פורום תוכיפדיה
סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: סיפורי תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- אשכול: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי (/showthread.php?tid=1925)

סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - חוות תוכים עיר התוכים - 09-11-2020

סיפורי תוכים
היי רציתי לשתף אתכם בסיפורי תוכים שקרו לי , והפעם אוסקר הג'אקו
קריאה מהנה!

אוסקר הג'אקו הבריחה והחזרה וסיפורו
אוסקר הוא תוכי מסוג ג'אקו כיום הוא בן 5 והוא כרגע בבניין המרכזי בבית הגידול שלנו, וגר איתי בחדר ועם עוד ארה בשם בלו (זה כבר סיפור אחר).
אוסקר נולד אצלי בבית הגידול יחד עם שבעת האחים שלו. אוסקר הוא תוכי שהואכל על-ידי בדייסה וחוברת ברמה גבוהה ולא היה למכירה אף פעם (גם לא תמורת מיליארד דולר ולא תמורת כל יבשת אמריקה).
אוסקר נקשר אליי מאוד, ולא מוכן להתקרב אל אף אחד אחר חוץ מ"קליק" הג'אקו האחר שלי, הארה בלו (ארה יקינטונית) ואני הוא מדבר עברית, ערבית, ואנגלית שוטפת (שנינו לומדים ביחד שפות חדשות) הוא השותף שלי לחיים וחבר מעולה (אל תחשבו שאני מנודה יש לי חברים שהם בני אדם ובגילי כּוֹעֵס חייכן

הלילה הכי מפחיד שהיה לי
יום אחד, כשהוא היה בן ארבע, לקחתי אותו איתי לבית אז הוצאתי אותו מהכלוב כדי להחליף עיתון ולהעביר את הכלוב שלו איתי (יש לי הרבה ציפורים ובעלי חיים בשטח של 35 דונם אז שאני יגיע לחלק המותח תבינו למה זה מפחיד).
לפני שאני מספר לכם על כל הדברים אז קבלו קצת מידע:
בית הגידול שלנו הפך למרכז בעלי חיים עצום ולידו מקיף שטח של עוד 20-30 דונם שם שוכנים בנייני העסקים של הגדולים של סבא שלי (דור ים נדל''ן) ואנחנו בונים עוד בניין של החברה הגדולה הבאה שהיא של המשפחה שלי, וכמה חברים שלי, אז לענייננו, לפי ההקפות של הבניינים פינת החי של הקטנה של אחותי הבניינים של סבא שלי, שתי תחנות ten של המשפחה, בניין בשיפוצים, סופר שמנוהל על ידי המשפחה שלי, חנות צעצועים של משפחתנו (הכל אמיתי סבא שלי ומשפחתי עשו תארים עבדו קשה וכיום כל אחד מיליון וחצי שקלים בשנה) ועוד כמה דברים ועניינים יוצא שטח של יותר מ-50 דונם!!! לא בצ-ח-ו-ק אנחנו קונים שטחים כדי להרחיב ולבנות ואפילו חברות אחרות בנו בשטחנו חנויות, בניינים ועניינים שלהם.
דודי הציע בליל הסדר שנפתח את בית הגידול למקום עצום בגודלו, רחב יותר, ולהרחיבו עם עוד זנים של בעלי חיים אחרים! וציפורים שונות! וכיום הוא כמה מבנים עצומים בגודלם ומרהיבים, שבקרוב יתפתחו למרכז מבקרים ונפתח את עונת המכירה, ונוסיף את המקום ב- waze ,Google maps ועוד כך שבדוק תדעו איך להגיע ולהנות!.
אז בחזרה לסיפור:
כמו שקראתם בקטע עם המדריך על בית הגידול שמעל הפסקה הזאת, זה לא רק בית גידול לתוכים אלה מקום גידול עצום לבעלי חיים ועוד ליד בניינים וחנויות, אז ברגע שהחלפתי לאוסקר את העיתון בכלוב (הוא לא גזור נוצות) והחלון היה קצת פתוח אז הוא יצא וברגע שקלטתי את זה נבהלתי הלכתי אחורה והכלבה שלי שישבה התעוררה נבחה עליו והוא נבהל וברח. אני דפקתי טיל מהחדר עבודה שלי אל חורשת העצים שלנו ולא ראיתי אותו שם, רק שמעתי, לא הבנתי מאיפה הרעש. קראתי לאבא שלי ולאחותי ולא הפסקנו לחפש עד 21:00 חזרתי גמור מותש ומדוכא למיטה ולא נרדמתי  מהמחשבה מה יקרה לו והחשש עליו. לא ישנתי כל הלילה וראיתי טין ניק במיטה עד 05:50.
הלכתי בשקט לסלון והסתכלתי עם יש זריחה, ברגע שראיתי שיש זריחה וקצת אור רצתי החוצה להמשיך לחפש צעקתי וקראתי לו, לקחתי את קלנועית הגולף שלי (קיבלתי אותה לבר מצווה) ונסעתי על כמעט המהירות המותרת ובהקיפים של כל השטח שלנו במטרה למצוא אותו, הסיבוב נמשך כמעט שעתיים בזמן שאני עם ההגה והרגל על הגז מותש אך לחוץ במטרה למצוא את אוסקר, אפילו כמעט התנגשתי בעץ מהלחץ ומההיקפים כמעט בכל מקום שעשיתי, אני נזכרתי שלא חיפשתי בחדר עבודה שלי ובבית גידול (אבל כן חיפשתי בבניין חמש עשרה קומות), שמתי פול גז ונסעתי לבית גידול הערתי בטעות חצי מהציפורים ובעלי החיים שם, ומצאתי אותו בעמדת האוכל של התוכים ששמתי בפרי פלייט. הוא אכל וברגע שקלט אותי עף אליי וחזרנו לביתי וכולם נדהמו כששמעו על הסיפור הזה. 

עוד סיפורים יבואו בהמשך וזה חשוב לי לשתף אותכם בסיפורים שקרו, יום טוב

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - צבי דגן - 09-15-2020

אחלה סיפור. 
[Image: j0eNQh4.gif]

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - חוות תוכים עיר התוכים - 09-17-2020

(09-15-2020, 08:30 PM)צבי דגן כתב: אחלה סיפור. 
[Image: j0eNQh4.gif]

תודה

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - SHILO - 12-22-2020

יש לך ארה ינקיטונית??????
אני חייב לבוא לראות את זה..

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - מיכל פ. - 08-08-2023

האם הבית גידול נפתח למבקרים?

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - צבי דגן - 08-09-2023

חוות התוכים בכפר הס פתוחה למבקרים.
הכתובת היא: דרך ההרחבה, כפר הס
שעות פעילות: 
יום א' עד יום ה' -  10:00-16:00 
יום שישי - 10:00-15:00
יום שבת - 10:00-16:00
טלפון: 09-796-1773

הכניסה מצומת דרור, כביש מספר 4, לכיוון ישובי לב השרון (פרטים נוספים כדאי לברר בטלפון)
מחירי כניסה בקופה:
ילד מגיל שנתיים עד גיל 14 - 45 ₪ 
מבוגר - 35 ₪
ילד מגיל שנה - שנתיים - 10 ₪
תינוק עד גיל שנה - ללא עלות

RE: סיפורי התוכים שלי: חלק א' , אוסקר הג'אקו שלי - רוני - 08-10-2023

עד כמה שידוע לי גם החווה שמסופר עליה בתגובה הראשונה של האשכול פתוחה, רק אני לא יודע אם היא פתוחה למבקרים אבל לא מזמן חבר שלי אמר לי שהוא קנה משם דברים.