פורום תוכיפדיה
זרעי צ'ייה איך הם מועילים לתוכי שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: תזונה (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=25)
+---- אשכול: זרעי צ'ייה איך הם מועילים לתוכי שלי (/showthread.php?tid=1970)זרעי צ'ייה איך הם מועילים לתוכי שלי - פטרישיה סונד - 10-03-2020

[Image: 4xMLm5m.jpg]
זרעי צ'ייה: איך הם מועילים לתוכי שלי / פטרישיה סונד

[Image: P4lbsg8.jpg]
זרעי צ'יה אפשר למצוא בכל מקום עכשיו: חנויות טבע, חנויות מכולת, ואפילו תמצאו אותם כבחירה כשאתם מזמינים שייק. הם נוספו לרשימת מזונות העל שכבשו את העולם בסערה.
זרעי צ'יה אינם חדשים
[Image: RKY70tf.jpg][Image: uo9k0on.jpg]
האמת היא שזרעי צ'ייה קיימים זמן רב. 
האצטקים קצרו את הזרעים הזעירים הללו  מצמח סלוויה היספניקה בימי קדם וזה היה אחד המזונות העקרוניים שהם צרכו.
הם נהנו מזרעים אלה בשל תכולת הסיבים הגבוהה וכן מחומצות השומן ואומגה 3 המסייעות לתפקודי הלב ולהפחתת דלקות.
הם גדלו בעיקר בבוליביה ובמקסיקו, בדרך כלל הם יובאו עד שחברה יוזמת אחת ראתה פוטנציאל והתחילה לגדל זרעי צ'ייה בארצות הברית בשנת 2014. 
בהתחלה נחשבה כמקור מזון לסוסים, הדבר השתנה כאשר המחקר גילה את החלבון, הוויטמינים, מינרלים, סיבים, נוגדי חמצון ושומנים בריאים שהכילו.
כאמור, זרעי צ'ייה הם גם עתירי חלבון כל כך גבוה, למעשה, עד כי ספורטאים מקצועיים רבים מסתמכים על זרעי צ'ייה כדי לשמור על רמות צריכת החלבון הנדרשות שלהם. 
החלק הטוב ביותר בכך הוא העובדה שחומצות האמינו שהן מכילות עוזרות בפירוק החלבון כדי שהוא ייספג ויעשה בו שימוש מידי במקום פשוט להיות מאוחסן. 
זרעי הצ'יה אכן מכילים שומן, אך שומן זה יעזור בשמירה על תפקוד המוח.
זרעי הצ'יה מכילים גם נוגדי חמצון וכמות גדולה של סידן, זה יתרון כאשר מאכילים בהם את התוכים. 
תוכים לא סובלים מוצרי חלב בצורה טובה במיוחד וזו דרך נהדרת להבטיח שהם יקבלו את כמות הסידן הדרושה להם. 
חלב מכיל, בדרך כלל, ריכוז גבוה יותר של שומנים מאשר במוצרים רבים אחרים ולכן זרעי הצ'יה מהווים מקור סידן מועיל לבריאות העצם. 
בונוס תזונתי חשוב
זרעי צ'יה נחשבים לאחד המקורות הטובים ביותר לחומצות שומן אומגה 3 הקיימות בשוק.
יש להם ריכוז גבוה מאוד של חומצות שומן אלה אשר יש לצרוך מכיוון שלא ניתן לייצר חומצות שומן חיוניות על ידי הגוף. זרעי צ'יה מכילים חומצות שומן מסוג אומגה 3 כמו גם נוגדי חמצון, אספקה טובה של סיבים החשובה לבריאות העיכול, ומגוון של מינרלים כולל מגנזיום, מנגן, סידן וזרחן. מינרלים חשובים אלה מספקים דרך לגוף לשפר את המינרליזציה של העצם, כמו גם את ייצור כדוריות הדם האדומות.
