פורום תוכיפדיה
קוקטילים התקדמות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטילים התקדמות (/showthread.php?tid=1907)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

קוקטילים התקדמות - אהבת חיות - 09-03-2020

לאחר מאמץ רב לחברת את הקוקטילים שלי ומחשבה אולי למסור אותם, במחשבה שאם הם לא מחוברתים ויכולים/רוצים להיות עם בני הבית ולא בקשר טוב אחד עם השניה כך שאפילו להתעסק בגוזלים שלהם הם לא יכולים אולי כדאי למסור אותם למישהו שיש ווליר גדול והם יוכלו לעוף בחופשיות ובהנאה מבלי לפחד, ולאחר שלצערי הקוואקרים בחרו להיות "ביריונים" ולאכול להם את האוכל ולצערי הגדול יותר לנשוך ולפגוע בנקבה (הייתי בטוח שלא תצא מהפציעה הזאת), בחרתי לעשות ניסיון נוסף לחזק את הקשר איתם, הניסיון הזה מראה התחלה מאוד זהירה של רצון מצידם שוב לתת אמון בי ובמקביל אחד בשנייה (כמו שכתבתי בעבר במקרה של הקוקטילים שלי איכשהו יש קשר בין האמון בי לאמון אחד בשניה).
בנתיים הניסיון הגיע בעיקר לאכילה מהיד שלי ומדיי פעם כשאני מבקש מהם לשים רגל על היד שלי הם עושים זאת.
כרגע מה שהם אוכלים לצערי זה בעיקר זרעים וכשיש להם ממש מצב רוח טוב קצת כופתיות, כל דבר אחר הם לא מוכנים בשום פנים ואופן.
מאוד מקווה שאגיע למצב שאוכל לצאת איתם החוצה עם ריתמה או לפחות להגיע למצב שהם מאמינים בי ויהיו מוכנים לעלות עליי ולהתלטף, תקוותי עוד לא אבדה, מקווה שאוכל בעתיד הלא מאוד רחוק להעלות לכאן תמונות שמראות את זה.

RE: קוקטילים התקדמות - צבי דגן - 09-12-2020

• איך הבנת שהם לא יכולים "להתעסק" עם הגוזלים שלהם?
  • תן לנו פרטים נוספים על הזוג הזה, כמו: גודל הכלוב, האם יש תוכי נוסף בכלוב הזה, תיבת קינון, ולא פחות חשוב - תציג לנו תמונות אחדות.
  • אני מניח שאתה מחזיק זוג משום שאתה מעוניין בגוזלים, אז איך אתה מסביר את הניסיונות שלך לחזק את הקשר איתך ולחברת אותם ברמה גבוהה?
  • האם הקוקטיילים האלה, כשהיו גוזלים, הואכלו בידי אדם והאם היו מחוברתים?
  • האם הם גדלו יחד מגיל צעיר (גוזלים) או שהחיבור בניהם נעשה בגיל בגרות?
  • בני כמה הם?
  • כמובן, העבדה שהם אוכלים בעיקר זרעים, זה לא טוב. למה לא הרגילו אותם למגוון מזונות מגיל צעיר?
  • הופתעתי לקרוא את המשפט האחרון שלך, ויצאתי די מבולבל, מצד אחד התרשמתי שאתה מעוניין למסור אותם למישהו שיש וואליר גדול ומצד שני, אתה רוצה להמשיך לחברת אותם ציטוט: "מאוד מקווה שאגיע למצב שאוכל לצאת איתם החוצה עם רתמה או לפחות להגיע למצב שהם מאמינים בי ויהיו מוכנים לעלות עליי ולהתלטף".
    אשמח אם תסביר, באופן חד משמעי, מה בדיוק כוונתך מבלי להזכיר מהן הספקולציות שקצת מבלבלות אותי.

RE: קוקטילים התקדמות - אהבת חיות - 09-12-2020

לא בטוח שאתה זוכר אבל פתחתי לא מעט שרשורים לגבי הקוקטילים שלי.

