פורום תוכיפדיה
אומנת עזרה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: אומנת עזרה (/showthread.php?tid=1961)

עמודים: 1 2 3 4

אומנת עזרה - גלעד - 09-28-2020

שלום ראיתי שמה שצריך לאומנת זה :
בקר טמפרטורה עם מד לחות220v
מנורה 100w
ומאוורר של מחשב שאני לא יודע כמה v
יש עוד דברים שצריך בשביל האומנת?
תודה

RE: אומנת עזרה - צבי דגן - 09-28-2020

איפה ראית?
הציוד שנדרש הוא
  1. גוף חימום, יש אפשרות לסוגים שונים של גופי חימום כגון, מנורה רגילה, מנורה ירוקה {היא מקרינה חום}, מנורה כחולה, אך לדעתי הדרך הטובה ביותר לחמם את כל האומנת בחום בפיזור אחיד היא, "פלטה חימום"
  2. (כמו שיש לזוחלים) שעשויה מפח\נירוסטה\אלומיניום, (בגודל ע"פ הזמנה) והיא מפיצה חום שווה בכל החלל.
  3. מאורר (כפי שיש במחשבים), הוא דבר שחובה בכל אומנת לדעתי, תפקידו לפזר את החום בצורה שווה בכל האומנת, אני באופן אישי משתמש במאוורר של מחשב {אפילו שני מאווררים}.
  4. תרמוסטט, רצוי דיגיטלי, בגלל שיש צג עם הטמפ' ושינוי הטמפ' מתבצע ע"י לחיצת כפתור וזה מאוד נוח ואמין, אך גם תרמוסטט שהוא לא דיגיטלי (אנלוגי) יהיה טוב, אך חובה שלתרמוסטט תהיה "רגישות" של לא יותר מחצי מעלה (בדיגיטלי הוא רגיש עד עשירית מעלה).
  5. שנאי מ- 220V ל- 12V, השנאי משמש למאוורר (כי המאוורר הוא של 12V).
  6. קופסה של עץ\זכוכית\קלקר, אני באופן אישי ממליץ על עץ כי הוא שומר על החום והוא יציב באופן מעולה וכך זה חיסכון עצום בחשמל. ממליץ על המידות האלה:  גובה: 50 ס"מ, עומק: 40 ס"מ, אורך: 60 ס"מ,

הציוד שנדרש לבניית אומנת - קצת יותר מפורט + תמונות
  1. תיבת עץ (עדיף מעץ מלא או סנדויץ') או - פלסטיק. עם דלתות הזזה מזכוכית שקופה.
    [Image: la7eUiJ.jpg]
  2. מגש מים כדי לשמור על לחות מתאימה
    [Image: DUDZhF1.jpg]
  3. גוף חימום בסביבות 75W-100W לא חשוב באיזה פורמט.
    [Image: BDWXDM3.jpg][Image: B6moSYr.jpg]
  4. מאוורר כמו שיש במחשבים.
    עם הוא עובד על 24V תצטרך גם שנאי (טרנספורמטור).
    אם הוא עובד על 220V, כמובן שלא צריך שנאי.
    [Image: Z0FpLT0.jpg]
  5. בקר טמפרטורה בדיוק של 0.1 מעלות צלזיוס
    [Image: puNg12I.jpg]
  6. מד טמפרטורות דגיטלי רצוי בדיוק של 0.1 מעלות צלזיוס
    [Image: Txb4BcB.jpg]
  7. רצוי מד טמפרטורה משולב עם מד לחות
    [Image: KVdHoXJ.jpg]

