פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-12-2021

מכיוון שאתם לא מכירים את החרדון המזוקן, הנה קצת מידע בסיסי עליו:
יכול להגיע לאורך של כ-60 סנטימטרים.
זנבו מהווה שני שליש מאורכו.
שמו מגיע משק שיש לזכרים סביב החלק התחתון של הפנים. בעונת הרבייה, השק מקבל צבע יותר כהה והחרדון הזכר מנפח אותו כדי להרשים את הנקבה.
לבסוף הנקבה בוחרת את החרדון עם השק הכי מפואר וגדול ואיתו היא מזדווגת.
החרדון המזוקן נוח יחסית לגידול כי הוא פשוט דורש יחסית מאט.
הוא רגוע על הידיים ומספיק אינטיליגנט כדי לזהות את בעליו.
הצבע הדומיננטי של החרדון בטבע הוא כתום אדמדם אך בשבי הוא פיתח מוטציות רבות, מאלבינו (לבן) ועד שחור כמעט לגמרי.

RE: חיות וטיפולן - SHILO - 01-12-2021

תודה רבה

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-12-2021

יש הבדל מאוד משמעותי בין לקבל פרטי מידע לבין להבין דרך הרגש.
זוחלים נתפסים כבעלי חיים חסרי רגש קרים (טרטי משמע), אולי בגלל זה רוב האנשים מתרחקים מבעל חיים כזה, האם זה באמת כך אין לי מושג ואני אשמח שישנו לי את דעתי ויוכיחו לי שזה לא כך.

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-12-2021

אני חושבת שזה דווקא נובע מהעניין שיש להם מראה קצת מרתיע, אין להם פרווה או שיער, ויש להם מן קשקשים שאנשים, די נגעלים מההרגשה.
אני יכולה להבין מה אתה כותב, אבל באמת שהכל עניין של חינוך טוב, חרדונים הם חיה הנחשבת לידידותית. ועם טיפול נכון ותשומת לב, אפשר להגיע למצבים בהם אתה קורא לו בשמו, והוא יבוא אליך.
זו דעתי.

אשמח שתעלי תמונות.

אני מבין שיש אנשים עם סטיגמות להרבה בעלי חיים, אני אדם שמאוד שמח לשבור לאנשים סטיגמות לגבי חיות (עשיתי זאת לא מעט)
אני אדם שרוצה לגדל חולדות (אני מאמין שאת יודעת אילו תגובות קיבלתי כשסיפרתי את זה לאנשים)
כשראיתי איגואנה פעם ראשונה בחיים שלי ניסיתי לגעת בה והתרשמתי הפוך ממה שידעתי עליה עד אז.
שאלתי אנשים שמגדלים נחשים לגבי הסטיגמות רובם לא הצליחו לשבור לי את הסטיגמות חוץ מאחת שסיפרה לי שהנחש שלה בא להתפנק אצלה ולהתחבק איתה, כך שאשמח שישברו לי את הסטיגמות לגבי זוחלים כיוון שבאמת מאמין שאלה חיות מרתקות ואני מפספס לא מעט כנראה בגלל סוג של בורות.

לגבי חוסר הפרווה יש גם חתולים ולא בהכרח נגעלים מהם.

הנה דוגמא: השממית שלי מסתכל עלי וכשהוא רואה שזה אני, הוא עולה לי על היד בלי לחשוב כי הוא יודע שהוא יקבל פינוקים. כשהוא רואה מישהו אחר הוא לא עולה על היד כי הוא לא רגיל אליו.
האיגואנה שלי הסכימה רק לי לכסות אותה בשמיכה ולשאר המשפחה שלי ממש לא הסכימה.

(01-12-2021, 07:41 PM)אהבת חיות כתב: יש הבדל מאוד משמעותי בין לקבל פרטי מידע לבין להבין דרך הרגש.
זוחלים נתפסים כבעלי חיים חסרי רגש קרים (טרטי משמע), אולי בגלל זה רוב האנשים מתרחקים מבעל חיים כזה, האם זה באמת כך אין לי מושג ואני אשמח שישנו לי את דעתי ויוכיחו לי שזה לא כך.

גם אני מאמין שזה בגלל הסטיגמה הזאת (שכל כך שגויה).
כשאני מראה לאנשים שמפחדים מזוחלים את השממיות שלי, הם פתאום מבינים כמה זוחלים יכולים להיות מתוקים ורגישים ובכלל לא מזיקים.

לגבי נחשים, הסטיגמה נכונה באופן חלקי.
רוב הנחשים לא יקשרו לבעלים שלהם ובכל הזדמנות שתהיה להם הם ינסו לברוח, יש סוג אחד של נחשים שיש הרבה יותר סיכויים שהנחש יקשר אליך, אני מדבר על פיתון מתכדר.

יש לך תמונות של הקשר שלך עם השממית?

אשלח מיד.

אני מתנצל, אשלח בעוד כמה דקות.

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-12-2021

[Image: ER4z47h.jpg][Image: L74uRCf.jpg][Image: zIswhDy.jpg]
אלו כמה תמונות שלו, אפשר להגיד שמאז הוא מעט גדל. אבל כך הוא נראה.  חיוך גדול

[Image: f35ZXeb.jpg]
[Image: hWpYHH4.jpg]
[Image: JgBa4FI.jpg]
הוא הזכר שלי, הוא כבר המון זמן אצלי זאת אומרת שהוא רגיל אלי.
עליו נתתי את הדוגמא של העלייה על היד, הנקבה די חדשה אצלנו והיא עדיין לא התחברה אלי, לא צילמתי אותה כי היא כרגע בנשל ואני מעדיף לא להציק לה (מספיק מגרד ולא נעים לה גם בלי ההפרעות שלי)...