הם לא יכולים להתעסק עם הגוזלים שלהם כיוון שהם לא ממש מתעסקים אחד עם השניה בכדי לעשות אותם ובטח שלא התעניינות בתא ההטלה.
הכלוב הוא כלוב רבייה לא גדול במיוחד אבל גם לא ממש קטן עם תיבת קינון, אין תוכי נוסף (תנסה להזכר לגבי בעיה שכתבתי באחד השרשורים שהקוואקרים שלי פלשו להם לתוך הכלוב).
ההסבר לחיזוק הקשר ביניהם ביחד עם חיזוק הקשר איתי (גם על זה פתחתי שרשור) שהבנתי שבמקרה הנוכחי למרות שזה נשמע קצת מוזר זה הולך ביחד ככל שאני מתאמץ לחזק את הקשר איתי הם גם מחזקים ביניהם את הקשר.
לפי מה שהבנתי הייתה האכלת יד אבל בגלל שהם עברו לווליר החיברות נהרס.
הם גדלו ביחד עם עוד לא מעט קוקטילים מהרגע שבחרתי את שניהם הם אצלי.
להערכתי הם קרובים לשנתיים.
למה לא הרגילו אותם למגוון מזונות אני לא יודע, כרגע אני מנסה להרגיל אותם לכופתיות איטי אבל אני מקווה שאצליח הייתה תקופה שאכלו גם תפוח אבל הייתה ריגרסיה מאז שהבאתי את הקוואקרים.
אנסה להסביר את הבילבול הזה.
כיוון שאני אדם שרואה את טובת החיות שלי קודם כל, אז אני חייב להבין מה באמת הכי טוב בשבילם אבל ביחד עם זאת (וזה לא נוגד) אני חושב שלהעביר אותם תהליך חיברות יכול לעשות להם טוב ואני לא אדם שמתייאש מהר (מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי).

(09-12-2020, 09:14 PM)אהבת חיות כתב: לא בטוח שאתה זוכר אבל פתחתי לא מעט שרשורים לגבי הקוקטיילים שלי.
תמיד כדאי להזכיר שוב.   מְסוּכָּן
הם לא יכולים להתעסק עם הגוזלים שלהם כיוון שהם לא ממש מתעסקים אחד עם השנייה בכדי לעשות אותם ובטח שלא התעניינות בתא ההטלה.
אתה בטוח שיש לך זכר ונקבה?
בני כמה הם?

הכלוב הוא כלוב רבייה לא גדול במיוחד אבל גם לא ממש קטן עם תיבת קינון, אין תוכי נוסף (תנסה להיזכר לגבי בעיה שכתבתי באחד השרשורים שהקוואקרים שלי פלשו להם לתוך הכלוב).
ההסבר לחיזוק הקשר ביניהם ביחד עם חיזוק הקשר איתי (גם על זה פתחתי שרשור) שהבנתי שבמקרה הנוכחי למרות שזה נשמע קצת מוזר זה הולך ביחד ככל שאני מתאמץ לחזק את הקשר איתי הם גם מחזקים ביניהם את הקשר.
אתה מבין, שבזמן שאתה מתעסק איתם, אתה בעצם מפריע להם בקשרים בניהם, מפריע לחיזור ולהזדווגות, מפריע להם בבניית הקן ומפריע לכל התהליך הרבייה.
אם אתה בטוח שיש לך זוג, תנסה במשך כחודש שלא להפריע להם ונראה אם הם יתחילו בתהליך הרבייה.

הם גדלו ביחד עם עוד לא מעט קוקטיילים מהרגע שבחרתי את שניהם הם אצלי.
לא נהוג לגדל תוכים בלהקות לאחר שהואכלו ידנית בידי בני אדם. כך שנראה לי שמה שסיפרו לך הם לא ממש דברי אמת.
למה לא הרגילו אותם למגוון מזונות אני לא יודע, כרגע אני מנסה להרגיל אותם לכופתיות איטי אבל אני מקווה שאצליח הייתה תקופה שאכלו גם תפוח אבל הייתה רגרסיה מאז שהבאתי את הקוואקרים.
גם עובדה זו (שלא הורגלו למגוון מזונות) מחזקת אצלי את ההרגשה שמדובר בתוכים פראים.
אנסה להסביר את הבלבול הזה.
כיוון שאני אדם שרואה את טובת החיות שלי קודם כל, אז אני חייב להבין מה באמת הכי טוב בשבילם אבל ביחד עם זאת (וזה לא נוגד) אני חושב שלהעביר אותם תהליך חיברות יכול לעשות להם טוב ואני לא אדם שמתייאש מהר (מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי).
אני מבין את הגישה שלך, אבל אתה צריך להבין שלא תמיד ניתן לעשות זאת במקביל.
אם אתה מעוניין בגוזלים, ייתכן שתצטרך לאפשר להם להתרבות ללא הפרעות מצידך, ולאחר שיהיו גוזלים, תוכל להמשיך בתהליך החברות.

