פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - SHILO - 01-13-2021

קראתי כבר את כל השיח המחכים והמרתק הנ"ל

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-14-2021

עוד פרט קטן על זוחלים, לראות את הזוחל שלך מפהק (רואים אותו עושה את זה לעתים רחוקות) זה אחד הדברים החמודים והמצחיקים ביותר שאני חושב שיש.

בשביל להמשיך את הדיון, מה דעתכם על גידול יונקים קטנים (חולדות, אוגרים, ארנבנים, חמוסים וכו'...)?

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

תמיד צריך לחשוב על טובת החיה.
אנחנו צריכים להיות בטוחים שאנחנו יודעים עליהם בכדי לתת להם את הטיפול הנכון.
אני באופן אישי אשמח לגדל חמוסים וחולדות  מגניב
אני מאוד אוהב חיות חכמות.

אני מסכים איתך וגם אני מאוד אוהב בעלי חיים שאני יכול לתקשר איתם ושהם יכולים להחזיר לי אהבה גם אם היא לא גלויה לעין.
בכל זאת, יש בעלי חיים כמו אוגרים שאני לא כל כך תומך בגידול שלהם כיוון שב-90% מהמקרים, הם לא יקשרו לבעלים שלהם וינסו לברוח (כמו נחשים), לרוב מגדלים אותם בזוגות למרות שהם לא אוהבים חברה ואפילו בטבע חיים לבד, הם אמורים לרוץ בטבע 7 קילומטרים ביום לפחות והגלגל בכלוב ממש לא מספיק כדי להשלים להם את זה והם צריכים אתגרים ומכשולים ובשבי כמעט ולא מספקים להם את זה...

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-14-2021

אני מאוד אוהבת מכרסמים, אני בעצמי מגדלת שני אוגרים חמודים. עם זאת, אני אשמח ביותר לגדל חולדות בהמשך.
לגבי אוגרים, שמעתי שאוגרים זו לא חיה שמתחברת לבעליה,אך עם זאת, אני משקיעה ככל שאפשר בגידול שלהם.
אם כבר מדברים על חיות שלא כל כך מתחברות לבעלים שלהן, אפשר לראות איך האוגרת שלי עם הזמן התרגלה לידיים שלי, ונותנת לי יותר ויותר ללטף אותה.

אני אוסיף למה שכתבתי, אני לא שמתי את שני האוגרים שלי יחד באותו הכלוב, ולרוב אני נותנת להם את המרחב ולא מוציאה אותם יותר מדי, כי שוב, הם לא כל כך אוהבים ורוצים.

עוד משהו, אני לקחתי את האוגרים ממקום שנתן להם פחות מקום ושטח לחיות בו, אז אני עושה ככל האפשר כדי לספר להם שטח והנאה בכלוב.

עם זאת, אני לגמרי מסכימה עם אהבת חיות לגבי גידול אוגרים.

סליחה, אני מסכימה עם ארי סמואל.

אם מישהו חשב שתקפתי את מגדלי האוגרים אני מתנצל, אני רק הבעתי את דעתי.
כל הכבוד על צורת הגידול שלך, הלוואי שכולם היו מגדלים את האוגרים שלהם כמוך, אולי ככה האוגרים היו מרגישים הרבה יותר טוב בשבי.

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-14-2021

שמחה לשמוע חייכן

אין ספק שזה נכון, שהרבה ממגדלי האוגרים, לא מגדלים כמו שצריך את האוגרים שלהם. גם אני בעצמי חושבת שיש לי עוד הרבה לאן לשאוף כדי להגיע לטיפול נכון באוגרים.

