פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-12-2021

אני כבר איבדתי אמון בחרמות האלה של אנשים שנגד הגידול של בעלי החיים הללו, ניתן לראות שכמעט ואין שום התקדמות בנושא כבר שנים.
אז במקום ללכת נגד הזרם, אני התחלתי לפני הרבה זמן לעזור לאנשים עם החיות האקזוטיות שלהם ואת שלי להביא ממקומות בהם מתעללים או מזניחים אותם.

(01-12-2021, 10:11 PM)אהבת חיות כתב: לגבי איגואנה שמעתי על אחת שהיה לה רככת בעצמות בעקבות טיפול לא נכון, אני מאמין שבטיפול לא נכון גם לטאות קטנות יכולות להנזק ולהפך אם יודעים לטפל לא יקרה כלום גם לאיגואנה.
אם לומר את האמת בכמה פעמים הבודדות שראיתי איגואנות הן בהחלט משכו את תשומת ליבי ואם הייתי צריך לבחור בזוחל לגידול לא בטוח שהייתי אומר עליה לא.
פעם ראשונה ששמעתי על מישהו שמגדל חרדונים זה עכשיו כך שיכול להיות שאם הייתה לי גישה אליה גם אני הייתי מתאהב כמו שאתם מתארים פה.

רככת עצמות זו בהחלט בעיה נפוצה של איגואנות בשבי, אני מכיר שני מגדלים שנתנו להם איגואנה כי הבעלים הקודמים שלהם לא ידעו איך לטפל בבעיה הזאת.

איגואנה דורשת המון מקום והיא אחד מהזוחלים הכי אינטילגנטיים שיש.
הם דורשים טרריות ארוך ובעיקר גבוהה ושלי בכל הקיץ חיה במרפסת שלנו כך שהיה לה המון מקום ויש לנו שלושה עצים במרפסת שהיא מאוד אהבה לטייל עליהם ולנשנש אותם קצת על הדרך.
היא גם מאוד אהבה את הפרחים שלנו.

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-12-2021

לפני שאנשים מביאים חיות, בטח שחיות אקזוטיות צריכים לחקור
טוב טוב על תנאי הגידול שלהם, אחרת זה פשוט גובל בהתעללות בבעל החיים.

בהתחלה, נמשכתי בעיקר לזוחלים היותר גדולים כמו איגואנה או כוחים אבל כשגיליתי על הזוחלים הקטנים (שחלקם לא פחות אינטילגנטיים וחברותיים מהגדולים) התאהבתי.
הזוחלים הקטנים כמו השממיות והחומטים פשוט מתוקים וחכמים.

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-12-2021

לעניין החיבה, אני מסכימה איתך, אך לפעמים, יש אנשים שכל כך אוהבים חיה כלשהי, שהדבר האחרון שמעניין אותם, זה אם הבעל חים אוהב אותם.לפני כמה זמן, קראתי את האשכול שפתחת בנושא גאווה, בו כתבת כמה שאתה מתפעל כל פעם מחדש מהתוכי, למרות שאתה רואה אותו כל הזמן. וזה בדיוק זה, אנשים שמגדלים נחשים, נהנים כנראה לראות את התנהלותו של הנחש, מתרשמים ומתפעלים ממנו כל פעם מחדש.

(01-12-2021, 10:18 PM)אהבת חיות כתב: לפני שאנשים מביאים חיות, בטח שחיות אקזוטיות צריכים לחקור
טוב טוב על תנאי הגידול שלהם, אחרת זה פשוט גובל בהתעללות בבעל החיים.

הלוואי שזה מה שהיה קורה עם כל המגדלים.

(01-12-2021, 10:20 PM)ניצן רם כתב: לעניין החיבה, אני מסכימה איתך, אך לפעמים, יש אנשים שכל כך אוהבים חיה כלשהי, שהדבר האחרון שמעניין אותם, זה אם הבעל חים אוהב אותם.לפני כמה זמן, קראתי את האשכול שפתחת בנושא גאווה, בו כתבת כמה שאתה מתפעל כל פעם מחדש מהתוכי, למרות שאתה רואה אותו כל הזמן. וזה בדיוק זה, אנשים שמגדלים נחשים, נהנים כנראה לראות את התנהלותו של הנחש, מתרשמים ומתפעלים ממנו כל פעם מחדש.
מה אם הנחש?
הוא לא אוהב את הקרבה של הבעלים שלו וכל פעם שהבעלים מרים את הנחש או בוהה בו הנחש מרגיש לו בנוח...
צריך לחשוב על בעלי החיים לפני שחושבים על ההנאה שלנו.

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-12-2021

אני מסכימה לגמרי, זה גם חלק מההחלטה שלי לא לגדל נחש.

