פורום תוכיפדיה
גידול פינקים עם חיות מחמד אחרות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: ציפורי שיר (קנרים / כנרים, פינקים וכדומה) (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=39)
+---- אשכול: גידול פינקים עם חיות מחמד אחרות (/showthread.php?tid=2151)גידול פינקים עם חיות מחמד אחרות - צבי דגן - 12-04-2020

[Image: Qr7ltQr.jpg]
גידול פינקים עם חיות מחמד אחרות
[Image: l3Anyi5.jpg]
כאמור, פינקים כציפורי מחמד מסוגלים לחיות בקבוצות מעורבות, אפילו ישמחו להיות עם ציפורים גדולות יותר כמו תוכונים, כל עוד אלה אינם מורשים להיות קרוב אליהם מדי או מעליהם.
חיות מחמד שלוות כמו ארנבות, קביות (חזירי ים), אוגרים ותרנגולות לא יכבידו על עצבי הפינקים שלך. באותו אופן שבו חיית מחמד בחוץ תתעלם לעיתים קרובות מעופות בר, היונקים הפנימיים והציפורים שלכם בדרך כלל יתעלמו זה מזה. 
אם לקנרית שלך מותר לעוף בחופשיות בחדר, עדיף לפקוח עין על בעלי החיים, על הסיכוי שזכר טריטוריאלי עלול לתקוף את כל המעופפים סביב.
פינקים וכלבים
לכלבים יש תכונה טבעית של "טורף ציפורים", ותצטרך לרסן אותם כאשר הכנסת חיית המחמד לראשונה. 
כלב מחוברת היטב יבין עד מהרה כי אין לשחק עם הכלוב ותוכנו, לקפוץ עליו או לנבוח אליו, לא משנה עד כמה הציפורים רועשות או אנרגטיות.
המפתח הוא למזער חרדה מהציפורים תוך שהוא מוודא שהכלב מסוגל לבדוק את הכלוב עם האף.
וודאו שהכלב שלכם נמצא בשליטה, ואפשרו לו לרחרח טוב הכל.
תן לו לראות את הציפורים מסתובבות. אם הוא מתחיל לנבוח או להכות ברגליו את הכלוב בצורה כלשהי, הרגיעו אותו והבהירו שהוא מוזמן לצפות ולרחרח, אבל לא לשחק עם הכלוב או לנבוח עליו.
[Image: TSkcQeg.jpg]
תוכים, פינקים וכלבים - היחסים לא קלים כמו שהתמונה הזו מרמזת!
הציפורים יישארו מוזרים ומסקרנים לכלב למשך כשבוע עד עשרה ימים, ואז רוב הכלבים יאבדו עניין, ובקושי מרימים את ראשם כדי להכיר בציוצים או בנפנופי הכנפיים. 
הנקודה בה חוסר העניין הזה משתלט תלויה בגזע הכלב, אך רובם שמחוברתים היטב מקבלים עד מהרה את המסר כי הכלוב הוא משהו שיש להתעלם ממנו.
לעומת זאת, הפינקים מתעלמים מהכלב לחלוטין כל עוד יש סורגים ביניהם. הפעם היחידה שתתרחש בעיה היא כאשר הכלב מכה ברגליו בכלוב או נובח בעוצמה בסביבה הקרובה.
כפי שאנו רואים במספר רב של תמונות פינקים על ראש הכלב, ניתן להמשיך את יחסי הציפור/הכלב הפסיביים בכך שהם מאפשרים לבעלי החיים לתקשר כאשר התוכי הקנרית או הזברה פינק נמצאת מחוץ לכלוב (ואנחנו מניחים כאן, מכל הפינקים, ככל הנראה שניהם יאפשרו תעופה חופשית). אך הפסקת האש של הכלב לא תתרחש אוטומטית, גם אם הוא אדיש לנוכחות הכלוב. ציפור מעופפת חופשית היא מטרה אחרת לגמרי, ורוב הכלבים ירדפו אינסטינקטיבית וינשכו, מתוקף היותם ציידים.
גזעים רבים אינם מסוגלים ללמוד כי הציפור אינה אלא טרף.
