פורום תוכיפדיה
תיבת קינון או DIY של התוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: תיבת קינון או DIY של התוכים (/showthread.php?tid=2349)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - צבי דגן - 01-20-2021

הבנתי שהתכוונת לקן.
מה דעתך על הרעיון - לאפשר להם לבחור?

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - אהבת חיות - 01-20-2021

האמת שאחלה רעיון, נראה לי שאאמץ אותו.
מכיוון שזו הפעם הראשונה שלי ושלהם אני רוצה לראות ולהבין איך הם יתנהגו לכך אם זה שיש להם משהו חדש ולא ברור והאם האינסטינקט הטבעי יתגבר על כל דבר וידעו מהשנייה הראשונה מה לעשות.
אני צריך לחשוב איך אני תולה את ה"תשתית" או הסלסלה בצורה כזאת שלמרות שהם ישזרו בזה זרדים אוכל לאחר ההטלה להוריד את זה בכדי לאפשר להם לנוח.

האם אפשר לאחר שיסיימו את השימוש להניח בצד ולפעם הבאה לתת להם את אותו הקן או שצריך כל פעם מחדש לתת להם לבנות את הקן מההתחלה?

אם אתה מוריד את הקן, תאפשר להם לבנות אותו מחדש.
אם תשאיר את הקן, הם רק יצטרכו לתקן אותו ולהוסיף מספר זרדים בודדים.
חשבת על מספר שעות תאורה נכונה?

אם אני אשאיר אני חושש שהם יעשו עד שהגוף יתעייף, וברגע שאני מוריד אני יכול ליצור איזון ולחזק אותם בין לבין.
הכל אצלי תיאוריות כיוון שאין לי ניסיון בכך.

לגבי זמן האור לא נראה לי שאעשה זאת בתקופת האור המועטה שיש בימים האלה, אבל ארצה להכין הכל בכדי שכשאחליט לשים להם זה יהיה זמין אצלי.
אני יותר מעדיף שהתאורה תהיה תאורת אור יום אבל אם תאורת בית טובה באותה מידה אז בכל מקרה יש להם אור עד בסביבות השעה 19:30, השאלה אם בכל מקרה יש תאורה בחדר האם באמת יש שוני אם אני מחכה עוד כמה חודשים או שאין הבדל?

(01-20-2021, 05:31 PM)אהבת חיות כתב: אם אני אשאיר אני חושש שהם יעשו עד שהגוף יתעייף, וברגע שאני מוריד אני יכול ליצור איזון ולחזק אותם בין לבין.
אתה צודק, לא כדאי לאפשר יותר מ- 2-3 מחזורי רבייה.
לגבי זמן האור לא נראה לי שאעשה זאת בתקופת האור המועטה שיש בימים האלה, אבל ארצה להכין הכל בכדי שכשאחליט לשים להם זה יהיה זמין אצלי.
אני יותר מעדיף שהתאורה תהיה תאורת אור יום אבל אם תאורת בית טובה באותה מידה אז בכל מקרה יש להם אור עד בסביבות השעה 19:30, השאלה אם בכל מקרה יש תאורה בחדר האם באמת יש שוני אם אני מחכה עוד כמה חודשים או שאין הבדל?
בד"כ, אני לא סומך על התאורה הביתית.
עדיף לקנות "פנס הצפה" לד - אור קר (אור יום), אחד או - שניים בהתאם לגודל החדר, של חברת NISKO (אל [font]תתפתה[/font] לקנות את הסיני הזול, הלדים נשרפים מאוד מהר) בהספק של 50W.
היתרון במנורת לד שהן מאוד חסכוניות באנרגיה.
זה המפרט הטכני שלו: 
  • שטף אור: 4000 לומן
  • הספק: 50W
  • טמפרטורת האור: 6000 קלווין (שזה אומר שמדובר באור יום) 
  • צבע גוף: לבן.
  • שעות העבודה (ההארה): 25,000 שעות.
כפי שניתן לראות כאן: פנס הצפה לד SMD JET 50W NISKO
לי זה עלה, לפני כשנתיים, 60 ₪.

אני לא יודע אם זה אותו הדבר אבל יש לי נורת לדים שמתחברת להברגה רגילה, אין לי מושג אם לנורה בהברגה רגילה יש עוצמות כאלה.
פנס הצפה כזה מן הסתם צריך להיות מחובר לחשמל, בחדר שהתוכים נמצאים בו לבד זה הופך להיות בעייתי שיהיה כבל חשוף ללא השגחה.

לנורת לד רגילה יש בד"כ 15W 
ויש גם של 18W.
אם תשתמש בהן תצטרך יותר ממנורה אחת בהתאם לגודל החדר.

יש לי מנורה עם 3 בתי נורה כך שאפשר לשים 3 נורות, אבל יותר ממנורה אחת אני יכול לשים, וגם לא נראה לי שצריך כיוון שזה חדר יחסית קטן.
גם אם אתקין פנס הצפה, כמו שאמרתי אני דיי חושש שהם עלולים לאכול את הכבל אין לי כלכך דרך להסתיר אותו.

אם יש לך שלושה בתי נורה, הם יכולים להספיק לך.
תקנה את נורות הלד בעלות ההספק הגדול ביותר שתשיג ולפחות של - 18W כל אחת.