פורום תוכיפדיה
חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה (/showthread.php?tid=2157)

חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - Drara - 12-06-2020

אהלן
קיבלתי דררה וזה תוכי ראשון שלי
התוכי בערך בן שנה (נקבה) עברו יומים והיא עדיין מחפשת איך לצאת מהכלוב ומפחדת ממני רצח
לא גזורה או האכלת יד וכול זה, ולא לא לקחו אותה מהטבע
-------- אז בגדול בגלל שאני חדש רציתי טיפים לגבי דררה ולנסות עדיין בגיל כזה שתתרגל אלי ואם אפשר בכלל להפוך אותה להאכלת יד ------. [Image: 27DxpgE.jpg]

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - SHILO - 12-06-2020

תן לה להתרגל אליך בזה שתתן לה אוכל מהיד שלך וגם כמו שיעצו לי  חיוך גדול ולי עבר כבר שבועיים ויותר והתוכי לא התרגל אלי.
אז יש לך מה לחכות. (ביחוד שהתוכי לא האכלת יד)

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - אהבת חיות - 12-06-2020

קח הרבה אויר לנשימה, תוכי בן שנה הוא תוכי עם אופי משלו, ברגע שהוא לא חוברת ובטח שהואכל ע"י הוריו התוכים ולא ע"י האדם, הוא תוכי מפוחד שלא ייתן בקלות להתקרב אליו, אבל מבט מעודד אם תשקיע בו במהלך הזמן אני מאמין שיתקרב אלייך במידה מסויימת, מה רמת הקשר שיהיה ביניכם מאוד תלוי בך ובו, אבל כנראה שייקח לא מעט זמן.

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - צבי דגן - 12-06-2020

(12-06-2020, 06:07 PM)Drara כתב: אהלן
ואם אפשר בכלל להפוך אותה להאכלת יד.
לעולם לא תוכל להאכיל אותה ידנית שהרי היא כבר לא גוזל.
אני מניח שהתכוונת ל"האם אפשר לחברת אותה" ובכן, כפי שכבר נרמז לך לעיל, לא יהיה קל ותצטרך לזה הרבה זמן ובעיקר - הרבה סבלנות.

1. בשבעת עד עשרת הימים הראשונים, אל תעשה כלום ואל תכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק למטרות הכרחיות (כמו: ניקיון הכלוב, ריענון המים, הכנסת מזון וכמומה).
    תן לה את השקט ואת הזמן להתרגל אל הסביבה החדשה.

2. לאחר מכן, תנסה להחזיק ביד מזון שאהוב עליה במיוחד (למשל - גרעין של חמנייה) ולתת לה דרך הסורגים (מבלי להכניס את היד לכלוב).
  3. לאחר מספר ימים ולאחר שהתוכי בא לאכול מהיד שלך, תוכל לנסות לפתוח את דלת הכלוב, להניח את היד על המפתן ולצפות שהתוכי יגיע אליך וייקח את המזון.
  4. לאחר שהוא עושה זאת במשך מספר ימים תוכל לעבור לשלב הבא (ראה במאמר שבסעיף 5).
  5. פקודת "עלה" או "בוא" 

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - Drara - 12-07-2020

(12-06-2020, 11:15 PM)צבי דגן כתב:
(12-06-2020, 06:07 PM)Drara כתב: אהלן
ואם אפשר בכלל להפוך אותה להאכלת יד.
לעולם לא תוכל להאכיל אותה ידנית שהרי היא כבר לא גוזל.
אני מניח שהתכוונת ל"האם אפשר לחברת אותה" ובכן, כפי שכבר נרמז לך לעיל, לא יהיה קל ותצטרך לזה הרבה זמן ובעיקר - הרבה סבלנות.

1. בשבעת עד עשרת הימים הראשונים, אל תעשה כלום ואל תכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק למטרות הכרחיות (כמו: ניקיון הכלוב, ריענון המים, הכנסת מזון וכמומה).
    תן לה את השקט ואת הזמן להתרגל אל הסביבה החדשה.

2. לאחר מכן, תנסה להחזיק ביד מזון שאהוב עליה במיוחד (למשל - גרעין של חמנייה) ולתת לה דרך הסורגים (מבלי להכניס את היד לכלוב).
  3. לאחר מספר ימים ולאחר שהתוכי בא לאכול מהיד שלך, תוכל לנסות לפתוח את דלת הכלוב, להניח את היד על המפתן ולצפות שהתוכי יגיע אליך וייקח את המזון.
  4. לאחר שהוא עושה זאת במשך מספר ימים תוכל לעבור לשלב הבא (ראה במאמר שבסעיף 5).
  5. פקודת "עלה" או "בוא" 

תודה רבה לכם
האם היא תוכל בסופו להיות מחוץ לכלוב בלי לברוח או שזה מצב עבוד

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - אהבת חיות - 12-07-2020

זה לא מצב אבוד אבל זה יכול לקחת הרבה זמן, וגם אז לא בטוח שזה יהיה בצורה מושלמת, מאוד תלוי באופי של התוכי ובסבלנות שלך.

RE: חדש עם תוכים וקיבלתי דררה - צבי דגן - 12-07-2020

לשאלתך: "האם היא תוכל בסופו להיות מחוץ לכלוב בלי לברוח או שזה מצב אבוד"
  1. אף פעם לא משאירים תוכי לבד ללא השגחה.
    גם תוכי מחוברת, עלול לפתע להיבהל ולברוח או לצאת מהחלון מתוך סקרנות ורצון להכיר את הסביבה.
  2. אצלך המצב מורכב יותר היות שהתוכי אינו מחוברת וקשה לנו לדעת כמה זמן יידרש לך כדי לחברת אותו.
    הדבר תלוי בעיקר במשך הזמן שתקדיש לו ובמידת הסבלנות שתהיה לך.
  3. מן הסתם, התוצאה תהיה פחות טובה מאשר תוכי שהואכל בידי אדם וגם חוברת ברמה סבירה/גבוהה.
    שהרי תוכי כזה יצר קשרים עם האדם משחר ימיו ומעולם לא ראה את הוריו הביולוגיים.