פורום תוכיפדיה
זמן הסתגלות התוכי. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: זמן הסתגלות התוכי. (/showthread.php?tid=2124)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: זמן הסתגלות התוכי. - משפחת דוד - 12-03-2020

(12-02-2020, 06:25 PM)SHILO כתב: לא הבנת אותי. אני לומד בבוקר וחוזר ב1 בצהריים.

בבוקר כשאתה קם תוציא אותו וכשאתה יוצא מהבית תחזיר אותו

RE: זמן הסתגלות התוכי. - SHILO - 12-03-2020

(12-02-2020, 09:35 PM)צבי דגן כתב: מי אמר שזה לא טוב?
אם התוכי מקבל את התנאים הנכונים, זה טוב מאוד.
אגב, הסרטון שהראית בתגובה #143 לא הצחיק אותי. אני מבין למה..

אבל אם תסתכל טוב תראה שהתוכי שם את זה מרצונו.

RE: זמן הסתגלות התוכי. - מוריה1609 - 12-03-2020

(12-02-2020, 05:55 PM)SHILO כתב: כמה עוד???????אתה נשמע כאילו היחס והאהבה שלך לתוכי תלויים בכך שיתן לך ללטף אותו ויאהב אותך.  אתה לא יכול לצפות מתוכי שיעשה כל מה שאתה מצפה ורוצה. אם קנית תוכי תתנהג בהתאם, אל תצפה אחרי כל כך מעט זמן ותבנה את הקשר שלכם בלי מגע בינתיים. התוכים שלי אצלי 3 חדשים אמנם פרא אבל מרגע שהכנפיים התחילו לצמוח להם הם יותר חברותיים ועדיין חוששים מליטופים, אבל יקח זמן..יש  תוכים שלא אוהבים ליטופים. או שצריך לדעת ללטף נכון...
אני כבר משתגע ממנו לֹא הֶחלֵטִי  וסתם ככה, שמעתי ממישו שקנה קוואקר והוציא אותו בכח, תוך שלושה ימים התוכי כבר יוצא אליו לבד ולא מוכן להיפרד ממנו... איך זה הגיוני? מלאך הוציא בכח ? אני לא חושבת שהתוכי באמת " לא רוצה להיפרד ממנו "

ואני לא בטוח שהוא אוהב ליטופים, הוא לא מפגין הנאה מזה, אבל הוא פשוט לא מתנגד, ואני חושב שאין לך למה לחכות גם, כי יש תוכים שאוהבים ליטופים ויש לא. 

ממש לא תלוי בכללל!!!!!! כּוֹעֵס

RE: זמן הסתגלות התוכי. - אהבת חיות - 12-03-2020

מוריה אני יכול להבין כולנו רוצים קשר עם התוכי שלנו וחלק בלתי נפרד הוא הקשר הפיזי, אני לא חושב שקל לתקשר דרך סורגי הכלוב.
Shilo אין מה לעשות צריך סבלנות, המלצה לי אלייך דבר עם התוכי ברכות כל פעם שאתה לידו יקח קצת זמן ותגיע גם לדינמיקה של מגע, אבל תקשיב לרצונותיו.

איך אני יקשיב? וגם לא נראה לי שיש לו רצון אחר חוץ מלאכול ולעמוד בפינת המקל...

RE: זמן הסתגלות התוכי. - מוריה1609 - 12-03-2020

(12-03-2020, 06:08 AM)אהבת חיות כתב: מוריה אני יכול להבין כולנו רוצים קשר עם התוכי שלנו וחלק בלתי נפרד הוא הקשר הפיזי, אני לא חושב שקל לתקשר דרך סורגי הכלוב. אמרתי את זה ? לא.. התכוונתי שיתן לו בחירה אם לצאת מהכלוב ולא יוציא בכוח, שיתן לו חטיפים בתוך הכלוב ושינסה לשים אוכל ביד ויחכה לראות אם התוכי יאכל ממנו. אל תוציא אותו ותיגע תלטף בכוח. 
קודם שבכלל יאכל מהיד שלך.. זה הדבר הראשון שעשיתי.
התוכי שלך גזור כנפיים?

Shilo אין מה לעשות צריך סבלנות, המלצה לי אלייך דבר עם התוכי ברכות כל פעם שאתה לידו יקח קצת זמן ותגיע גם לדינמיקה של מגע, אבל תקשיב לרצונותיו.

(12-03-2020, 06:12 AM)SHILO כתב: איך אני יקשיב? וגם לא נראה לי שיש לו רצון אחר חוץ מלאכול ולעמוד בפינת המקל...

קודם תחליף לו כלוב, אולי הוא מפחד גם בגלל שהכלוב  קטן וכשאתה מכניס את ידך.. אין לו לאן " לברוח " ואין יכולת בחירה.
שהתוכים שלי היו אצלי שבועיים, הם לא עלו לי על האצבע אפילו. רק האכלתי אותם מהיד. תנסה את זה קודם, לאט לאט תתקדם ללעלות על האצבע.

(12-03-2020, 06:12 AM)SHILO כתב: איך אני יקשיב? וגם לא נראה לי שיש לו רצון אחר חוץ מלאכול ולעמוד בפינת המקל...

כרגע..
אין לי מה להגיד חוץ מכך שנכון לעכשיו עד שתחליף לו כלוב, תן לו להירגע ולהיות לבד. אתה יכול לבד אליו, לגעת בכלוב, כשיהיה בכלוב גדול הוא באמת ירגיש בטוח יותר ונוח. ואז תוכל להתחיל כל מה שאתה רוצה.

RE: זמן הסתגלות התוכי. - אהבת חיות - 12-03-2020

פה הטעות (לפחות לדעתי), אני אתן לך דוגמא, תחשוב לשנייה על תינוק, אתה יכול להגיד שאין לו רצונות הוא רק בוכה כל היום אבל זה לא נכון כיוון שלכל בכי יש משמעות ורצון למשהו מסויים.
גם לתוכי יש רצונות, אנחנו לא תמיד מצליחים להבין אבל הרצונות קיימים.
בתור התחלה תדבר איתו אפילו על מה שעבר עלייך היום מדיי פעם תכניס יד עם אוכל שאתה יודע שהוא אוכל בלי בעיה, תן לו לאכול את זה מבלי לגעת בו, תן לו את הביטחון שאתה כרגע לא נוגע בו, כשהוא ירצה להתקרב אלייך אתה תראה אותו בא אלייך מיוזמתו וגם אז, אם אתה מנסה לגעת בו ואתה רואה שהוא זז טיפה אחורה והוא לא רוצה שילטפו אותו אז אל תלטף זה חלק מהכוונה בלהקשיב לרצונותיו.
מוריה שאלה אם גזור נוצות תעופה, אני מצטרף לשאלתה.

RE: זמן הסתגלות התוכי. - צבי דגן - 12-03-2020

(12-03-2020, 05:39 AM)SHILO כתב:
(12-02-2020, 09:35 PM)צבי דגן כתב: מי אמר שזה לא טוב?
אם התוכי מקבל את התנאים הנכונים, זה טוב מאוד.
אגב, הסרטון שהראית בתגובה #143 לא הצחיק אותי. אני מבין למה..

אבל אם תסתכל טוב תראה שהתוכי שם את זה מרצונו.
נראה לך שהתוכי הפעיל כאן שיקול דעת?
הכנסת הראש הייתה מתוך סקרנות, אני מניח שהתוכי לא נהנה מזה.
ההפך - הוא עבר חוויה לא נעימה.

לא יכול להיות שהוא עשה את זה מתוך רצון לצומי?