(09-12-2020, 09:40 PM)צבי דגן כתב:
(09-12-2020, 09:14 PM)אהבת חיות כתב: לא בטוח שאתה זוכר אבל פתחתי לא מעט שרשורים לגבי הקוקטיילים שלי.
תמיד כדאי להזכיר שוב.   מְסוּכָּן
הם לא יכולים להתעסק עם הגוזלים שלהם כיוון שהם לא ממש מתעסקים אחד עם השנייה בכדי לעשות אותם ובטח שלא התעניינות בתא ההטלה.
אתה בטוח שיש לך זכר ונקבה?
כן, אני בטוח, עשיתי בדיקת זוויג.
בני כמה הם?

הכלוב הוא כלוב רבייה לא גדול במיוחד אבל גם לא ממש קטן עם תיבת קינון, אין תוכי נוסף (תנסה להיזכר לגבי בעיה שכתבתי באחד השרשורים שהקוואקרים שלי פלשו להם לתוך הכלוב).
אתה מבין, שבזמן שאתה מתעסק איתם, אתה בעצם מפריע להם בקשרים בניהם, מפריע לחיזור ולהזדווגות, מפריע להם בבניית הקן ומפריע לכל התהליך הרבייה.
אם אתה בטוח שיש לך זוג, תנסה במשך כחודש שלא להפריע להם ונראה אם הם יתחילו בתהליך הרבייה.

האמת שעשיתי את הניסיון הזה למשך תקופה דיי ארוכה ומהרגע שאיפשרתי להם להיות אחד עם השניה בלי "הפרעה" שלי זה בדיוק הזמן שהם התרחקו אחד מהשנייה, לפני כן הם סינצו אחד את השנייה.
הם גדלו ביחד עם עוד לא מעט קוקטיילים מהרגע שבחרתי את שניהם הם אצלי.
לא נהוג לגדל תוכים בלהקות לאחר שהואכלו ידנית בידי בני אדם. כך שנראה לי שמה שסיפרו לך הם לא ממש דברי אמת.
למה לא הרגילו אותם למגוון מזונות אני לא יודע, כרגע אני מנסה להרגיל אותם לכופתיות איטי אבל אני מקווה שאצליח הייתה תקופה שאכלו גם תפוח אבל הייתה רגרסיה מאז שהבאתי את הקוואקרים.
גם עובדה זו (שלא הורגלו למגוון מזונות) מחזקת אצלי את ההרגשה שמדובר בתוכים פראים.
אנסה להסביר את הבלבול הזה.
אני מבין את הגישה שלך, אבל אתה צריך להבין שלא תמיד ניתן לעשות זאת במקביל.
אם אתה מעוניין בגוזלים, ייתכן שתצטרך לאפשר להם להתרבות ללא הפרעות מצידך, ולאחר שיהיו גוזלים, תוכל להמשיך בתהליך החברות.
אני מגדל כבר תקופה של כמה שנים תוכים,הם לימדו אותי כמה דברים 1.ללמוד להקשיב לרצונם
2.אין באמת חוקים אצל בעלי חיים וכל פרט מאוד שונה כמו שאצל בני אדם לכל אחד יש אופי משלו (למרות שגם אצל בני האדם מנסים להכניס אותם לקוביות)

זה שאפשרת להם להיות אחד עם השנייה בלי "הפרעות" מיותרות גרמו להם להתרחק אחד מהשנייה, יתכן שלא הייתה לך מספיק סבלנות לאפשר להם את החיזור.
לא תמיד אנחנו מצליחים "לקרוא" את שפת הגוף שלהם, להערכתי, הסבלנות תשתלם לך.

