פורום תוכיפדיה
חילוף נוצות עונתי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: ציפורי שיר (קנרים / כנרים, פינקים וכדומה) (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=39)
+---- אשכול: חילוף נוצות עונתי (/showthread.php?tid=2197)חילוף נוצות עונתי - צבי דגן - 12-18-2020

[Image: hHrRJLP.jpg]
חילוף נוצות עונתי
נשירת הנוצות נוטה להפוך את הקנרית לחסרת מנוחה ובלתי מעורערת. זה כנראה תהליך לא נוח ומגרד לאבד סט אחד של נוצות לגדל נוצות חדשות. 
במהלך הלחץ, הציפורים בדרך כלל משנות את התנהגותן בדרך כלשהי. במקרה של כנריות הם מפסיקים לשיר. יש חוחיות שמאבדות תיאבון, חלקן מרוויחות את זה.
תזונה מאוזנת ומגוונת היא חיונית כדי שהנוצות החדשות יראו במיטבן. ציפורים שמחדשות את הנוצות זקוקות ליותר חלבונים בתזונה מהרגיל, ואחת הדרכים הטובות ביותר לספק אותם היא באמצעות ביצים שלוקות או מזון ביצים. יש מינים שנהנים ממעט בשר עוף מבושל. 
זרעי שומן כמו פשתן, קנבוס ודוחן גם הם עוזרים בגידול הנוצות החדשות. הקנבוס בפרט הוא "מזון על" של ציפור, המספק איזון מושלם בין חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6, הרבה מינרלים קורט והרבה חלבונים.
[Image: WL7tdzj.jpg]
קנרית בעונת חילוף נוצות - תפסיק לשיר
במהלך חילוף הנוצות, הציפורים צריכות להמשיך לשמור על חום גופן, בעקבות חילוף הנוצות, נקבל דילול מסויים (אך לעולם לא התקרחות, שימו לב - זה סימן לבעיות בריאות). 
הם גם זקוקים למנוחה רבה מהרגיל - עד 14 שעות, כלומר להשתמש בכיסוי כלוב כדי לדמות לילה ארוך ונוח. ציפורים גם צריכות להרגיש בטוחות, עם הרבה זמן השבתה ומרחבים שקטים.
בעונת חילוף הנוצות, הציפורים אוכלות יותר מהרגיל. בכל נוצת חדשה יש מעטה בקצה שלה, והחוחית צריכה להסיר אותה כדי שהנוצה תיפתח כראוי. זה דורש הרבה טיפוח אישי ופינה שקטה בה ההכנה יכולה להתקיים ללא הפרעה.
מתי הכנריות מחליפות נוצות?
הכנריות, בדרך כלל מחליפות נוצות פעם בשנה, לעתים קרובות זה קורה לקראת הקיץ או בקיץ. התהליך נמשך בין שישה ל -12 שבועות. 
אם הציפור שלך מחליפות נוצות בתקופות ארוכות יותר, או אם היא מפילה נוצות כל השנה (מצב המכונה "לולאה רכה"), או מפתחת חלקים קירחים בגוף, זה סימן שיש בעיות סביבתיות ו/או בריאותיות שאתה צריך לטפל בהן.
האם הזברה פינק "מחליף נוצות"
לזברה פינק אין חילוף נוצות שנתית. כך קורה עם הרבה מינים של חוחית (למעט יוצאים מן הכלל כמו הגולדיאנית, שמחליפה נוצות מדי שנה כמו קנרית). זה לא אומר שהם לא מחליפים את נוצותיהם, הם פשוט עושים את זה במהלך כל השנה, נוצה אחת נושרת ובמקומה גדלה נוצה חדש לאורך כך השנה.
עם זאת, הנוצות עלולות לפתע לנשור במספרים גדולים מהרגיל. פקחו את עיניכם לכך, מכיוון שהציפור תזדקק לתוספת חלבון בתפריט, או שהיא עלולה להיות סימפטומטית לבריאות לקויה.
האם הגולדיאן פינק "מחליף נוצות"
גולדיאנים הם אחד מכמה חוחיות שיש בהן חילוף נוצות שנתי, זמן קצר לאחר תום עונת הרבייה. התקופה הזו יכולה להיות מלחיצה עבורם, ואובדן הנוצות יכול לקרות בבת אחת, וכתוצאה מכך יהיו קטעים קרחים או קרחים למחצה. 
אצל רוב החוחיות זה יהיה סימן למחלות או לבעיות תזונתיות, אך עבור גולדיאנים, זה נורמלי למדי.
[Image: As1KQjM.jpg][Image: M9LbJzZ.jpg]
לגולדיאן פינקים יש חילוף נוצות קשה במיוחד
תזונה נכונה חיונית במהלך תקופה זו, ובקרוב תוכלו להבחין בהתפרצות נוצות דם חדשות. 
יש צורך לספק להם מזון עשיר בחלבון, ומזון ביצים, שתינתן להם מדי יום, היא הדרך האידיאלית לתזונה מאוזנת בעונת חילות הנוצות. 
יש לשמור את הגולדיאנים בסביבה חמה שהיא יותר מ -24 מעלות צלזיוס.

קרדיט : OMLET