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-12-2021

(01-12-2021, 10:20 PM)ניצן רם כתב: לעניין החיבה, אני מסכימה איתך, אך לפעמים, יש אנשים שכל כך אוהבים חיה כלשהי, שהדבר האחרון שמעניין אותם, זה אם הבעל חים אוהב אותם.לפני כמה זמן, קראתי את האשכול שפתחת בנושא גאווה, בו כתבת כמה שאתה מתפעל כל פעם מחדש מהתוכי, למרות שאתה רואה אותו כל הזמן. וזה בדיוק זה, אנשים שמגדלים נחשים, נהנים כנראה לראות את התנהלותו של הנחש, מתרשמים ומתפעלים ממנו כל פעם מחדש.
אם השתמע מדבריי שאני מזלזל, אז שיהיה ברור שזו לא כוונתי.
אני מאוד שמח על פתיחת השרשור הזה כי דרך פה אתם מאפשרים לי להבין יותר על חיות שפחות הצלחתי להבין עליהם.
ואני בהחלט אשמח לדעת יותר עליהם.
ניצן אשמח שתעלי גם את תמונות של הזוחל שלך

אני מסכים ללא עוררין עם המשפט שצריך לחשוב על בעל החיים לפני הנאתנו.

לעצב טרריום מרגש בדיוק כמו לעצב ווליר גדול לתוכים.
יש שממית שאני באופן אישי מאוד אוהב שבטרריום שלה מוכרחים להכניס צמחייה אמיתית שחיה במים.

קצת מידע על שני זוחלים נוספים שהזכרנו:

שממית מנומרת:
נכחדה מהטבע עקב מלחמות בני האדם, הגיעה מפקיסטן.
לא דורשת הרבה חוץ ממשטח\כבל חימום מתחת למצע של הטרריום, קערות מזון ומים, תא לחות אחד לפחות לכל שממית, מסתור (אני ממליץ להביא כמה שיותר מחילות וחפצים כיוון שהשממיות המנומרות הן חיות לילה ביישניות שירגישו יותר בנוח כשיש להן הרבה מסתורים ואפשרויות למקומות לרבוץ עליהם.

השממיות המנורות חסרות קרומים ברגליים, במקום קרומים יש לן ציפורניים כיוון שהן מגיעות מהמדבר.
הן יסתדרו בחבורה (אני מגדל שתי שממיות בטרריום בגודל של אורך- 60 סנטימטרים, רוחב- 40 סנטימטרים, גובה- 40 סנטימטרים.
השממיות המנומרות הן בין השממיות הגדולות ביותר והן מאוד חברותיות וחכמות.
תוחלת החיים שלהן ארוכה והן יכולות להגיע עד לכ-20 שנים בשבי.

אני ממליץ למען הכושר הגופני והכיף של השממית להכני לה לטרריום רשת מיוחדת כדי שיטפסו עליה עם הציפורניים.

איגואנה:
האיגואנה היא אחת הלטאות הגדולות ביותר ומאוד אינטיליגנטית.
היא מגיעה מדרום אמריקה ובעלת כל מיני מוטציות (ירוק, כחול, טורקיז, אדום וכו'...).
יש כמה סוגים של איגואנה, הנפוצה בשבי היא האיגואנה הירוקה.
האיגואנה דורשת די הרבה ולא מתאימה כלל למגדל המתחיל.
היא דורשת תזונה מיוחדת ומגוונת (צמחונית), ויטמינים מיוחדים ושלוש מנורות חימום ו-UV שונות.
האיגואנה מטבעה מטפסת על עצים ותעדף טרריות כמה שיותר גבוה עם בריכת מים קטנה וענפים לטפס עליהם.
אם לא ניתן להכניס ענפים ובריכה לטרריום ניתן להוציא אותה כל יום ולענפים ובריכה מחוץ לטרריום.

האיגואנה דורשת לחות גבוהה ( לפחות 75 אחוזי לחות וזה עוד גבולי) וחום של לפחות 30 מעלות.
האיגואנה מאוד אינטילגנטית ויכולה להתחבר לבעליה ויש לשעשע אותה ולהתעסק איתה לפחות מעט זמן ביום.
כשהאיגואנה רגילה לבעלים שלה, היא תשמח להתכרבל איתו מתחת לשמיכה ואפילו תרגיש בנוח להרידם עליו.
האיגואנה יכולה להגיע לכ-2 וחצי מטרים (אורך) ויש לקחת את זה בחשבון שכקונים או בונים לה את הטרריום.

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-13-2021

הנקבה שלי סיימה להשיל את העור:
[Image: T9gzQJj.jpg]

הזכר (טיני) מימין והנקבה (טונה) משמאל.
[Image: IbMtuaz.jpg]

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-13-2021

הם יפים חייכן