האם אתה יודע איפה קונים את האביזרים האלה?
הנושא הועבר לתת הפורום המתאים יותר

RE: אומנת עזרה - גלעד - 09-28-2020

(09-28-2020, 11:06 PM)צבי דגן כתב: איפה ראית? כל מיני אנשים שפרסמו
הציוד שנדרש הוא
  1. גוף חימום, יש אפשרות לסוגים שונים של גופי חימום כגון, מנורה רגילה, מנורה ירוקה {היא מקרינה חום}, מנורה כחולה, אך לדעתי הדרך הטובה ביותר לחמם את כל האומנת בחום בפיזור אחיד היא, "פלטה חימום"
  2. (כמו שיש לזוחלים) שעשויה מפח\נירוסטה\אלומיניום, (בגודל ע"פ הזמנה) והיא מפיצה חום שווה בכל החלל.
  3. מאורר (כפי שיש במחשבים), הוא דבר שחובה בכל אומנת לדעתי, תפקידו לפזר את החום בצורה שווה בכל האומנת, אני באופן אישי משתמש במאוורר של מחשב {אפילו שני מאווררים}.
  4. תרמוסטט, רצוי דיגיטלי, בגלל שיש צג עם הטמפ' ושינוי הטמפ' מתבצע ע"י לחיצת כפתור וזה מאוד נוח ואמין, אך גם תרמוסטט שהוא לא דיגיטלי (אנלוגי) יהיה טוב, אך חובה שלתרמוסטט תהיה "רגישות" של לא יותר מחצי מעלה (בדיגיטלי הוא רגיש עד עשירית מעלה).
  6. קופסה של עץ\זכוכית\קלקר, אני באופן אישי ממליץ על עץ כי הוא שומר על החום והוא יציב באופן מעולה וכך זה חיסכון עצום בחשמל. ממליץ על המידות האלה:  גובה: 50 ס"מ, עומק: 40 ס"מ, אורך: 60 ס"מ,
יש לך אולי קישורים של הדברים לקניה באלי אקספרס?

RE: אומנת עזרה - גלעד - 09-29-2020

(09-28-2020, 11:06 PM)צבי דגן כתב: איפה ראית?
הציוד שנדרש הוא

יש לך אולי קישורים של הדברים?

RE: אומנת עזרה - צבי דגן - 09-29-2020

אין לי קישורים לקניה ב"אלי אקספרס".
אני יכול להפנות אותך למקורות בארץ.

(09-29-2020, 07:47 AM)צבי דגן כתב: אין לי קישורים לקניה ב"אלי אקספרס".
אני יכול להפנות אותך למקורות בארץ.

יש לי כמה קישורים אתה יכול להגיד לי עם זה מה שצריך?

בקר טמפרטורה ₪ 42.38 43%OFF | כפול דיגיטלי תרמוסטט טמפרטורת לחות בקרת STC-3028 מדחום מדדי לחות בקר AC 110V 220V DC 12V 24V 10A ה220v

מד לחות וטמפרטורה ₪ 3.65 35%OFF | מקורה דיגיטלי מדחום מדדי לחות עם LCD תצוגת טמפרטורת לחות מד 1Pcs
https://a.aliexpress.com/_BUtzyp

ומנורת חימום אמרו לי לקחת 2 אחד 50w והשני 100w. ₪ 14.06 48%OFF | זוחלים מחמד אינפרא אדום רחוק קרמיקה חימום מנורת 110V 220V חום פולט אור הנורה 25W 50W 75W 100W 150W 200W
https://a.aliexpress.com/_BUVtjr

ומאוורר 220v. ₪ 28.43 10%OFF | 12V 24V 220V קירור מאוורר גוף קירור רדיאטור SSR 25A 40A 60A 100A 150A 200A 400A 600A חום פיזור למצב מוצק ממסר
https://a.aliexpress.com/_BSIyFx

מה אתה אומר צריך עוד משהו חוץ מזה?

RE: אומנת עזרה - צבי דגן - 09-29-2020

• בקר טמפרטורה - לא שמת קישור.
  • מד לחות וטמפרטורה - בסדר.
  • גוף חימום - בסדר.
    אם מדובר בנורה קרמית, תצטרך גם בית נורה מקרמיקה.
  • מאוורר - לא הבנתי אם אתה מתכוון למאוורר שניזון ממתח שם 220V או מאוורר שניזון ממתח של 24V?
    שניהם יכולים להיות טובים, אבל במאוורר של 220V תצטרך לדאוג לבידוד טוב ובטיחותי של החיבורים של חוטי החשמל.

(09-29-2020, 10:48 AM)צבי דגן כתב:
  • בקר טמפרטורה - לא שמת קישור.
  • מד לחות וטמפרטורה - בסדר.
  • גוף חימום - בסדר.
    אם מדובר בנורה קרמית, תצטרך גם בית נורה מקרמיקה.
  • מאוורר - לא הבנתי אם אתה מתכוון למאוורר שניזון ממתח שם 220V או מאוורר שניזון ממתח של 24V?
    שניהם יכולים להיות טובים, אבל במאוורר של 220V תצטרך לדאוג לבידוד טוב ובטיחותי של החיבורים של חוטי החשמל.

[color=#27AE60בקר טמפרטורה:. ₪ 42.38 43%OFF | כפול דיגיטלי תרמוסטט טמפרטורת לחות בקרת STC-3028 מדחום מדדי לחות בקר AC 110V 220V DC 12V 24V 10A.

והמאוורר מה עדיף v24 או v220][/color]