פורום תוכיפדיה
דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) (/showthread.php?tid=2159)

עמודים: 1 2

דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - מוריה1609 - 12-07-2020

שלום,
לפני כ-4 שבועות הזמנתי הרבה דברים לתוכים מעלי אקספרס.
רובם הגיעו היום.
בקשר לחלקם אני לא מודאגת - אמבטיה, צעצועים ועוד.
אבל בקשר למוצרי העץ מאוד..
הדבר הראשון הוא סטנד עמידה קטן שמחברים לגג הכלוב, נראה סבבה, דק, ועץ נראה נחמד אז אני לא מודאגת.
[Image: xIttCde.jpg][Image: CTB6djZ.jpg][Image: OO3atgv.jpg]
הדבר שהשני שמאוד החזקתי ממנו היה ענפי עמידה טבעיים , הזמנתי 3. התאכזבתי מאוד , בתמונות של לקוחות שקנו העץ נראה טוב , ואילו אצלי - בוא נגיד שאין שום חשק לתת לתוכים. והריח.. לא כל כך טוב, מזכיר קצת יער.
מצרפת תמונות, לתת ? העץ נראה מוכר ? ויש עליו נקודות כאלו, העץ לא חולה ואין בו פטריות ?..
[Image: pJjxJj9.jpg][Image: eRuUeID.jpg][Image: I7ayuXT.jpg][Image: TAalAK4.jpg][Image: RVn4lZU.jpg]

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - SHILO - 12-07-2020

שמעתי פעם שאמרו שבכל מקרה לשטוף חזק.
ועץ ארז זה טוב

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - מוריה1609 - 12-07-2020

כמובן שאשתוף הכל במים חמים וסבון..
יש מוצר נוסף שאוסיף בערב, נכון לעכשיו אני לא מביאה להם כלום..

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - SHILO - 12-07-2020

דגן אמר שיש ספק עדיף לא לתת כיון שהתוכים הם לא שפני ניסויים.

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - מוריה1609 - 12-07-2020

אני לא יודעת מאיזה עץ זה עשוי.
משהו מזהה ? לא מניחה שזה אפשרי ובכל זאת..
ומה פשר הנקודות ?
כשנגעתי בהן הם התפוררו וחשפו נקודות שחורות או משהו מעין זה. אצרף תמונות נוספות מאוחר יותר וכמובן שאני לא מביאה לפני שאני בטוחה שזה בסדר..
אולי לאחר השטיפה הריח והנקודות ירדו, מי יודע.
חוץ מאלו הזמנתי דבר נוסף שגם מאכזב, מריח ונראה זוועה. לא מבינה למה שלי שונה כל כך משל אנשים אחרים שקיבלו..
ביחד זה עלה 30 שקל קצת חבל לזרוק לפח..
אחרי שאשטוף מחר אעדכן..

[Image: eWUjOzn.jpg][Image: sLCtSTF.jpg][Image: 1CzIGvf.jpg][Image: PbsPvLj.jpg][Image: hFeVmVE.jpg][Image: 5uEflMr.jpg][Image: GrfVdcG.jpg][Image: Yv9HDJX.jpg][Image: YLCWP1t.jpg][Image: bhy7nAU.jpg][Image: peQXWkI.jpg][Image: Ye6meoP.jpg][Image: uZWhpJz.jpg][Image: nMRTXn7.jpg]

אתם רואים בעיה בעץ ?
סיבה לא לתת לתוכי ?

ומהפשר הנקודות ?
( על ענף אחד = שחורות/אפורות
ועל ענף אחר חומות בהירות.)

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - מוריה1609 - 12-08-2020

שטפתי הכל במים חמים, סבון ומים חמים. עכשיו הם במרפסת מתייבשים.
העצים נראים טוב יותר..
אוסיף תמונות.
למה הנקודות שיש על חלקם ?
[Image: Ym3rpWQ.jpg][Image: JGihEHk.jpg][Image: oPzTvLC.jpg][Image: Dv9KB1z.jpg][Image: XNWpkSE.jpg]

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - צבי דגן - 12-08-2020

העצים נראים לי טובים.
הנקודות הלבנות (הבהירות וגם הכהות) נראים לי כמו כנימות (דומה לכינים אצל האדם) שנטפלות לצמח ומוצצות אל הלשד (המיץ) של הצמח.
הן לא מזיקות לתוכים במיוחד שהן נראות לי מתות.
ובכל זאת ולו רק בגלל העניין האסטטי, כדאי לנקות אותן בעזרת מברשת קשה או ברזלית.

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - מוריה1609 - 12-08-2020

כן, אם אלו כנימות הן מתות.
אתה ממליץ להכניס לכלוב או לא ?
ואתה חושב שיקרה משהו אם הם יאכלו מהעץ ? שטפתי עם מים חמים וסבון טוב טוב.

במבט שני, אלו לא נראות כנימות.
אני מכניסה לכלוב.?
הם יכרסמו את זה.
כדאי לי ?
וביום שישי אשיג ענפים של עץ זית /לימון/תפוז
כדאי לחכות או משהו ?

RE: דחוף - האם לתת בכלל את מוצרי העץ האלו לתוכים ? ( ההזמנות מאלי אקספרס הגיעו ) - צבי דגן - 12-08-2020

אפשר להכניס לכלוב.
אבל אני ממליץ גם לנקות את הכנימות האלה מחשש שחלקם חיים (בתרדמה) ועלולים לעבור לצמחים אחרים בבית ו/או בחצר.
אם ביום שישי תשיגי ענפים של עץ זית /לימון/תפוז, כדאי להמתין ולא להתקין את אלה שיש לך.