פורום תוכיפדיה
קוקטילים התקדמות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטילים התקדמות (/showthread.php?tid=1907)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: קוקטילים התקדמות - אהבת חיות - 09-25-2020

התפתחות קטנה הם התחילו לאכול כופתיות (כרגע הם בוררים כי קצת קשה להם לשבור)
לא ברור לי מה גרם לכך לקרות פתאום, אני מקווה שהם ימשיכו לתת אמון גם לגבי מזונות נוספים.

RE: קוקטילים התקדמות - צבי דגן - 09-25-2020

משמח לשמוע.

השאלה (אולי אני מקדים את המאוחר) אם הם לא יהיו מוכנים לאכול מעבר לכופתיות אני יכול להיות רגוע?

נדמה לי שכבר דנו בסוגיה הזו בעבר.
קבלת תפריט שמבוסס על מרכיבים תזונתיים ללא כופתיות.
אם תבקש, אתן לך שוב.

וכמו שאמרתי בעבר הסיכוי שהם יאכלו הוא קלוש עד לא קיים.
אבל השאלה היא לגבי מצב שיאכלו רק כופתיות ואת הזרעים שאכלו עד עכשיו (מקווה שאצליח להרגיל אותם לעוד מזונות)

כידוע לך שבכופתיות יש כמעט את כל החומרים התזונתיים שהתוכים זקוקים.
כל מה שיאכלו מעבר לכופתיות, יהיה טוב, במיוחד - ירקות, פירות, ביצה קשה (או מזון ביצים).

RE: קוקטילים התקדמות - Or.pahima - 09-26-2020

(09-03-2020, 11:56 AM)אהבת חיות כתב: לאחר מאמץ רב לחברת את הקוקטילים שלי ומחשבה אולי למסור אותם, במחשבה שאם הם לא מחוברתים ויכולים/רוצים להיות עם בני הבית ולא בקשר טוב אחד עם השניה כך שאפילו להתעסק בגוזלים שלהם הם לא יכולים אולי כדאי למסור אותם למישהו שיש ווליר גדול והם יוכלו לעוף בחופשיות ובהנאה מבלי לפחד, ולאחר שלצערי הקוואקרים בחרו להיות "ביריונים" ולאכול להם את האוכל ולצערי הגדול יותר לנשוך ולפגוע בנקבה (הייתי בטוח שלא תצא מהפציעה הזאת), בחרתי לעשות ניסיון נוסף לחזק את הקשר איתם, הניסיון הזה מראה התחלה מאוד זהירה של רצון מצידם שוב לתת אמון בי ובמקביל אחד בשנייה (כמו שכתבתי בעבר במקרה של הקוקטילים שלי איכשהו יש קשר בין האמון בי לאמון אחד בשניה).
בנתיים הניסיון הגיע בעיקר לאכילה מהיד שלי ומדיי פעם כשאני מבקש מהם לשים רגל על היד שלי הם עושים זאת.
כרגע מה שהם אוכלים לצערי זה בעיקר זרעים וכשיש להם ממש מצב רוח טוב קצת כופתיות, כל דבר אחר הם לא מוכנים בשום פנים ואופן.
מאוד מקווה שאגיע למצב שאוכל לצאת איתם החוצה עם ריתמה או לפחות להגיע למצב שהם מאמינים בי ויהיו מוכנים לעלות עליי ולהתלטף, תקוותי עוד לא אבדה, מקווה שאוכל בעתיד הלא מאוד רחוק להעלות לכאן תמונות שמראות את זה.

על מנת שהם יסכימו לאכול את כל שאר הדברים מלבד כופתאות וזרעים שים להם קצת מהמאכל אותו תרצה שהם יאכלו בכלוב הם בהתחלה יפחדו לגעת אחרי כמה ימים יאכלו ואם יהיה להם טעים הם גם יאכלו אותו ממך תוכים בעל חיים מאוד אססן באוכל נוגע וחוקר הכול לפני שמכניס לפה מקווה שתצליח להחביר אותם בהצלחה

RE: קוקטילים התקדמות - אהבת חיות - 09-26-2020

אני מודע להתנהגותם של תוכים אני מגדל כבר תקופה ארוכה, במקרה של התוכים האלה העבודה איתם קשה יותר בגלל שהם פראיים ואני עובד על החיברות שלהם ועל האמון שלהם בי כבר תקופה ארוכה, המקסימום שהצלחתי לתת להם היה תפוח וגם זה נפסק אחרי רגרסיה לאחר שהבאתי את הקווקארים שתקפו אותם.

RE: קוקטילים התקדמות - אהבת חיות - 09-28-2020

הגאוניות שלהם מפתיעה אותי כל פעם מחדש.
לא משנה כמה אני מרסק להם את קליפת הביצה לתוך הביצה ומערבב להם הם יסיימו את הביצה ואת הקליפות ישאירו.

RE: קוקטילים התקדמות - צבי דגן - 09-28-2020

כל עוד הם רואים את הקליפות, הם יכולים למדר אותם ולא לאכול.
תנסה לרסק את הקליפות דק דק בעזרת מטחנת קפה ולפזר מעט מאוד על הביצים.