פורום תוכיפדיה
מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) (/showthread.php?tid=1899)

עמודים: 1 2

מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - חוות תוכים עיר התוכים - 09-01-2020

מדריך גידול תוכים מקצועי
מאמר זה מיועד רק לאנשים אם ניסיון רב (לפחות אם ידע של שנתיים בתוכים) וגידלו לפחות 8 תוכים,
אם אתם אחד מהם או אפילו בא לכם סתם לקרוא אז הנה:
איזה תוכים צריך מקצוען לגדל?
לרוב יש את האנשים חסרי הידע בתוכים שישר החזיקו תוכי קשה כמו ג'אקו, ארה או קקדו ובגלל חוסר בידע הוא נמסר/מת/ברח ובגלל זה צריך ניסיון. זה כמו ללמד ילד בן שנתיים ופיזיותרפיה, מדעי כדור הארץ, גאולוגיה, ואדריכלות מתקדמת (רמה אוניברסיטאית) ובגלל זה חשוב קודם ידע.
אז קבלו את רשימת התוכים שמקצוען צריך לגדל:
  1. ארה משלל הסוגים
  2. קקדו משלל הסוגים
  3. גולדן קוניור / סאן קוניור
  4. קוניור פטגוניה
  5. ג'אקו
  6. טוקן
  7. אמזונה
  8. אקלקטוס
  9. לורים (קשת, רד, וכדומה)
מה זה ידע בתוכים?
לי יש ידע רב בתחום בעלי החיים בכללי ובעיקר ציפורים, יש לי למשפחתי הגרעינית והקרובה ידע של כ-11 שנים בתחום, ויותר מ-2,000 תוכים בפינת חי! 
אני לא אומר שכל מי שיש לו ידע חייב לגדל 2000+ תוכים אתה יכול כל מיני אבל כמו שלבים במשחק אתה מתחיל מאפס ובלי כלום אבל בסוף אתה תתפתח לשלב 804,309 אם מיליארד דולרים, כך זה עם תוכים, אתה מתחיל עם כמה זוגות ומתפתח ליותר מ-5,000!!
לכל מי ששואל כמה תוכים יש לי ולמשפחתי ואיך הכל התחיל, אז לסקרנות של כולם 29,850 פלאס בלי להגזים, והכל מידע של סבא רבא שלי שכבר אהב בעלי חיים וציפורים ופינת החי קיימת יותר מ-50 שנה ואיך?
הנה: לפי הסיפורים של סבא רבא שלי, שכיום הוא בן 98 זה מה שהיה, לפני 90 שנה שהוא היה בן 8 הוא ראה מישהו אם ארה בלו & גולד על הכתף והתלהב בעודו בן 8 (מה שקורה עם כל ילד) ביקש מאותו איש ללטף את התוכי (חשוב לציין שהסיפור התחיל בעיראק באחת המושבים היהודים וההווה שלו הוא בישראל בקעת הירדן) אז איפה הייתי אה... כן , הוא רצה ללטף את התוכי והמגדל הסכים התוכי אמר משהו בערבית עיראקית ("מרחבא" שזה שלום בערבית) והוא התלהב מאוד מאז הוא התחיל להסתובב ולחפש מקומות שבהם מגדלים תוכים ולחקור.
כעבור 20 שנים הוא עלה אם סבי דני לישראל ובשלוש מעבורות, באותו זמן הם קנו כבר זוג קוקטיילים זוג פינקים זוג יונים זוג תוכונים וזוג דררות. (עכשיו אני בסוף ייתן טיפ שבזכותו למדתי את זה) כאשר עלו לארץ ואיתם התוכים והיונים גרו בצריף קטן יחד עם התוכים (דרך אגב היה איתם בעלה של סבא רבא שלי, שלושה אחים והאחות של סבא שלי) התוכים התרבו כבר והם בנו להם כלוב רבייה קטן ושם התרבו.
כעבור עוד 10 שנים הם הספיקו לקנות כבר יותר מ-50 זני תוכים ואז סבא שלי סיים את בית הספר התיכון, אוניברסיטה ואיתם האחים שלו ואחותו ואז כבר כולם סבא רבא שלי ואשתו נפטרו כבר, האחים וסבא שלי בני 40+ סבא שלי נשוי כבר איש עסקים, יזם, סופר, ומחזיק בחברת נדל''ן, גר בקיסריה ועשיר כמו שאר האחים שלו, מחזיק בחווה של 10 דונם יחד עם יותר מ-100 זני תוכים ופתגם שהמצאתי שמבוסס על המציאות ''אין חוות מעל 200+ זני תוכים, כי אנשים עם כסף לא ניצלו אף פעם כסף על בעלי חיים''.
כאשר יש לו 4 ילדים 3 נכדים (ואני!!!!!!!!!!!!!!!!) הוא העביר אלינו כ-98% מהתוכים שגידלו כבר 98 שנה (היו לו 18,900 תוכים והוא העביר אלינו כ- 18,890) כדי שנמשיך לגדל ולהרבות את התוכים (הוא רוצה לבנות דברים אחרים אז הוא העביר אלינו את החווה) ואז כעבור 11 שנים שזה היום יש לנו כבר כ-30,000 תוכים (כל חודש אני סופר לדיוק 31,049 תוכים) והבאנו עוד חיות כגון דגים, אווזים ברווזים, עזים וכבשים, פרות, כלבים, ועוד....
ואתם בטח אומרים, איך זה הגיוני!?
אז לשאלתכם: אם יש לך חוות תוכים ובעלי חיים בת יותר ממאה והתחילה גם ככה עם כ-5 זנים של תוכים וכל שבוע כמה זנים חדשים, זו התוצאה אנו מייבאים גם מחו''ל (ברזיל ודרום אמריקה לרוב) עם פיקוח וטרינרי צמוד, והרבה אהבה ומסירות, לפעמים אנו מוכרים (פעם ב-5 חודשים) כ-1000 תוכים ומחכים שוב שיתרבו.
אז לסיכום: תשקיעו בחווה כ-100 שנים יצא מזה משהו.

