פורום תוכיפדיה
תהליך החברות של התוכי שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תהליך החברות של התוכי שלי (/showthread.php?tid=2262)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: תהליך הפיכת התוכי שלי להאכלת יד מוצלחת אי"ה - מוריה1609 - 12-31-2020

נכון, אבל בחוץ אין לו מה לעשות.
וכשיהיה עם כנפיים מלאות הוא גם יעמוד כל היום על גג הכלוב ? לא !
אז אם לא תהיה לו תעסוקה כרגע, ישעמם לו.
ואם לא יהיה לו כלוב גדול להיות וליהנות בו כשיהיה עם כנפיים  מלאות וישאר בכלוב בזמן שאין עליו השגחה, הוא יהיה בחוץ ואם חלון יהיה פתוח הוא יכול לצאת ממנו.

RE: תהליך הפיכת התוכי שלי להאכלת יד מוצלחת אי"ה - אהבת חיות - 12-31-2020

SHILO כרגע תתמקד במה שאתה יכול לתת כרגע, ולדעתי, תקן אותי אם אני טועה, אתה רוצה לתת לו לא מעט בטח מבחינה ריגשית.

RE: תהליך הפיכת התוכי שלי להאכלת יד מוצלחת אי"ה - SHILO - 12-31-2020

תמיד הוא יצא אם יהיה חלון פתוח. וחוץ מזה זה שהוא עומד על הענף והכל, זה בחירה שלו כי יש לו עוד משחקים שהוא לא נגע בהם.

(12-31-2020, 08:11 AM)אהבת חיות כתב:
(12-31-2020, 07:48 AM)מוריה1609 כתב: אני רק אומרת כמו אחרים שאמרו ( לא מכאן ) שמי שלא יכול לדאוג לצרכים בסיסיים של התוכי שהוא קונה, עדיף שלא יקנה ויגרום לתוכי שלו להרגיש רע ולחיות בתנאים שלא מתאימים.
אני יותר ממסכים איתך שאדם שלא יכול לתת לכל חיה שהוא מביא את הצרכים הבסיסיים שלא יביא (לצערי הרב אנחנו רואים את התוצאות שאנשים זורקים את החיה שלהם לרחוב כי אין להם כוח אליה יותר {תאמיני לי שאת לא רוצה שאספר לך סיפורים ששמעתי על התנהגות לחיות}), אבל זה לא המקרה, וגם אם הוא לא יכול הוא כבר קנה ולהבדיל מאנשים אחרים הוא מנסה לתת לו את הטוב ביותר שהוא יכול, וכנראה שהטוב ביותר בין היתר היא אהבה והשקעה ריגשית לתוכי וזה לא פחות ואולי לפעמים אפילו יותר מלקנות כלוב גדול, התוכי מצא את הפתרון שלו לכלוב הקטן, הוא נכנס אליו רק לאוכל ולשינה.
בגלל זה אני לא קונה קוקטייל, כי אין לי מה שצריך כרגע כדי להשקיע בו בתנאים נורמליים אז אני לא רוצה לעשות לו רע ופשוט לא קונה.
אולי לא תסכים איתי אבל זו דעתי ואני חושבת שזה ממש נכון.

אהבה ורצון לא מספיקים אם אין יכולת לספק תנאים בסיסיים לתוכי, כי המצב נשאר קיים ולא משתנה.
התוכי לא מצא פיתרון, הוא בורח מהכלוב כי לא כיף לו שם. ובחוץ אין לו מה לעשות בגלל זה אני חוזרת ומדגישה שבעוד כמה חודשים התוכי יהיה עם כנפיים מלאות ואז כבר אין דבר כזה שהוא ישאר בשקט על גג הכלוב. אז צריך לנסות כמה שאפשר לספק לו או כלוב גדול או סטנד. הייתי אומרת שסטנד חשוב יותר ( סטנד מענפים טבעיים) וכן אפילו אם עולה 500 שקל זה משהו שאפשר לחסוך אליו, או זה או כלוב. אני לא מדברת ספציפית על כרגע, כן ?.. דיברתי בכללי.

(12-31-2020, 08:27 AM)SHILO כתב: תמיד הוא יצא אם יהיה חלון פתוח. וחוץ מזה זה שהוא עומד על הענף והכל, זה בחירה שלו כי יש לו עוד משחקים שהוא לא נגע בהם.

הם כנראה לא מעניינים אותו או שהדרך שבה הם מוגשים לו לא נוחה לו

מה עדיף? עץ או כלוב?

מה לא מעניין בנדנדה למשל? מעניין מאוד אבל הוא בוחר להיות על גג הכלוב וללעוס את הקוצים שם.

שילה , אני לא מאשימה אותך בכלום,
אני רק אומרת שתנסה לחשוב עבור מה אתה יכול לחסוך ואיפה יש לך מקום ותנסה להתפשר עם בני הבית.
אתה יכול בינתיים לקחת עוד ענפים מעץ הלימון ולהכין סטנד קטן שתחבר לגג הכלוב עבור התוכי, אני מניחה שזה לא יהווה בעיה נכון ?

(12-31-2020, 08:21 AM)מוריה1609 כתב: נכון, אבל בחוץ אין לו מה לעשות.
וכשיהיה עם כנפיים מלאות הוא גם יעמוד כל היום על גג הכלוב ? לא !
אז אם לא תהיה לו תעסוקה כרגע, ישעמם לו.
ואם לא יהיה לו כלוב גדול להיות וליהנות בו כשיהיה עם כנפיים  מלאות וישאר בכלוב בזמן שאין עליו השגחה, הוא יהיה בחוץ ואם חלון יהיה פתוח הוא יכול לצאת ממנו.
תעופה החוצה לא בהכרח קשורה לשעמום, גם אם יהיה לו אלפי צעצועים והוא לא יהיה משועמם ולו לרגע כנראה שאם החלון יהיה פתוח יש סיכוי שברגע שיגלה הוא יעוף החוצה, זה הטבע שלו הוא תמיד ירצה להגיע לשם, הוא לא מודע לזה שהוא עלול למות.
תעסוקה של צעצועים אפשר ליצור בהרבה צורות יצירתיות לאו דווקא בכלוב, ואם הכלוב מתפקד רק למזון ושינה כרגע אני פחות רואה בזה בעיה.

(12-31-2020, 08:28 AM)SHILO כתב: מה עדיף? עץ או כלוב?

מה לא מעניין בנדנדה למשל? מעניין מאוד אבל הוא בוחר להיות על גג הכלוב וללעוס את הקוצים שם. 

אני מבינה אותך, אבל תכלס מה שמעניין אותי לווא דווקא מעניין את התוכונים שלי..
אולי תנסה להכין לו סטנד ותתלה עליו את הנדנדה ? ואז הוא יותר יתעניין בה אולי..?

האמת זה תלוי.
למה יש לך מקום ?
לעץ=סטנד
או לכלוב ?

מוריה 1609 אני חושב שאת מפספסת משהו גם אם לתוכי יהיה "כלוב של זהב" ואת כל הטוב שבעולם יש סיכוי מאוד גדול שברגע שיראה את האפשרות לעוף החוצה הוא יעשה זאת.

SHILO לגבי הצעצועים זה מאוד תלוי איך מכירים לתוכי את הצעצוע

איך מכירים?