פורום תוכיפדיה
תוכית חולה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכית חולה (/showthread.php?tid=2158)

עמודים: 1 2 3

תוכית חולה - אהבת חיות - 12-06-2020

לפני מספר ימים ראיתי את הקוואקרית שלי מנופחת נוצות רועדת אפטית ומקיאה, לאחר שלצערי הרב קברתי תוכית אחת לפני מספר שבועות, אמרתי לעצמי שהפעם זה לא הולך לקרות.
מהר נסעתי לוטרינר חיכיתי שלוש שעות מחוץ למרפאה בקור (זה מה שקורה שלא מזמינים תור לוטרינר בימי קורונה  חיוך גדול )
משהו כנראה ממש הפחיד אותה בוטרינר כיוון שברגע שנכנסנו בתורנו היא שיחקה את עצמה כאילו הכל בסדר  חיוך גדול.
לאחר בדיקה קצרה קיבלתי בשבילה אנטיביוטיקה והמלצה לשים חימום, למזלי הרב יש לי אומנת כך שיכולתי לשים בטמפרטורה יותר מדוייקת ולוודא שהיא באמת מקבלת את החום הרצוי ולא רק אם היא מתקרבת אליו.
לאחר 4 ימים של אנטיביוטיקה ראו שינוי משמעותי (התחלתי לראות תחילת שינוי כבר לאחר יומיים) והגברת החליטה שהאומנת ממש מעצבנת אותה אז היא החליטה לחתוך חוט בתוכה ולהרוס את האומנת, אז אומנם אני צריך להכניס אומנת לתיקון (בתקווה שלא אצטרך לקנות חדשה) אבל קיבלתי את התוכית שלי בחזרה.
כל אחד שיש לו תוכי, מכיר יותר טוב מכל אדם אחר את התוכי שלו, אם אתם רואים משהו חריג בתוכי שלכם רוצו לוטרינר לפני שיהיה מאוחר מדיי, בדרך כלל כשתוכי מראה סימנים זה כבר מצב קריטי, אל תזניחו את גוש האהבה המדהים שיש לכם בידיים.

RE: תוכית חולה - צבי דגן - 12-06-2020

• יכול להיות שהיא נדבקה מהתוכי הקודם?
  • תוכים יכולים לעשות את עצמם בריאים, בטבע, תוכי חולה מְסָכֵּן את הלהקה שלו משום שהוא גורם לכולם להאט את הקצב ובכך מושך טורפים. 
    יש תוכים שאוכלים ולאחר כמחצית השעה, מתים!
  • לעניין החוט, אם מדות בחוט חשמל, כל שעליך לעשות הוא לחבר אותו מחדש כמו שהיה קורם, לבודד אותו עם סרט בידוד דביק ולהסתיר את החוט כך שלא יהיה נגיש לתוכי.
  • המסקנה שלך נכונה ואני מסכים עם כל מילה שכתבת בהדגשה.

RE: תוכית חולה - אהבת חיות - 12-07-2020

לא נראה לי שהיא נדבקה כי הן היו בשני חדרים נפרדים.
ידוע לי העניין שתוכים יודעים לעשות את עצמם ובגלל זה דאגתי כלכך.
החוט הוא חוט פנימי שיצר קצר אני מקווה שהאומנת לא נהרסה.
אני רק לא ממש מבין למה אומנת עם חוטים חשופים, באומנת בהרבה מקרים שמים לא רק גוזלים אלא גם תוכים חולים (שמבריאים) ומה שקרה לי יכול לקרות אצל כל אחד.

RE: תוכית חולה - צבי דגן - 12-07-2020

"קצר", ניתן לתקן בקלות רבה.
אתה צודק שאסור שהחוטים יהיו גלויים בתוך האומנת, כל החוטים צריכים להיות מוסתרים וול נגישות לתוכים.
אם תראה תמונות, יתכן שאכל להדריך אותך כיצד לתקן את הקצר.

RE: תוכית חולה - SHILO - 12-07-2020

ואוו איזה נס!!
סתם שאלה, איך תוכים חולים לפתע? זה כמו אצל בני אדם?

RE: תוכית חולה - אהבת חיות - 12-07-2020

צבי: גיליתי בהתחלה שהטמפרטורה ירדה ולא עלתה ובאיזשהו שלב החשמל קפץ ואחרכך האומנת לא פעלה, אני מקווה שזה באמת משהו קטן.
SHILO תוכים מסתירים את התחושות שלהם כך שמאוד קשה לזהות עד מצב ממש קריטי בהרבה מקרים בשלב מאוחר מדיי.

RE: תוכית חולה - אהבת חיות - 12-09-2020

לפי איך שזה נראה התוכית חזרה לעצמה (מקווה שלא ישתנה בסיום האנטיביוטיקה)
מסתבר שהאומנת לא יצאה כלכך בזול  חיוך גדול
זה שמתקן לי את האומנת אמר שפעם ראשונה שהוא שמע על דבר כזה.
לאחר שהחליף את החוט החתוך משהו השתגע באומנת, מקווה שלא אצטרך לקנות אומנת חדשה.
אני לא מבין למה כבלים בתקרת האומנת לא מוסתרים.
אני לא חושב שאני היחיד ששם תוכים חולים באומנות, התוכית שלי באמת כלכך מוזרה שברגע שהתחילה להרגיש יותר טוב חיפשה מה אפשר להרוס??

RE: תוכית חולה - צבי דגן - 12-09-2020

אפשר להכניס את הכבל לתוך מסילה יעודית שקונים בחנויות לדברי חשמל.
בקש מהחשמלאי שיעשה לך עבודה מקצועית.

RE: תוכית חולה - אהבת חיות - 12-12-2020

השבוע האומנת אמורה לחזור אליי.
המתקן אמר שהסתיר את רוב הכבלים (אצלם כשהאומנת תהיה אצלי)
והוסיף בקר למקרה שהאומנת תקפיץ את המעלות, משהו שקרה אצלו לפי הבנתי ממנו בעקבות קצר שנוצר בעקבות המקרה המוזר ההוא.

RE: תוכית חולה - אהבת חיות - 12-18-2020

(12-09-2020, 10:12 PM)צבי דגן כתב: אפשר להכניס את הכבל לתוך מסילה יעודית שקונים בחנויות לדברי חשמל.
בקש מהחשמלאי שיעשה לך עבודה מקצועית.
אני מאמין שתוכית שחותכת כבל כמו קטר לא נראה לי שתהיה לה בעיה גם להרוס מסילה אם תרצה  חיוך גדול
לצערי הרב לא אוכל לצלם כיוון שהאומנת חזרה עם סיפור יותר גרוע ממה שנשלחה לתיקון.