ג'ק ראסל טרייר וטריירים אחרים, למשל, גודלו כדי למצוא ולהרוג חיות קטנות. אתה לא יכול לצפות שהם יתעלמו ממאות שנים של גידול סלקטיבי רק בגלל שבמקרה הבאת פינק הביתה. יש להרחיק גם את הגורים מכל הגזעים מהציפורים.
אם הכלב שלך הוא זן בוגר, שאינו צייד, מאומן ופאסיבי במיוחד, תוכל להרגיל את הפינק עליו או לידו ללא תגובה, באותה דרך שאתה יכול (עם כלב מחוברת מאוד) שים אוכל קרוב לאפו בלי שהוא יאכל אותו, עד שאתה נותן את דבר הפקודה. 
אם הוא לא כל כך מאומן, אל תתנו לבעלי החיים להיפגש ללא סורגי כלובים. ולעולם אל תאפשרו לכלבכם ללקק את הפינקים, מכיוון שהציפור יכולה להידבק במחלות מהרוק של הכלב.
פינקים וחתולים
חשוב על סוג המזון הכי מטים ומגרה, ויש לך השוואה טובה להרמוניה הטבעית בין ציפור לחתול. 
חתולים צדים וטורפים ציפורים וזה מאבק, כמעט חסר טעם, לצאת נגד האינסטינקט היסודי הזה. בהתחשב בכך שרוב הפינקים יבלו את חייהם בכלובים, זה לא קשר שעליו אתה צריך לעבוד. טוב תעשה אם תרחיק את החתול מהציפורים, ותרתיע את החתול מלהתנפל על הציפור.
עם זאת, ישנם בעלי חתולים שמאפשרים לחיות המחמד שלהם להתערבב, ולפעמים ניתן להשיג ידידות מסוגים שונים. זה יהיה תלוי באופי החתול שלך.
חתול שמבלה את רוב זמנו בחוץ בשליטה על אוכלוסיית מכרסמים ועופות גינה ורץ למרחקים למראה זר בבית לעולם לא ייצור מערכת יחסים ידידותית עם פינקים. 
גם עבור חתול ידידותי שאוהב לבלות את יומו מכורבל בחיקך, מערכת היחסים בין חתול לציפור תהיה מאבק חסר טעם.
[Image: naDyyH2.jpg]
[Image: 8pyAsgG.jpg]
חתול וציפורים - לא יתיידדו בקלות
אם אתה בטוח שהחתול הנינוח שלך לא יעבור למצב הרוצח - ורק אתה, כבעלים, יכול לשפוט - הציג את הקנרית שלך על ידי החזקתו בעדינות באופן שמונע ממנה לעוף משם (ראה בתמונה). היזהר מכל סימן שהחתול שלך עלול להתפרץ או להתנפל, ונזוף בו ב"לא!" תקיף, או בכל מילת הסתייגות אחרת שבה אתה משתמש בד"כ. 
הרי אתה לא רוצה לצרוח עליה, כי זה יבהיל את הציפור. אפשר לחתול לצפות ולרחרח את הקנרית. אם זה ביד שלך, היא תשייך את זה אליך ותרצה להתייחס לזה בכבוד ובחיבה שהיא מראה לך. 
התיאוריה היא שהחתול יזהה את הציפור כאשר היא יושבת על אצבעך או מעופפת חופשי, וישאיר אותה בשקט.
 
[Image: MNfurgS.jpg]
[Image: Y0myBmn.jpg]
אם אתה לא לגמרי שולט בפגישות ההיכרות האלה אל תמתח את עצביו של נחתול. ציפור שמנפנפת בכנפיה עלולה להוציא לפתע את יצר הציד של החתול, אז עליכם להיות ערניים. יש חתולים ש"מקבלים את זה" מייד, אחרים לעולם לא. גורם הסיכון לעולם לא ייעלם לחלוטין.
העצה הטובה ביותר ללא ספק היא למנוע מהחתול והציפור לתקשר בניהם. הם לא צריכים ליצור מערכות יחסים, ואתה יכול פשוט לחסום את החתול מהחדר במהלך מפגשים עם תעופה חופשית של הציפור. 
אבל מישהו שפותח דלת באופן בלתי צפוי בזמן שהקנרית נמצאת בחדר יכול לתת לחיות מחמד אחרות להתגנב פנימה, אז אתה צריך לוודא שכולם יודעים שהציפור לא נמצאת בכלוב שלה, ושהדלתות סגורות חייבות להישאר סגורות.
לעולם אל תתנו לגור חתולים להתקרב לפינק או לקנרית.


קרדיט : OMLET