פורום תוכיפדיה
לחברת קוקטיילים האכלת יד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: לחברת קוקטיילים האכלת יד (/showthread.php?tid=1968)

לחברת קוקטיילים האכלת יד - דוד אליאב ברמי - 10-01-2020

שלום יש לי זוג קוקטיילים האכלת יד שהיו מחוברתים ובגלל שלא הרמתי אותם הרבה זמן בגלל שהיה להם ביצים, הם כבר לא רוצים שאני ירים אותם, מדי פעם אני פותח להם את הכלוב ושהם יוצאים הזכר מסכים שאני ירים אותו והוא נושך לפעמים והנקבה לא רוצה שאני ירים אותה (היא לא נושכת היא מפחדת) אבל אם קורה שהיא עפה אז היא נוחתת עלי זה מה שהיה גם לפני שהיא הטילה ביצים שהייתי מרים אותם היא הייתה תמיד עפה אלי אם הייתי מניח אותה על הכלוב או כל מקום אחר והיום שניהם רצו שאני ילטף אותם אבל רק לכמה שניות, והם מסכימים לקחת ממני גרעינים אבל רק אם אני מביא להם אחד אחד אם אני שם להם בכף היד הם מפחדים.
ועכשיו אני רוצה להרגיל אותם שיהיו כמו שהם היו פעם עולים לי על היד מסכימים לי ללטף אותם והכל ואני לא כל כך יודע איך לעשות את זה, אז אני ממש ישמח אם תוכלו לעזור לי בזה תודה רבה מראש.

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - yinon236 - 10-01-2020

אולי סרטון זה יעזור

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - דוד אליאב ברמי - 10-03-2020

ערב טוב וחג שמח
ראיתי את הסרטון אבל זה לא באמת פשוט כמו שזה נראה בסרטון יש לך אולי הדרכה איך לעשות את זה כי אני מפחד שאני יעשה משהו לא נכון. אני מביא להם לאכול מהיד אבל הם מסכימים רק לאכול רק הזכר מסכים לעלות לי גם על היד לפעמים וממנו אני פחות מודאג כי אני יודע שאיתו יהיה יותר קל הבעיה זה הנקבה שהיא מפחדת ורק שהיא עפה אז היא נוחתת עלי מהרגל כמו שתמיד היה כמו שציינתי בתגובה הראשונה ואז עפה ממני עוד פעם כי היא מפחדת.

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - yinon236 - 10-03-2020

מועדים לשמחה
בגדול אתה צריך כל הזמן להציע להם מזון שיתרגלו אליך.
אפשר לשים צ'ופר לפני האצבע שלך ובשביל לאכול מהצ'ופר צריכים לעלות על האצבע לקחת. אפשר להגיד "כל הכבוד!" ולהחזיר למקל.
ניתן לעשות להם כמה אימונים כאלה ביום לא יותר מרבע שעה על מנת לא להקשות עליהם

על מנת שיבטחו בך ויבינו שהיד שלך לא מאיימת, אסור לעשות דברים של התוכים נגד רצונו!
שזה אומר
  • לא להקשות לא רוצים לא להכריח, לא לעשות דברים נגד רצונם.
  • לא לתפוס את התוכי
  • המשך לסעיף הקודם לא להוציא את התוכי מהכלוב, אלא לתת לו לצאת מרצונו בלבד
  • המשך סעיף: ניתן לצ'פר על יציאה מהכלוב
  • לא להכניס את התוכי לכלוב, לתת לו לצאת מרצונו.
  • תחשוב על זה, התוכי מחוץ לכלוב כיף לו הוא נהנה משחק על הסטנד ופתאום באה יד ומכניסה אותו לכלוב. צריך לתת לו להיכנס מרצונו או לתת לו משהו טעים שיפתה אותו לצאת
  • עם הזמן שיפתחו אמון בך לנסות בזהירות לשלוח את היד ללטף, אם נרתעים אז לא.
המטרה העיקרית היא אמון! לקנות את אמונך ואז לא יחששו/ ינשכו
לעשות הכל לאט לאט בסבלנות ובאהבה
אוסיף על כך שיש לך 2 תוכים התהליך קשה יותר ומאתגר יותר
תעדכן אותנו ושיהיה בהצלחה
ובנוסף לדברי יש עוד המון מאמרים בנושא באתר

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - דוד אליאב ברמי - 10-03-2020

(10-03-2020, 06:55 PM)yinon236 כתב: מועדים לשמחה
אפשר לשים צ'ופר לפני האצבע שלך ובשביל לאכול מהצ'ופר צריכים לעלות על האצבע לקחת. אפשר להגיד "כל הכבוד!" ולהחזיר למקל.

על מנת שיבטחו בך ויבינו שהיד שלך לא מאיימת, אסור לעשות דברים של התוכים נגד רצונו!
שזה אומר
  • לא לתפוס את התוכי
  • תחשוב על זה, התוכי מחוץ לכלוב כיף לו הוא נהנה משחק על הסטנד ופתאום באה יד ומכניסה אותו לכלוב. צריך לתת לו להיכנס מרצונו או לתת לו משהו טעים שיפתה אותו לצאת
  • עם הזמן שיפתחו אמון בך לנסות בזהירות לשלוח את היד ללטף, אם נרתעים אז לא. הם נתנו לי ללטף אותם ביום חמישי אבל קצת ואז הם רצו שאני יפסיק
תעדכן אותנו ושיהיה בהצלחה תודה
ובנוסף לדברי יש עוד המון מאמרים בנושא באתר אני קראתי קצת אבל העדפתי לשאול בכל זאת כדי שאם יהיה לי שאלות בתהליך אני ישאל פה וגם תמיד עדיף לשאול 

ותודה רבה

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - אהבת חיות - 10-03-2020

אני יכול לחזק את דבריו של ינון בתור אחד שמעביר את הקוקטילים שלו בדיוק את התהליך הזה.
מתוכים שלא היו מוכנים להתקרב אליי בפחד אדיר הגעתי למצב שהזכר נתן לי ללטף לו את הראש.
לצערי הייתה רגרסיה בעקבות תקיפה של קוואקרים אותם.
היום לאחר עבודה נוספת הגעתי למצב שהתוכית עולה על ידי כשאני מבקש ממנה וזה עדיין לא סוף העבודה.
אפשרי להגיע איתם למצב שהם עולים על ידך מבלי לפחד כנראה מילת המפתח היא סבלנות
בנוסף לעבודה נכונה.
בהצלחה

RE: לחברת קוקטיילים האכלת יד - yinon236 - 10-04-2020

(10-03-2020, 07:41 PM)דוד אליאב ברמי כתב:
(10-03-2020, 06:55 PM)yinon236 כתב: מועדים לשמחה

שזה אומר
  • לא לתפוס את התוכי
  • עם הזמן שיפתחו אמון בך לנסות בזהירות לשלוח את היד ללטף, אם נרתעים אז לא. הם נתנו לי ללטף אותם ביום חמישי אבל קצת ואז הם רצו שאני יפסיק
תעדכן אותנו ושיהיה בהצלחה תודה
ובנוסף לדברי יש עוד המון מאמרים בנושא באתר אני קראתי קצת אבל העדפתי לשאול בכל זאת כדי שאם יהיה לי שאלות בתהליך אני ישאל פה וגם תמיד עדיף לשאול 

ותודה רבה

אתה מוזמן לשאול תמיד, בהצלחה.