר בחיות אקזוטיות ולא מצליחים אני החלטתי לפחות לעזור לאלו שכבר בשבי, במקום לנוע נגד הזרם ולא לחולל שינוי כדאי לנוע עם הזרם ולעזור לאלה שאנחנו יכולים לעזור להם.

אין לי ספק שלומר שהתוכי לא מכיר שום דבר אחר זה רק כדי להקל על הכאב שבלחטוף תוכי מהטבע אבל אפשר לראות שאין תוצאות טובות מהמאבק לשחרור החיות האקזוטיות (לא כמו מאבקים נגד שחיטת חיות ותעשיית החלב והביצים שצוברים תאוצה ואפשר לראות שינויים טובים ניכרים בשנים האחרונות בתעשיות האלו).

1. בעצם לקיחת בעל חיים מהטבע זו לדעתי התעללות נוראית (אני לא מדבר על מצב שלוקחים בכדי לרפא ומחזירים אותו לטבע). חיה שנלקחה מהטבע כל מקום מעבר לטבע החופשי יהיה מבחינתה כליאה.
2. ישנה אפשרות להחזיר תוכים לטבע זה תהליך ארוך וצריכים להיות תנאים מאוד ספציפים בכדי לעשות זאת.
גם אני אשמח היום לאחר שצברתי ניסיון לקחת תוכים שעברו התעללות ולשקם אותם.
כשאני לוקח היום תוכים אני מוודא שהם נולדו בשבי בכדי לא להעביר אותם התעללות נוראית של כליאת עוף שנולד בשבי.
3. לגבי אוגרים כמו שאמרתי יש לי ניסיון קצת אחר כך שאני לא בטוח שאני מסכים איתך (אולי המקרה שלי חריג, אני לא יודע)
לגבי נחשים שמעתי רק מקרה אחד על נחש שבא להתחנף אצל הבעלים שלו כך שאולי גם במקרה של נחשים יש יוצא מן הכלל.

אני אומר עוד פעם, אני כל כך מסכים איתך.

יש הבדל משמעותי בין לסחור בחיות אקזוטיות שנולדו בשבי (נוראי ללא קשר), לבין לחטוף מהטבע חיות אקזוטיות ולסחור בהם משהו שהוא בבחינת גהנום מבחינת בעל החיים.

כשתוכי נולד בשבי הוא לא מכיר את הטבע, אני לא דיברתי על תוכים שנולדו בטבע ונחטפו ממנו.
אם נשחרר תוכי שנולד בשבי מבלי הכנה שמיועדת לכך הוא כנראה ימות מהר מאוד.