גם גורם הוויטמינים די מרשים. צ'יה מכיל ריבופלבין, חומצה פולית, תיאמין וניאצין - ויטמין מסדרת ה-B למעשה, יש להם כמות כפולה של ניאצין מזרעי שומשום. 
כמו כן, מכיוון שהם נטולי גלוטן, הם הופכים פופולאריים בקרב אנשים שאלרגיים לגלוטן, כמו גם אצל אלה שמחפשים את הגברת הסידן בגלל אי ​​סבילות ללקטוז.
זרעי צ'יה מספקים אנרגיה
כאשר האנרגיה של התוכים שלך נמוכה (למשל לאחר מחלה), המגדלים נוטים לבחור בחירות מזון במהירות מבלי להתייחס באמת למה שהם מכניסים לגופם של התוכים. 
פעמים רבות המאכלים שאנו בוחרים לתת הם מזון מעובד שמכילים גם חומרים משמרים רבים. מה שזרעי הצ'ייה עושים בכדי לספק אנרגיה הוא לתת לתוכי, חיית המחמד שלך - דחיפה אנרגטית מבלי להשתמש בתכשירים מזיקים כלשהם. 
זרעי הצ'יה הם מזון גולמי בריא ללא תוספים מלאכותיות. הם לא מעובדים כמו "פינוקים" רבים המיוצרים, כך שתוכלו להציע מעט זרעי צ'יה לתוכי המחמד שלכם מבלי לדאוג מה עוד יש בה. 
למרות גודלם הקטן, הם מכילים כמויות נכבדות של חומרים תזונתיים עבור להקת התוכים שלך והם אפילו לא צריכים להיות מוארכים כדי לספק את היתרונות כמו שאנשים חייבים לעשות אם הם רוצים לקצור את היתרונות של זרעי פשתן.
יצרני זרעי צ'יה מתחרים עם יצרני זרעי הפשתן בכמה דרכים: מלבד העובדה שהמוצר לא צריך להיות טחון כפי שמומלץ לקבל את מלוא היתרונות של זרעי פשתן, ניתן להכניס זרעי צ'יה לייבוש. אחסון עד שנתיים מבלי להיות בקירור והם לא יתקלקלו. 
נסה זאת בעצמך! דרך טובה לאחסן זרעי צ'יה היא להקפיא אותם או לאטום אותם לוואקום לאחסון יבש במזווה שלך ברכישה בתפזורת. 
תוספת רב-תכליתית למתכונים
[Image: VZF9pST.jpg]
ניתן להאכיל זרעי צ'יה לתוכים שלך בשלל דרכים. 
הדרך הפשוטה ביותר היא לזלף מעט על הכופתיות שלהם. 
להוסיף אותו לאפיית דגנים או לפזר אותם כציפוי לכופתיות או כתוספת טרייה על כל ארוחה זו דרך קלה להגברת התזונה. 
אתה יכול למעשה להכין פודינג בריא לתוכים שלך באמצעות זרעי צ'יה. 
כשזרעי צ'יה מושרים במים במשך שעה-שעתיים, הם הופכים למעט ג'לטינים עם מרקם דמוי פודינג טפיוקה; זרעי צ'יה מסוגלים לגדול פעמים רבות ממשקלם במים כשהם ספוגים במשך כמה שעות. 
השריית חלק מהזרעים והוספתם לפירות קצוצים טריים, מעט חלב שקדים וכמה אגוזים פרוסים עשויים לפתות את התכי שלך לאכול אותה. 
אתה יכול גם להוסיף את זרעי הצ'יה לשיק עבור התוכי שלך, כמו גם להוסיף אותם לפירות קפואים בריאים לתוכים. 
זרעי צ'יה זמינים בחנויות בכל מקום ותוכלו גם להזמין אותם באופן מקוון. 
יש לך אפשרות לרכוש זרעי צ'יה לבנים או שחורים, זכור כי אין הבדל תזונתי משמעותי בין השניים. הם דרך קלה להגביר את התזונה של מנות רבות עבור התוכים שלך. נצל את הזרע הזעיר אך האדיר הזה ומצא דרכים שונות ומקוריות להכניס אותו לתזונת התוכי שלך.
 
קרדיט: the spruce pets