אולי אני לא יודע לפרש אז תגיד לי אתה, למיטב זכרוני חלק מחיזור זה סינוץ והתקרבות אחד לשנייה.
במשך תקופה ארוכה שלא התקרבתי אליהם הם הפסיקו לחלוטין להתקרב אחד לשניה ברמה שכל אחד עמד על מוט אחר, לפני כן היא הייתה חוטפת/נותן לה גרעינים כשהוא אכל, ברגע שחזרתי להתייחס אליהם הם התקרבו פיזית ועומדים אחד ליד השניה ואפילו היא חזרה לקחת ממנו גרעינים, אז תסביר לי בבקשה משהו שאני מפספס.

לא תמיד פעולת הסינוץ מצביעה על חיזור וזאת למרות שבתהליך החיזור מתקיימות גם פעולות סינוץ.
כפי שאמרתי, לא תמיד אנחנו יודעים לפרש את ההתנהגות של התוכים, מה שאני כן יכול להגיד לך בביטחון מלא הוא שכאשר יש הפרעות - יורדים הסיכויים להתחיל בתהליכי חיזור.
וכשאני אומר "הפרעות", אני מתכוון לכל סוגי ההפרעות, כמו שקט, שינויים בכלוב ובסביבתו תזונה עשירה ומאוזנת וכדומה.
אם תיתן להם תנאים טובים במשך כחודשיים ועדיין לא יתחילו בתהליך החיזור תוכל להבין שמשהו לא תקין לפחות אצל אחד מבני הזוג.
למרות שהסיכויים לכך לא גבוהים, אתה צריך לנסות לזמן להם את התנאים האופטימליים.

תראה, אם אנחנו לא תמיד יודעים לפרש את עניין החיזור אז זה תקף לשני הכיוונים.
ולגבי התזונה יש אליה וקוץ בה כדי שהם יאכלו משהו שהם לא רגילים אליו הם צריכים לסמוך על מי שנותן להם את האוכל ואם אתרחק מהם ואשים להם מזונות שונים הם יעדיפו להיות רעבים ולא יאכלו (אומר את זה מניסיון), זאת אומרת שהם צריכים לסמוך עליי בכדי שהם יטעמו מזונות שהם לא מכירים.

RE: קוקטילים התקדמות - צבי דגן - 09-13-2020

(09-12-2020, 10:26 PM)אהבת חיות כתב: תראה, אם אנחנו לא תמיד יודעים לפרש את עניין החיזור אז זה תקף לשני הכיוונים.
אתה צודק, אבל העובדה שלא הייתה התנהגות חיזורית נוספת, לא היה המשך לחיזור מלמדת על התחלת התהליך.
ולכן קיימות שתי אפשרויות:
א. הסינוץ לא היה חלק מתהליך החיזור.
ב. אומנם הסינוץ היה חלק מתהליך החיזור אבל מסיבות שציינתי לעיל, התהליך הזה נפסק.
אני לא רואה אפשרות נוספת.

ולגבי התזונה יש אליה וקוץ בה כדי שהם יאכלו משהו שהם לא רגילים אליו הם צריכים לסמוך על מי שנותן להם את האוכל
ממש לא מדויק.
ישנן דרכים שונות כדי להרגיל את התוכי לאכול כופתיות או - מזונות נוספים.

ואם אתרחק מהם ואשים להם מזונות שונים הם יעדיפו להיות רעבים ולא יאכלו (אומר את זה מניסיון), זאת אומרת שהם צריכים לסמוך עליי בכדי שהם יטעמו מזונות שהם לא מכירים.
זה נכון רק במידה מסוימת.
זו אינה הדרך היחידה "לשכנע" את התוכי לאכול כופתיות.
תעיין במאמרים האלה:
[Image: 3I5f2Cg.gif] איך נרגיל את התוכים לאכול כופתיות?
[Image: 3I5f2Cg.gif] כופתיות לעומת זרעים: במה להאכיל את התוכי?
[Image: 3I5f2Cg.gif] זרעים לעומת כופתיות-במה להאכיל את התוכי