פורום תוכיפדיה
מסירת ג'אקו - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: מכירה/קניה (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=10)
+--- אשכול: מסירת ג'אקו (/showthread.php?tid=2024)

עמודים: 1 2

מסירת ג'אקו - steves - 10-21-2020

אהלן, יש בבעלותי תוכי ג'אקו כבן 15 שנה שגדל איתנו בבית מהיותו גוזל.
הכלוב של התוכי תמיד פתוח גם כשאנחנו לא נמצאים בבית והוא תמיד חופשי להסתובב איפה שהוא רוצה ואת רוב הזמן שלו הוא מעביר בהסתובבות בין החדרים ולא בכלוב שלו.
לאחרונה צצו כל מיני אילוצים ולמען האמת כבר קצת התעייפנו מהנקיונות שנדרשים מסביב לכלוב שלו וזה שהוא מכרסם ארונות דלתות שטיחים וכו' והחלטנו שאולי יהיה עדיף למסור אותו.
יש לציין שהתוכי הוא לא הכי ידידותי ואפילו קצת דכאוני והוא נושך את אמא שלי בכל הזדמנות שיש לו (אותי קצת פחות אבל גם מדי פעם). בנוגע לזה שהוא דכאוני יש לו תקופות שהוא מורט נוצות יותר מהרגיל (למשל כשמישהו מהמשפחה לא נמצא בבית לאורך זמן)
למרות כול מה שציינתי למעלה התוכי הזה עדיין חשוב לנו והוא היה חלק מהמשפחה שלנו לאורך 15 שנה. רציתי לשאול איך תוכי כזה בגיל הזה יכול להגיב למסירה? ולמי כדאי למסור אותו?
האם כדאי למסור אותו לאדם פרטי או שאולי לאדם שיש לו הרבה תוכים בחווה משלו ושמתעסק בזה ביומיום שלו? אם הוא יהיה עם הרבה תוכים סביבו זה יכול להועיל או להזיק?
כמובן שאני ארצה כמה שיותר להימנע מסיטואציה שהוא נכנס לדיכאון ומורט לעצמו את הנוצות ובסוף גם מת.
תודה לעונים!

RE: מסירת ג'אקו - צבי דגן - 10-21-2020

חבל מאוד שאתה נאלץ למסור את התוכי שנמצא אתך כבר כ-15 שנה.
אין ספק שזו תהיה חוויה טראומטית עבור התוכי (וגם עבורך), עדיף יהיה אם התוכי יישאר אצלך, אבל כנראה שאין לך ברירה אחרת.
נשמח לראות תמונות של התוכי.
מעלים תמונות בעזרת האייקון הזה: [Image: lnflF98.jpg] הוא נמצא בשורת התפריטים ומשמאל לחייכן.
רצוי שתראה גם סרטון וידאו, תעלה אותו ליוטיוב ותדביק כאן קישור.

RE: מסירת ג'אקו - steves - 10-21-2020

[Image: lYcrfDo.jpg][Image: Ar7aYSz.jpg]

צבי , אשמח אם תגיד את דעתך לגבי המקום בו התוכי יחווה ככל שפחות טראומה- במקום עם הרבה תוכים סביבו (כמו חוות תוכים למשל) או אצל אדם פרטי?

RE: מסירת ג'אקו - אהבת חיות - 10-21-2020

זה מאוד תלוי.
אם יהיה אדם שישחק איתו ויתייחס אליו יכול להיות לו טוב כי הוא היה איתכם רגיל אל בני האדם.
מצד שני אם יהיה עם תוכים כמוהו אומנם כנראה תהרס החיברות אבל ביחד עם זאת הוא יהיה עם בני מינו.

מכיוון שהתוכי היה רגיל, במשך כ-15 שנה, להיות בסיבת האדם, הוא בעצם רואה בבני האדם את הלהקה שלו.
כך, שלדעתי, עדיף שיגיע לאדם שיש לו גישה לתוכים ויש לו מספיד זמן פנוי כדי להקדיש לו.
[Image: oywUqgm.jpg]

הנושא הועבר לתת הפורום המתאים יותר.

RE: מסירת ג'אקו - ינור - 10-23-2020

כתבתי לך הודעה פרטית לגביו
ואין לי בעיה לכתוב אותה פה גם
יש לחברה שפתוחה תמיד לאמץ גם תוכי

כרגע יש לה זוג קוניורים
קוקטייל
וגאקוית בת 12
ושאלתי אותה אם אתה רוצה היא בשמחה תאמץ אותו ותיתן לו בית חם

RE: מסירת ג'אקו - צבי דגן - 10-30-2020