חמוסים:
לחמוס יש אינטילגנציה הזהה לזאת של כלב, הוא נקשר לבעליו ומתרגש כשהם מוציאים אותו מהכלוב, משחקים איתו או מוציעים אותו לטיול.
כיום, אין חמוסים בטבע מלבד "החמוס שחור הרגל" שבסכנת הכחדה חמורה ולא מגדלים אותו בתור חיית מחמד.
חמוסים שימשו במשך אלפי שנים כמדבירי מזיקים כגון: חולדות, עכברים, ארנבות וכו'...
חמוסים דורשים כלוב גדול עם המון צעצועים ואתגרים שכליים, הוצאה מהכלוב (לפחות שעתיים ביום) והרבה יחס ואהבה מהבעלים שלו.
חמוס יעריך מאוד חברת חמוס נוסף ואפילו יהיה חברותי יותר.
ניתן ואפילו רצוי ללמד את החמוס להשתמש בארגז חול כדי שלא נצטרך לנקות את צרכיו מכל הכלוב כל יום...
בשנה הראשונה לחייו, החמוס לא יאהב ידיים ויהיה שקט ורגוע, לאחר מכן הוא יאה בשמרימים אותו ומשחקים איתו והוא יהיה שובב כמו ילד בן 4.
כשמוציאים את החמוס מהכלוב חייבים לשמור על הדלתות והחלונות סגורם (לחמוס אין תחושת גובה והוא יעז לקפוץ מקומות גבוהות), כדאי גם לחסום פתחים צרים כדי שלא יכנס לתוכם.
ניתן ללמד את החמוס טריקים בודדים.
קשה להשיג מזון טוב לחמוסים, המזון הכי טוב לחמוסים הוא מזון המיועד לחמוס (די קשה למצוא) ומזון לגורי חתולים.
אין לתת לחמוס ירקות ואם כבר נותנים אז כפית ביום וזהו.
ישנן רצועות לחמוסים והוא מאוד יעריך טיולים בחוץ.
החמוס הוא חיית לילה וצריך לישון 18 שעות ביממה, כדאי להוציא אותו כשמחשיך בסביבות 7 בערב או מאוחר יותר.
החמוס יצטרך בדיקה שנתית אצל וטרינר.
בנוסף, החמוס יכול לחלות בשפעת של בני אדם ובגלל זה כשאתם חולים בשפעת, להמעיט כמה שיותר במגע עם החמוס.

חולדה:
האינטילגנציה של החולדה גבוהה מזו של הכלב או החתול וקרובה לזו של מיני תוכים.
לעומת מה שחושבים, החולדה לא תנשך אלא אם תהיה לה סיבה טובה.
הן מאוד אוהבות את הבעלים שלהן וישמחו לצאת מהכלוב ולהתלטף בידו של הבעלים או לשחק איתו.
ניתן ללמד את החולדה טריקים רבים והיא מאוד תשמח וזה יחזק ת הקשר בין הבעלים לחולדה.
רצוי ואפילו חובה לגדל יותר מחולדה אחת הרי הן חיות חברתיות וחולדה בודדה תהיה מדוכאת ואפילו תפתח מחלות כלשהן. 
הן דורשות כלוב גדול מאוד, צעצועים, מחילות וכל מיני אתגרים שכליים.
ניתן ללמד את החולדה להשתמש בארגז חול, ברוב המקרים לא מצליחים ללמד אותה או שהיא למדה ויום אחד החליטה שהיא לא עושה יותר בתוכו.
החולדות אוהבות להתרחץ וכדאי לשים להן קערה קטנה בכלוב או להוציא אותן מידי פעם למקלחת קצרה.
החולדות נקשרות לבעלים שלהן וירצו כל הזמן להיות איתו, הן ינהלו את  סדר היום והשינה לפי הבעלים מה שהופך אותן למאוד נוחות מבחינת זמנים.
יש רצועות מיודות לחולדות והן יעריכו מאוד טיול בחוץ.

תוחלת החיים של החמוס היא 9-12 שנים, ישנם מקרים בהם הוא הגיע גם ל-20 שנים.
תוחלת החיים של החולדה קצרה ומגיעה ל-2-3 ויש לשקול זאת כמביאים כמה.
כדאי ואפילו חובה לסרס ולעקר את החמוסים, חמוסה מיוחמת שלא תמליט תמות ב-90% מהמקרים (חוץ מזה שזה מפחית משמעותית את הריח הלא נעים של החמוס).
לא כדאי לגדל את שני הזוויגים של החולדה ביחד, הם מתרבים המון (יותר מעכברים). שמעתי על וטרינרים שמסרסים ומעקרים חולדות (מעולם לא ראיתי זאת).

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

(01-14-2021, 04:46 PM)ארי סמואל כתב: אני מסכים איתך וגם אני מאוד אוהב בעלי חיים שאני יכול לתקשר איתם ושהם יכולים להחזיר לי אהבה גם אם היא לא גלויה לעין.
מיקדת במדוייק את מה שהתכוונתי.
בכל זאת, יש בעלי חיים כמו אוגרים שאני לא כל כך תומך בגידול שלהם כיוון שב-90% מהמקרים, הם לא יקשרו לבעלים שלהם וינסו לברוח (כמו נחשים), לרוב מגדלים אותם בזוגות למרות שהם לא אוהבים חברה ואפילו בטבע חיים לבד, הם אמורים לרוץ בטבע 7 קילומטרים ביום לפחות והגלגל בכלוב ממש לא מספיק כדי להשלים להם את זה והם צריכים אתגרים ומכשולים ובשבי כמעט ולא מספקים להם את זה...
מניסיוני אני יכול להגיד שגידלתי זוג אוגרים לא רק שהם התחברו אליי כשהנקבה המליטה בשעה קבועה בערב היא הייתה חושפת את הגורים בפנינו ומראה לנו איך היא מניקה את הגורים שלה.