פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

באוסטרליה תהליכי האימוץ לחיות מחמירים לא פחות מתהליכי אימוץ של ילדים ואולי אפילו יותר.

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-14-2021

(01-14-2021, 10:25 PM)אהבת חיות כתב:
(01-14-2021, 10:14 PM)ארי סמואל כתב: יש עוד כל כך הרבה לומר בנושא, זה פשוט מתסכל שיש אנשים כאלה שמבחינתם בעל חיים הוא חפץ או יצור נחות...
השיחה הזאת מרתקת ואפשר להמשיך אותה ואולי ייצאו מפה רעיונות שאפשר ליישם במציאות ולהוריד את סף ההתעללות וההזנחה שקיימת היום. 

אני מסכים.
אני מקווה שבית המחסה יפתח עולם חדש להמון ילדים (שהרי אנחנו דור העתיד) בו הם יגלו אמפתיה כלפי בעלי החיים ואולי ילמדו שאין סיבה לפחד מהם או להתעלל בהם (כמובן שגם המבוגרים צריכים ללמוד הרבה מזה).

(01-14-2021, 10:27 PM)אהבת חיות כתב: באוסטרליה תהליכי האימוץ לחיות מחמירים לא פחות מתהליכי אימוץ של ילדים ואולי אפילו יותר.

לא רק זה, באוסטרליה יהיה כמעט בלתי אפשרי למצוא מגדל פרטי שגוזר לתוכי שלו את נוצות התעופה, יש שם פארקים מיוחדים רק לתעופה חופשית...
יש ערוץ יוטיוב שמראה אנשים שמגדלים תוכים באוסטרליה וכל הסרטונים הם בעצם תעופה חופשית של התוכים שלהם.

(01-14-2021, 10:24 PM)ארי סמואל כתב: אני כל כך רוצה שהתוכי שלי ירגיש כמו בטבע, בגלל זה אני כנראה אקח אותו לאימוני תעופה חופשית, זו אולי האפשרות הכי קרובה לתעופה טבעית שיש...
אני גם אשמח לקחת את התוכים שלי לאימוני תעופה חופשית אבל צריך לדעת זאת ובהדרגה לפני שמשחררים לחופשי וגם אז יש סיכוי שלא יחזרו.
אני מאוד רוצה ליצור קבוצה של תעופה חופשית, זה אחד הדברים היותר יפים שראיתי (ראיתי סרטונים ביוטיוב)
ראיתי משהו יפה שאפשר ללמד בו תעופה חופשית ללא סכנה שיקרה אסון.
זה סוג של אוהל רשת ארוך כמו פרוזדור ארוך שאפשר להתקין אותו כמעט בכל מקום כך שלא צריך בנייה מיוחדת לכך ואז מאמנים בתוכו את התוכים לתעופה חופשית וכשבטוחים שהם יכולים להתמודד עם זה אפשר לשחרר אותם לתעופה חופשית אמיתית.

הייתי שמח להיות חלק מקבוצה של אנשים שמלמדים את התוכים שלהם תעופה חופשית.
אפרת סימון (המאלפת) לימדה את כל התוכים שלה תעופה חופשית ויש לה בחצר מעופה גדולה בה היא מלמדת אנשים ואת התוכים שלהם תעופה חופשית.

בדרך כלל התעללות נובעת מתוך פחד ברגע שהפחד ימנע ההתעללות תרד.
אני מאמין שבית המחסה יתן מענה לכך.
אני יכול להגיד שאני כרגע מיישם את זה הלכה למעשה, כיוון שאני יוצא עם התוכים שלי לטיולים לא מעט אנשים נחשפים אליהם ומתלהבים מהם, לצערי בעידן הקורונה אני פחות נותן לגעת בהם כיוון שאני לא יודע כמה אפשר להדביק אותם או אותי, אבל כשהייתה לי את הג'אקואית היא הייתה עולה על כל אחד ובלא מעט מקרים הצלחתי לשכנע אנשים שפחדו פחד מוות מתוכים להחזיק אותה והאושר שהם חוו ברגע שעשו זאת הוא בלתי יתואר.

אני יוצא עם התוכים שלי החוצה בכדי שיספגו ויטמינים מהשמש עם ריתמה, אחת הדילמות שלי האם יש דרך אחרת כיוון שזו לא דרך האידאלית, ולפי המסקנות שהגעתי עד עכשיו, הן או לחתוך את נוצות התעופה (משהו שאני לא מסוגל לעשות) או להשאיר אותם כל היום בחדר שהם נמצאים בו מבלי לצאת בכלל מהבית (אין סיכוי שזה יקרה) או להיות עם ריתמה, אז מנקודת ההנחה שזו ברירת המחדל הטובה ביותר שאפשר להשיג אני נשאר איתה.
אני יוצא מנקודת הנחה שגם אם הם ילמדו תעופה חופשית לא באמת ריאלי לקחת אותם ללא ריתמה בכל מקום (כמו למשל עיר), כיוון שברגע שיקרה משהו והם יבהלו הם יאבדו את הצפון ולא יהיה אפשר למצוא אותם למרות שהם יודעים תעופה חופשית.

כמובן, אני חושב שרתמה היא פתרון לטיול בפארק או שאתה לוקח אותם לוטרינר...
תעופה חופשית היא יותר לנפש  וההנאה של התוכי.

מסכים איתך.

לצערי, הפיונוס שלי עדיין מפחד מהרתמה ולא מוכן שאשים אותה עליו...
אני מקווה שזה שיתנה.

יש אנשים שלא מבינים למה אני כל כך רוצה לגדל תרנגולות או חולדות, הם חושבים שהם בעלי חיים מגעילים או "סתמיים", זה מה שאמרו על השממיות שלי אבל כל מי שרואה אותן ומלטף אותן שם לב לכמה אהבה ורגישות יש בהן.

אני מקווה שאנשים יגיעו לבית המחסה ויראו את כל בעלי החיים המסכנים שעברו חיים כל כך קשים ויגלו אמפתיה כלפיהם והמחשבה שלהם אולי תשתנה.
אני מקווה שהרבה אנשים ירצו לבוא ולהתנדב שם, לעזור לבעל חיים חסר ישע זו עבודה מספקת.

(01-14-2021, 11:18 PM)ארי סמואל כתב: לצערי, הפיונוס שלי עדיין מפחד מהרתמה ולא מוכן שאשים אותה עליו...
אני מקווה שזה שיתנה.
אתה יודע איך להרגיל?

יש אנשים שלא מבינים למה אני כל כך רוצה לגדל תרנגולות או חולדות, הם חושבים שהם בעלי חיים מגעילים או "סתמיים", זה מה שאמרו על השממיות שלי אבל כל מי שרואה אותן ומלטף אותן שם לב לכמה אהבה ורגישות יש בהן.
בדיוק כמו שדיברנו בהתחלה,עד שלא יחוו את בעלי החיים שלא מכירים הפחד ישלוט, וברגע שהפחד שולט כל סטיגמה נראית הגיונית

אני מקווה שאנשים יגיעו לבית המחסה ויראו את כל בעלי החיים המסכנים שעברו חיים כל כך קשים ויגלו אמפתיה כלפיהם והמחשבה שלהם אולי תשתנה.
אני מקווה שהרבה אנשים ירצו לבוא ולהתנדב שם, לעזור לבעל חיים חסר ישע זו עבודה מספקת.

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-15-2021

אני חיפשתי כל מיני שיטות, ניסיתי ללא הצלחה (אני עדיין עובד על זה, לא נכנע).

כשהוא יסכים לבסוף ללבוש את  הרתמה, נתחיל ללמד אותו תעופה חופשית.