פורום תוכיפדיה
משקפת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: משקפת (/showthread.php?tid=2226)

משקפת - macaw_life - 12-23-2020

לא יודע אם זה קשור לכאן. אבל אני מחפש משקפת שאוכל לראות את התוכים שלי טוב במהלך התעופה חופשית גם אם הם יתרחקו (כרגע הארות עדיין לא עפות בחוץ אבל הנקבה ממש עוד מעט תהיה מוכנה לעוף בחוץ ואני רוצה להיות מוכן לכל תרחיש)
אז יש לי משקפת
12x42 והיא פשוט לא מספיק טובה... לא רואה איתה מספיק רחוק וגם לא ככ ברור ..
חשבתי אולי על משקפת 25x70
Skymaster אבל להבנתי היא יותר מתאימה לאסטרונומיה מאשר לצפייה בציפורים.. אשמח לעזרה . תודה .

RE: משקפת - צבי דגן - 12-24-2020

רצוי לבחור משקפת בעלת קוטר של 50 מ"מ ומעלה.  
יש לה גם חסרון, שהרי מדובר במשקפת גדולה ומכבידה על הידיים ולכן מצריכה שימוש בחצובה.
ההגדלה נקבעת ע"י היחס בין העינית לעצמית.
ככל שהיחס בין קוטר המשקפת וההגדלה גדול יותר, הבהירות של התמונה גדולה יותר.  
היחס הגדול ביותר הוא 7 ולא במקרה, זהו קוטר אלומת האור היוצאת מהמשקפת ביחס כזה וזהו גם הקוטר המרבי שאליו מגיע קוטר האישון בחשכה. 
לכן, משקפות טובה תלויה בשני המספרים של העינית והעצמית.
לדוגמה, יחס של 10x50,  זה אומר – העינית בהגדלה של 10 וקוטר עצמית 50 מ"מ.  במשקפת כזו היחס הוא 5.
רצוי לבחור במשקפת עם שדה הראייה הגדול ביותר, גודל שדה הראייה מצוין בדרך כלל במעלות.
וכן בגודל הדמות המרבית שתראה ממרחק מסוים - במטרים או ברגל (רגל = 0.33 מטר) – והמרחק מטרים או יארדים (יארד = 0.9 מטר), בהתאמה.
לדוגמה: אם על המשקפת רשם 120/1000 פירוש הדבר שאם מביטים למרחק של 1000 מטר, רוחב הדמות שתראה במרחק זה תהיה 120 מטר. ככל שרוחב הדמות שתראה ממרחק נתון גדולה יותר, כך שדה הראיה גדול יותר.
כמובן שהעלות היא בהתאם ליחס הנ"ל וגם בהתאם לאיכות העדשות.
הינה סרטון קצר שימחיש לך את הדברים: 

RE: משקפת - macaw_life - 12-24-2020

(12-24-2020, 11:59 AM)צבי דגן כתב: רצוי לבחור משקפת בעלת קוטר של 50 מ"מ ומעלה.  
יש לה גם חסרון, שהרי מדובר במשקפת גדולה ומכבידה על הידיים ולכן מצריכה שימוש בחצובה.
ההגדלה נקבעת ע"י היחס בין העינית לעצמית.
ככל שהיחס בין קוטר המשקפת וההגדלה גדול יותר, הבהירות של התמונה גדולה יותר.  
היחס הגדול ביותר הוא 7 ולא במקרה, זהו קוטר אלומת האור היוצאת מהמשקפת ביחס כזה וזהו גם הקוטר המרבי שאליו מגיע קוטר האישון בחשכה. 
לכן, משקפות טובה תלויה בשני המספרים של העינית והעצמית.
לדוגמה, יחס של 10x50,  זה אומר – העינית בהגדלה של 10 וקוטר עצמית 50 מ"מ.  במשקפת כזו היחס הוא 5.
רצוי לבחור במשקפת עם שדה הראייה הגדול ביותר, גודל שדה הראייה מצוין בדרך כלל במעלות.
וכן בגודל הדמות המרבית שתראה ממרחק מסוים - במטרים או ברגל (רגל = 0.33 מטר) – והמרחק מטרים או יארדים (יארד = 0.9 מטר), בהתאמה.
לדוגמה: אם על המשקפת רשם 120/1000 פירוש הדבר שאם מביטים למרחק של 1000 מטר, רוחב הדמות שתראה במרחק זה תהיה 120 מטר. ככל שרוחב הדמות שתראה ממרחק נתון גדולה יותר, כך שדה הראיה גדול יותר.
כמובן שהעלות היא בהתאם ליחס הנ"ל וגם בהתאם לאיכות העדשות.
הינה סרטון קצר שימחיש לך את הדברים: 

אז על איזו משקפת אתה ממליץ ?
חשבתי על skymaster 25/70 ככה שהאלומת אור תתרכז ל 2.8 מ''מ ( נראה לי שזה נמוך מדי למטרה הזו ויותר מתאים לצפייה בכוכבים)
או המשקפת אחרת
13-39x70 מקריאה באינטרנט היא ממש מסיבית. ואהיה חייב חצובה אך לפחות אוכל לשנות את הזום בהתאם למה שאני צריך ...

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07GSSTCV7/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3EAB0D9HTSRQ7&psc=1

אני מניח שהטווח המקסימלי שהם יתרחקו ממני זה רדיוס של 2 ק"מ
איזו הגדלה אצטרך כדי לראות אותם בבירור ממרחק כזה ?
תודה על המענה צבי

אני יותר מבין בעדשות למצלמה מאשר במשקפות, כך שאני לא יודע לחוות דעה על המשקפת הזו באמזון.
דבר נוסף, אני במקומך, לא הייתי קונה מבלי להחזיק את המשקפת ביד ולרגיש אותה וגם להתרשם מהחומרים שמהם היא בנויה.
לכן, אם אתה רוצה לקנות באמזון (בגלל ששם זול יותר), הייתי קודם בודק פיזית בחנויות בארץ (חנויות לצילום כמו "יוגנד", "קמרה", ואחרים, מוצא את המשקפת שמתאימה לך, מעתיק את הנתונים שלה ואז מחפש אותה באמזון.
כך יש לך סיכויים טובים יותר לקבל את מה שרצית.

RE: משקפת - macaw_life - 12-24-2020

(12-24-2020, 01:50 PM)צבי דגן כתב: אני יותר מבין בעדשות למצלמה מאשר במשקפות, כך שאני לא יודע לחוות דעה על המשקפת הזו באמזון.
דבר נוסף, אני במקומך, לא הייתי קונה מבלי להחזיק את המשקפת ביד ולרגיש אותה וגם להתרשם מהחומרים שמהם היא בנויה.
לכן, אם אתה רוצה לקנות באמזון (בגלל ששם זול יותר), הייתי קודם בודק פיזית בחנויות בארץ (חנויות לצילום כמו "יוגנד", "קמרה", ואחרים, מוצא את המשקפת שמתאימה לך, מעתיק את הנתונים שלה ואז מחפש אותה באמזון.
כך יש לך סיכויים טובים יותר לקבל את מה שרצית.
הבנתי אותך , תודה רבה !

בהצלחה