פורום תוכיפדיה
חיות וטיפולן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: חיות וטיפולן (/showthread.php?tid=2370)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: חיות וטיפולן - ניצן רם - 01-14-2021

(01-12-2021, 10:00 PM)אהבת חיות כתב: אני מסכים איתך לחלוטין לגבי העניין של חיבה, אפשר לראות דגים שמזהים את הבעלים שלהם ומתקרבים לזכוכית ברגע שהבעלים באים לתת אוכל, אבל ביחד עם זאת אני מנסה להבין אנשים שמחזיקים נחשים שהבעלים עצמם אומרים שהם מפחדים מהנחש שהם מגדלים ואומרים שהוא לא צפוי ושאין לו רגש.

(01-14-2021, 05:39 PM)אהבת חיות כתב:
(01-14-2021, 04:46 PM)ארי סמואל כתב: אני מסכים איתך וגם אני מאוד אוהב בעלי חיים שאני יכול לתקשר איתם ושהם יכולים להחזיר לי אהבה גם אם היא לא גלויה לעין.
מיקדת במדוייק את מה שהתכוונתי.
בכל זאת, יש בעלי חיים כמו אוגרים שאני לא כל כך תומך בגידול שלהם כיוון שב-90% מהמקרים, הם לא יקשרו לבעלים שלהם וינסו לברוח (כמו נחשים), לרוב מגדלים אותם בזוגות למרות שהם לא אוהבים חברה ואפילו בטבע חיים לבד, הם אמורים לרוץ בטבע 7 קילומטרים ביום לפחות והגלגל בכלוב ממש לא מספיק כדי להשלים להם את זה והם צריכים אתגרים ומכשולים ובשבי כמעט ולא מספקים להם את זה...
מניסיוני אני יכול להגיד שגידלתי זוג אוגרים לא רק שהם התחברו אליי כשהנקבה המליטה בשעה קבועה בערב היא הייתה חושפת את הגורים בפנינו ומראה לנו איך היא מניקה את הגורים שלה.

ברצוני להוסיף, את האוגרת הראשונה לקחתי לפני זמן מה, היא הייתה ממש נמרצת ולא רצתה להתקרב אליי כלל. לאט לאט היא התחילה להכיר אותי, ופחות לפחד ממני. היום, כשאני מניחה את היד לידה, היא עולה עליי ונותנת לי ללטף אותה בהנאה.

RE: חיות וטיפולן - ארי סמואל - 01-14-2021

זו באמת שאלה טובה.
מבחינתי, גם אם לא נוכל לשנות את הכל, עדיין יש את הפרט הבודד שלו כן נוכל לעזור לו...
קח לדוגמא את בית המחסה שלי, אני יודע שהוא כנראה לא יציל את כל החיות בעולם אבל כמה הפרטים הבודדים שאני כן אציל, שווים את כל המאמץ.

(01-14-2021, 10:14 PM)ניצן רם כתב:
(01-12-2021, 10:00 PM)אהבת חיות כתב: אני מסכים איתך לחלוטין לגבי העניין של חיבה, אפשר לראות דגים שמזהים את הבעלים שלהם ומתקרבים לזכוכית ברגע שהבעלים באים לתת אוכל, אבל ביחד עם זאת אני מנסה להבין אנשים שמחזיקים נחשים שהבעלים עצמם אומרים שהם מפחדים מהנחש שהם מגדלים ואומרים שהוא לא צפוי ושאין לו רגש.
(01-14-2021, 04:46 PM)ארי סמואל כתב: אני מסכים איתך וגם אני מאוד אוהב בעלי חיים שאני יכול לתקשר איתם ושהם יכולים להחזיר לי אהבה גם אם היא לא גלויה לעין.
בכל זאת, יש בעלי חיים כמו אוגרים שאני לא כל כך תומך בגידול שלהם כיוון שב-90% מהמקרים, הם לא יקשרו לבעלים שלהם וינסו לברוח (כמו נחשים), לרוב מגדלים אותם בזוגות למרות שהם לא אוהבים חברה ואפילו בטבע חיים לבד, הם אמורים לרוץ בטבע 7 קילומטרים ביום לפחות והגלגל בכלוב ממש לא מספיק כדי להשלים להם את זה והם צריכים אתגרים ומכשולים ובשבי כמעט ולא מספקים להם את זה...
מניסיוני אני יכול להגיד שגידלתי זוג אוגרים לא רק שהם התחברו אליי כשהנקבה המליטה בשעה קבועה בערב היא הייתה חושפת את הגורים בפנינו ומראה לנו איך היא מניקה את הגורים שלה.
ברצוני להוסיף, את האוגרת הראשונה לקחתי לפני זמן מה, היא הייתה ממש נמרצת ולא רצתה להתקרב אליי כלל. לאט לאט היא התחילה להכיר אותי, ופחות לפחד ממני. היום, כשאני מניחה את היד לידה, היא עולה עליי ונותנת לי ללט, אותה בהנאה.

אני לא כל כך הבנתי את מה שעשית בתגובה, תוכלי להסביר בבקשה?

יש עוד כל כך הרבה לומר בנושא, זה פשוט מתסכל שיש אנשים כאלה שמבחינתם בעל חיים הוא חפץ או יצור נחות...

