פורום תוכיפדיה
תיבת קינון או DIY של התוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: תיבת קינון או DIY של התוכים (/showthread.php?tid=2349)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - צבי דגן - 01-19-2021

(01-19-2021, 10:15 PM)אהבת חיות כתב: כיוון שהכלוב דיי קטן (A19) האם אפשר לשים את תיבת הקינון בחלק החיצוני של הכלוב כך גם תהיה לי גישה (אם לצפייה בהם ואולי להאכלה משותפת) וגם להם לא יהיה צפוף בתוך הכלוב או שיש סיכוי שהם לא יבנו אם זה יהיה מחוץ לכלוב?
ברור שאפשר ואפילו - רצוי.
שים לב שפתח הכניסה יהיה נוח והסורגים לא יפריעו.
כמו כן, תקפיד להצמיד היטב את התיבה אל הסורגים.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - אהבת חיות - 01-19-2021

חשבתי לבנות תשתית עם חב"ע (חוט ברזל עבה) ושעליו הם יצרו את הקן עם הזרדים, איך לתלות אותו בצורה שיהיה קל להוריד אותו לאחר עונת ההטלה מצד שני שיהיה מספיק יציב על הכלוב אין לי כלכך רעיון.
הסורגים לא יפריעו כי לפי המחשבה שלי כניסה לתוך הקן תהיה מחוץ לכלוב ולא מתוך הכלוב.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - צבי דגן - 01-19-2021

איך בדיוק הכניסה תהיה מחוץ לכלוב?
האם תרגיל אותם לשהות מחוץ לכלוב?
נראה לי קצת יומרני מידי.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - אהבת חיות - 01-19-2021

לתוכים יש חדר משלהם והזמן היחידי שהם בכלוב סגור הוא בלילה, שאר היום הם מסתובבים בחדר, כך שאני מניח שלא תהיה להם בעיה להכנס לתוך איזור תיבת הקינון שהכניסה היא מחוץ לכלוב (תקן אותי אם אני טועה).
הבעיה היחידה שאני רואה כרגע בהקשר לתיבת הקינון היא שהם חוששים מכל דבר חדש שגדול מהם, כך שלהבנתי גם לשזור זרדים על תשתית יהיה להם חדש ואני מאמין שיכול לקחת להם לא מעט זמן עד שיהיו מוכנים להתקרב.
השאלה אם לא כדאי לבנות תשתית ולתלות אותה במקום שהיא אמורה להיות כתיבת קינון רק בכדי שיתרגלו אליה ואז כשאביא להם זרדים הם כבר לא יפחדו ויתחילו במלאכת שזירת תיבת הקינון.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - ארי סמואל - 01-20-2021

אני לא גידלתי תוכים נזירים מעולם ובכל זאת, למיטב ידיעתי, הדחף שלהם לבנות קן מזרדים גדול מאוד ולא ייקח הרבה זמן עד שהם יתחילו לבנות קן מהרגע ששמת להם את הזרדים (שוב, זו רק דעתי ווכדאי לשמוע דעות נוספות כי אני לא מבין בנושא כל כך).

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - צבי דגן - 01-20-2021

אם לתוכים יש חדר משלהם, התמונה משתנה לגמרי.
כדי למנוע את החששות שלך, אתה יכול בהחלט להכין את להם את מקום הקינון כדי שיתרגלו אליו.
אבל, תחשוב על מיקום מתאים יותר.
מי אמר שהמקום חייב להיות צמוד לכלוב?
כידוע לך, שלתוכים יש נטייה לבנות את הקן במקום גבוה, לכן אולי כדאי לך לשנות את המקום, שהרי הכלוב הוא לא מקום כל כך גבוה ביחס לחדר שבו הם נמצאים.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - ארי סמואל - 01-20-2021

אם לא שמים להם זרדים הם לא יתרבו?

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - אהבת חיות - 01-20-2021

חשבתי על הכלוב בכדי שתהיה לי נגישות מבלי להבהיל אותם.
אני צריך לבנות את התשתית בצורה כזאת שאוכל לשים ולהוריד ואם זה לא על הכלוב האפשרויות הן על קיר או מהתקרה ולחשוב איך לתלות את זה.
שאלה של הדיוט אם אני שם להם תשתית חלולה ופתוחה הם ידעו לבנות על זה את תיבת הקינון?

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - צבי דגן - 01-20-2021

ציטוט:אם לא שמים להם זרדים הם לא יתרבו?
כנראה שלא יתרבו
הם לא בונים "תיבה", הם בונים את הקן בתוך התיבה שאתה מתקין עבורם.
כפי שכבר ציינו לעיל, לא חייבים לתלות תיבה וניתן להסתפק בסלסילה גדולה מרשת, שבתוכה הם ישימו את הזרדים וייבנו את הקן.
אין בעיה לתלות בפינת החדר או על אחד הקירות במקום גבוה כחצי מטר מתחת לתקרה.
אפשר להכין להם שתי סלסילות כאלה או תיבות קינון - האחת על הקיר והשנייה על הכלוב (מבחוץ, כפי שתכננת קודם) ולתת לתוכים לבחור במקום שהכי מתאים להם.

RE: תיבת קינון או DIY של התוכים - אהבת חיות - 01-20-2021

אתקן את עצמי, התכוונתי כמובן לקן ולא לתיבת הקינון.