פורום תוכיפדיה
תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! (/showthread.php?tid=2142)

תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - may_ - 12-01-2020

אז היי לכולם!
קניתי לפני יומיים תוכי קוואקר ירוק האכלת יד בן 4 חודשים.
כשקניתי אותו, היו המון תוכים אבל הוא היה הכי חברותי והוא עלה לי על הכתף ועל היד אז ממש רציתי אותו, לקחנו אותו עם כלוב סטנדרטי שהמגדל נתן לנו, כלוב יחסית קטן.. 25*30
קניתי לו מראה עם פעמונים והוא משחק איתה והוא אוכל ושותה והכל חייכן
אבל כל פעם שאני מנסה לשים לו מקל דבש, או שאני קצת מתקרבת או שמה את היד בכלוב בשביל שהוא יעלה עליי, הוא בהתחלה בורח ואז נושך.
התקשרתי למישהו מאילוף תוכים והוא אמר שחייב ללכת לאילוף ראשוני אבל זה עולה 350 שח ואינלי להשקיע את הכסף הזה ביינתים... אני מאוד רוצה להתחבר עם התוכי שלי ולתת לו את הבית הכי חם שיש!
חשוב לציין שזה תוכי ראשון שלי, אז אני מאוד אשמח לעזרה!
תודה לכל העונים

RE: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - דוד אליאב ברמי - 12-01-2020

בוקר טוב.
אז בקשר לתוכי תתנו לו להתרגל קודם הוא לא יעלה על היד בימים הראשונים הוא מפוחד כי זה מקום חדש כדאי לקרוא את זה

ובקשר לכלוב הוא קטן מדי לקוואקר צריך להשיג לו כלוב גדול יותר ועדיף מסדרת A (גם מבחינת גודל וגם מבחינת נוחות)

RE: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - צבי דגן - 12-01-2020

1. מאין לך שהוא "האכלת יד"?
  2. האם ידוע לך אם התוכי גם מחוברת?
  3. ציטוט: "כשקניתי אותו, היו המון תוכים" - האם התוכים היו בכלוב אחד (בלהקה)?
  4. את צודקת שהכלוב מאוד קטן, אתה צריך להחליף אותו בכלוב מסדרת ה"A", תבחרי בכלוב הכי גדול שיתאים לך למקום שיש בבית ולתקציב.
  5. אני לא אוהב מראות בכלוב של התוכי משום שהתוכי מצפה ליחסי גומלין עם הדמות שבמראה ולאחר זמן מסוים הוא נעשה מתוסכל ותוקף את הדמות שבמראה.
  6. בעניין הפעמון, שימי לב שהענבל מחובר היטב לפעמון באופן שהתוכי לא יכול לתלוש אותו ולסכן את עצמו.
    עיין במאמר הזה: היזהרו מלתת לתוכים לשחק עם שאקלים.
  7. ציטוט: "שמה את היד בכלוב בשביל שהוא יעלה עליי, הוא בהתחלה בורח ואז נושך" בדיוק מזה חששי ולכן שאלתי אותך בסעיף השני אם התוכי גם מחוברת.
    לא מספיק שיאכילו את הגוזל בידי אדם, אלא צריך גם לחברת אותו.
    האמת, שיש לי ספק שהתוכי הזה הואכל בידי אדם ובטח שלא חוברת, אפילו לא, ברמה בסיסית.
  8. אין צורך להוציא כספים נוספים ומיותרים על התוכי שכבר קנית, אם שילמת מחיר עבור תוכי מחוברת, את יכולה לבוא הטענות אל המוכר.
    את האילוף, תוכלי לעשות בעצמך, אלא שבגלל שהתוכי לא מחוברת, יידרש לך יותר זמן והמון סבלנות כדי שלא יהיה תוקפן.
  9. כשאני פוגש במגדלים תמימים, תמיד מרגיזה אותי העובדה שהם לא מתייעצים לפני קניית התוכי.
  10. תעייני באינדקס המאמרים כאן: אילוף והתנהגות, תבחרי במאמר שמתאים לך, תתייעצי איתי שוב, ואנחה אותך לאורך כל הדרך.

RE: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - אהבת חיות - 12-01-2020

אני מסכים עם צבי חלקית.
האם גזרו לתוכי את נוצות התעופה או שהוא יכול לעוף?
גם תוכי מחוברת כשהגיע לבית חדש לוקח לו זמן להתרגל לסביבה החדשה אם תכניסו ידיים ישר הוא יבהל ויתקוף.
נסו לדבר איתו ברוגע מבלי לגעת בו בהתחלה ולאחר מכן בהקשבה לרצונות שלו ולתגובות שלו תגשו לאט לאט אם המגדל באמת חיברת אותו ולא רק האכיל אותו אתם תגלו התנהגות שונה לחלוטין.
אני מאמין שכדי להעביר ממגדל לאדם שקונה את התוכי צריך לעבור תהליך שהתוכי יכיר את הבעלים החדשים שלו, זה מאוד תלוי במגדל וגם ברצון של המגדל העתידי.

RE: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - SHILO - 12-02-2020

היי
בקשר לקוואקר שלי, יש לו כמה נוצות בולטות, מה זה אומר?

RE: תוכי קוואקר אשמח לעזרה! - אהבת חיות - 12-02-2020

תראה תמונה