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

אם זה היה תלוי בי הייתי משאיר כל גוזל שבקע מביצים של זוגות שלי, אבל לצערי זה כנראה לא באמת מציאותי, כך שאם אצטרך מחוסר ברירה להעביר למישהו גוזלים שלי, זה יהיה בהבנה של המגדל העתידי שהוא יקבל רק לאחר תהליך שבו הוא מכיר את האופי של הפרט שהוא מקבל ושהתוכי מכיר את הבעלים החדשים ומתחבר אליהם, זו הדרך שאני מאמין שאנשים שמקבלים בעל חיים צריכים לעבור, ולאחר סיטואציה כזאת אני מאמין שהם לא יתעללו ולא יזניחו ולא יזרקו.

מניסיוני אני יכול להגיד שגידלתי זוג אוגרים לא רק שהם התחברו אליי כשהנקבה המליטה בשעה קבועה בערב היא הייתה חושפת את הגורים בפנינו ומראה לנו איך היא מניקה את הגורים שלה.ברצוני להוסיף, את האוגרת הראשונה לקחתי לפני זמן מה, היא הייתה ממש נמרצת ולא רצתה להתקרב אליי כלל. לאט לאט היא התחילה להכיר אותי, ופחות לפחד ממני. היום, כשאני מניחה את היד לידה, היא עולה עליי ונותנת לי ללטף אותה בהנאה.

(01-14-2021, 10:14 PM)ארי סמואל כתב: זו באמת שאלה טובה.
מבחינתי, גם אם לא נוכל לשנות את הכל, עדיין יש את הפרט הבודד שלו כן נוכל לעזור לו...
קח לדוגמא את בית המחסה שלי, אני יודע שהוא כנראה לא יציל את כל החיות בעולם אבל כמה הפרטים הבודדים שאני כן אציל, שווים את כל המאמץ.

ברצוני להוסיף, את האוגרת הראשונה לקחתי לפני זמן מה, היא הייתה ממש נמרצת ולא רצתה להתקרב אליי כלל. לאט לאט היא התחילה להכיר אותי, ופחות לפחד ממני. היום, כשאני מניחה את היד לידה, היא עולה עליי ונותנת לי ללט, אותה בהנאה.

אני לא כל כך הבנתי את מה שעשית בתגובה, תוכלי להסביר בבקשה?

יש עוד כל כך הרבה לומר בנושא, זה פשוט מתסכל שיש אנשים כאלה שמבחינתם בעל חיים הוא חפץ או יצור נחות... 

כתבתי את המשפט האחרון, אני פשוט לא מצליחה להחזיר תשובה כרגיל.

בדיוק.
אם התוכים בבית המחסה בכל זאת יתרבו, כנראה אמסור את הגזולים אבל רק לאנשים שמוכנים לעבור עם הגזול תהליך לפני הקנייה ושאני סומך עליהם שלא יגרמו לו סבל.

האוגרת שלי, באה אלינו כשהיא ממש מפוחדת ולא רצתה להתקרב אליי, וכל הזמן ניסתה לברוח. היום, כשאני מניחה את היד לידה בכוונה שהיא תעלה אליה, היא עולה ונותנת לי ללטף אותה בהנאה. 
עם זאת, מאז שהחלפתי לה לכלוב יותר גדול, היא בכלל לא מנסה לצאת ממנו כשהדלת שלו פתוחה.

אני כל כך רוצה שהתוכי שלי ירגיש כמו בטבע, בגלל זה אני כנראה אקח אותו לאימוני תעופה חופשית, זו אולי האפשרות הכי קרובה לתעופה טבעית שיש...

RE: חיות וטיפולן - אהבת חיות - 01-14-2021

(01-14-2021, 10:14 PM)ארי סמואל כתב: יש עוד כל כך הרבה לומר בנושא, זה פשוט מתסכל שיש אנשים כאלה שמבחינתם בעל חיים הוא חפץ או יצור נחות...
השיחה הזאת מרתקת ואפשר להמשיך אותה ואולי ייצאו מפה רעיונות שאפשר ליישם במציאות ולהוריד את סף ההתעללות וההזנחה שקיימת היום.

(01-14-2021, 10:23 PM)ניצן רם כתב: האוגרת שלי, באה אלינו כשהיא ממש מפוחדת ולא רצתה להתקרב אליי, וכל הזמן ניסתה לברוח. היום, כשאני מניחה את היד לידה בכוונה שהיא תעלה אליה, היא עולה ונותנת לי ללטף אותה בהנאה. 
עם זאת, מאז שהחלפתי לה לכלוב יותר גדול, היא בכלל לא מנסה לצאת ממנו כשהדלת שלו פתוחה.

אני חושב שאת מגדלת טובה מאוד ובכל זאת, גם הכלוב הכי גדול והגלגל הכי שווה לא יתנו לאוגרת את מה שהיא באמת צריכה (מרחבים, תנועה חופשית וטבע).

(01-14-2021, 10:20 PM)ארי סמואל כתב: בדיוק.
אם התוכים בבית המחסה בכל זאת יתרבו, כנראה אמסור את הגזולים אבל רק לאנשים שמוכנים לעבור עם הגזול תהליך לפני הקנייה ושאני סומך עליהם שלא יגרמו לו סבל.

(01-14-2021, 10:24 PM)ארי סמואל כתב: אני כל כך רוצה שהתוכי שלי ירגיש כמו בטבע, בגלל זה אני כנראה אקח אותו לאימוני תעופה חופשית, זו אולי האפשרות הכי קרובה לתעופה טבעית שיש...

זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות, לא משנה באיזו חיה מדובר. אנחנו צריכים לנסות להעניק לה את התנאים הכי טובים בהם היא הייתה יכולה לחיות בטבע.