את האשכול כתבתי בוורד והעברתי לכמה אתרים בגלל זה עשיתי "העתק" ו"הדבק"

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - צבי דגן - 09-01-2020

אכן, סיפור היסטורי מעניין.
  • אנא, תסביר לי את המשפט הזה (שלא הבנתי אותו): "בסוף אתה תתפתח לשלב 804,309 אם מיליארד דולרים".
  • נשמח לראות תמונות של בעלי-החיים מהחווה שלך ובמיוחד - תמונות של התוכים.
  • כמו כן, אני מציע לשנות את הכותרת משום שלא מדובר כאן ב"מדריך" אלא בתיאור ההתפתחות החווה של משפחתך (או - שלך).

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - חוות תוכים עיר התוכים - 09-02-2020

(09-01-2020, 10:26 PM)צבי דגן כתב: אכן, סיפור היסטורי מעניין.
  • אנא, תסביר לי את המשפט הזה (שלא הבנתי אותו): "בסוף אתה תתפתח לשלב 804,309 אם מיליארד דולרים".
  • נשמח לראות תמונות של בעלי-החיים מהחווה שלך ובמיוחד - תמונות של התוכים.
  • כמו כן, אני מציע לשנות את הכותרת משום שלא מדובר כאן ב"מדריך" אלא בתיאור ההתפתחות החווה של משפחתך (או - שלך).
או היי צבי! נחמד שמנהל ראשי עונה לך אז ניסיתי לצרף תמונות ולא הצלחתי (אנסה שוב), זה לא ממש מדריך אבל כן יש כאן מסר (תנסה להבין זה מסר חשוב).
הקטע של השלב ה-89002302 מיליארד אומר שאם תתחיל מאפס אתה רוצה להתפתח לעוד ולאט לאט תתקדם ועוד ועוד ועוד כך זה במשחקים אבל גם במציאות אם תוכים ובעלי חיים.
עוד הסבר שהתכוונתי למיליארד דולרים התכוונתי במשחק וכך במציאות אתה תתפתח להרבה תוכים (ושאני אומר דולרים אני מתכוון שתתפח גם אולי לחיות אחרות בנוסף לתוכים). 

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - צבי דגן - 09-02-2020

מעלים תמונות בעזרת האייקון הזה: [Image: hIt3nQA.jpg]
הוא נמצא בורת התפריטים, משאל לחייכן.
כזכור לך שתמונה שווה הרבה יותר ממילים.  מְסוּכָּן

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - yinon236 - 09-07-2020

איך החווה נקראת? עיר התוכים?

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - חוות תוכים עיר התוכים - 09-09-2020

(09-07-2020, 10:37 AM)yinon236 כתב: איך החווה נקראת? עיר התוכים?

פעם , שיננו את זה לממלכת התוכים בגלל שזה יותר מגניב ושווה לדעתי  מגניב

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - yinon236 - 09-09-2020

אוקיי הבנתי.

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - צבי דגן - 09-09-2020

ואיפה התמונות והסרטונים שהבטחת לפרסם כאן?

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - צבי דגן - 09-09-2020

ובהזדמנות זו, אני מבקש הצעת מחיר עבור התוכים האלה:
תוכים
  1. קקדו גאלה -  3 זוגות 
  2. אקלקטוס - 3 זוגות
  3. קוניור שמש – 6 זוגות
  4. קוקטייל – 8 זוגות
דוגרי קרקע
  1. זוג  שלוים קליפורני
  2. זוג  שלוים בובוויט 
  3. זוג  שלוים גימבל 
  4. זוג  פסיונים זהוב
תודה
[Image: UujamfJ.jpg]

RE: מדריך גידול תוכים מקצועי (לאנשים עם ידע) - חוות תוכים עיר התוכים - 09-10-2020

(09-09-2020, 03:12 PM)צבי דגן כתב: ואיפה התמונות והסרטונים שהבטחת לפרסם כאן?

זה לא נותן לי לשים תמונות , אולי זה באג באתר?

(09-09-2020, 03:33 PM)צבי דגן כתב: ובהזדמנות זו, אני מבקש הצעת מחיר עבור התוכים האלה:
תוכים
  1. קקדו גאלה -  3 זוגות 
  2. אקלקטוס - 3 זוגות
  3. קוניור שמש – 6 זוגות
  4. קוקטייל – 8 זוגות
דוגרי קרקע
  1. זוג  שלוים קליפורני
  2. זוג  שלוים בובוויט 
  3. זוג  שלוים גימבל 
  4. זוג  פסיונים זהוב
תודה
[Image: UujamfJ.jpg] 
הצעת מחיר אוקיי:
קקדו גאלה שלוש זוגות - 12000 
אקלקטוסים שלוש זוגות- 10000
קוניור שמש שש זוגות - 13000
קוקטייל שמונה זוגות - 2500

דוגרי קרקע - בנוגע לכך , אנו עדיין לא מוכרים דוגרי קרקע אנו רוצים להביא את כמה זנים ואז נתחיל , אעדכן שנתחיל