פורום תוכיפדיה
מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: דוגרי קרקע (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- אשכול: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? (/showthread.php?tid=1889)

עמודים: 1 2 3

מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - דביר - 08-28-2020

מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה?
זה הסוג
[Image: VMgwnyX.jpg]

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - צבי דגן - 08-28-2020

מדגרות צריכות לשמור על טמפרטורת של 37.5 מעלות צלזיוס ±0.3 ולחות יחסית של 60%. 
יש להפוך את הביצים כל 2-4 שעות (כיוון אוטומטי במדגרה) וזאת כדי למנוע הדבקת העובר לקליפה. 
ביום ה- 14, צריך לבדוק ולהסיר את כל ביצים הסדוקות, העקרות ואלה שהעוברים בהן מתים ראה כאן: בדיקת פוריות הביצה,  ואיך מבצעים בדיקת "קנדלינג". 
ואז, מעבירים את הביצים אל מגשי הבקיעה ולהפסיק את הסיבובים.
יש לכוון את הטמפרטורה על 37.2 מעלות צלזיוס ולחות יחסית של 70%. 
אין לפתוח את הדלתות במהלך תהליך הבקיעה.
[Image: QEQuN7b.jpg]

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - דביר - 08-28-2020

(08-28-2020, 01:08 PM)צבי דגן כתב: מדגרות צריכות לשמור על טמפרטורת של 37.5 מעלות צלזיוס ±0.3 ולחות יחסית של 60%. 
יש להפוך את הביצים כל 2-4 שעות (כיוון אוטומטי במדגרה) וזאת כדי למנוע הדבקת העובר לקליפה. 
ביום ה- 14, צריך לבדוק ולהסיר את כל ביצים הסדוקות, העקרות ואלה שהעוברים בהן מתים ראה כאן: בדיקת פוריות הביצה,  ואיך מבצעים בדיקת "קנדלינג". 
ואז, מעבירים את הביצים אל מגשי הבקיעה ולהפסיק את הסיבובים.
יש לכוון את הטמפרטורה על 37.2 מעלות צלזיוס ולחות יחסית של 70%. 
אין לפתוח את הדלתות במהלך תהליך הבקיעה.
[Image: QEQuN7b.jpg]
תודה רבה, תגיד מה אפרוחים של השליו הזה אוכלים ואיזה סוג שליו זה?
יכול לתת להם אוכל של אפרוחים של תרנגולות?
הנקבה שלו לא דוגרת מה יכול להיות הסיבה?
הוא נתן לי לשים במדגרה עושים חצי חצי

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - צבי דגן - 08-28-2020

• נראה לי שהאפרוחים האלה הם של שליו יפני.
  • אפשר לתת אוכל של אפרוחי תרנגולות אבל להשתמש בתערובת סטרטר אחרת יש צורך לגרוס אותן כדי שלו יהיו חלקים גדולים מידי.
  • אבל קיימת גם תערובת מיוחדת לשלווים.
  • במשך ששת השבועות הראשונים יש להאכיל בתערובת שמכילה כ -25% חלבון, וסידן של 1.0%. 
    אם זה לא זמין לך בשוק, כאמור לעיל, ניתן להשתמש בתערובת סטרטר של עופות (20% -22% חלבון), אבל אז האפרוחים יתפתחו לאט יותר.
    הדרישות התזונתיות של הפרגיות המתקרבות לבגרות דומות, מלבד העובדה שרמות הסידן והזרחן חייבות להיות מוגברות. 
    בגיל 5 שבועות, ניתן להוסיף להם אבני סידן או סבידה.
    הנחת דיאטות צריכה להכיל כ 24% חלבון, ו -2.5% -3.0% סידן. 
    אפשר להגביר את ריכוז הסידן ל- 3.5% במזג אוויר חם כאשר השלווים אוכלים פחות מזון, אך עדיין דורשות סידן כדי לשמור על ייצור הביצים.
    נקבת השליו היפני בוגרת, צריכה לאכול בין 14 גרם ל- 18 גרם של מזון ליום. 
  • לאפרוחים הצעירים, מפזרים את המזון על נייר על רצפת הכלוב לפרגיות ולבוגרים אפשר לשים בכלים.
  • חשוב להגיש מזון טרי, שיהיה מאוחסן במכלים מכוסים עם מכסים מתאימים היטב, באזור נקי, יבש, ללא עכברים וחרקים. 
    למזון מאוחסן יותר מ- 8 שבועות חלה התדרדרות באיכות הוויטמינים ומרכיבים תזונתיים, במיוחד בחודשי הקיץ. 
  • לנקבה שלא דוגרת יכולות להיות סיבות רבות.
    אם היא הטילה ביצים ולא דוגרת, אולי הזכר מפריע לה.
    ויתכן שהשטח לא מספיק גדול.
    שלווים מבוגרים זקוקים לשטח מחייה של לפחות של 200 סמ"ר לכל שליו (כמובן שעבור זוג השטח יהיה כפול).
    אם שטח המחיה לא לרוחם, לעתים קרובות, בגידול בלהקות, הם לא יבנו קן, אלא יסתירו את הביצים. 
  • יש נקבות שלא ידגרו בכלל ואז צריך להשתמש במדגרה מלאכותית (שהיא לא יקרה מידי).
    הטיפול באפרוחים, היא "תורה" בפני עצמה, לכשתתחיל להדגיר, תבקש שוב הסבר על "איך לטפל באפרוחים".
  • השליו היפני דורש 14-18 שעות אור ביממה כדי לשמור על ייצור ביצים מקסימלית ופוריות. 
    ראוי לציין שהשלווים אוכלים רק בשעות האור.
    משמעות הדבר היא כי תאורה משלימה חייבת להיות מסופקת בחודשי הסתיו, בחורף ובאביב כדי לשמור על הטלת ביצים סדירה. 
[Image: sKGnXon.gif]

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - צבי דגן - 08-30-2020

אם אתה לא משיג את התערובת הייעודית של השלווים, אפשר לתת להם גם את הנ"ל.

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - דביר - 08-30-2020

(08-30-2020, 10:09 AM)צבי דגן כתב: אם אתה לא משיג את התערובת הייעודית של השלווים, אפשר לתת להם גם את הנ"ל.

תערובת סטרטר גם אפרוחים של תרנגולת צריכים וברווז זה יותר טוב להם?

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - צבי דגן - 08-30-2020

עדיף סטרטר של אפרוחי תרנגולות.

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - דביר - 09-01-2020

(08-28-2020, 08:28 PM)צבי דגן כתב:
  • נראה לי שהאפרוחים האלה הם של שליו יפני.
  • אפשר לתת אוכל של אפרוחי תרנגולות אבל להשתמש בתערובת סטרטר אחרת יש צורך לגרוס אותן כדי שלו יהיו חלקים גדולים מידי.
  • אבל קיימת גם תערובת מיוחדת לשלווים.
  • במשך ששת השבועות הראשונים יש להאכיל בתערובת שמכילה כ -25% חלבון, וסידן של 1.0%. 
    אם זה לא זמין לך בשוק, כאמור לעיל, ניתן להשתמש בתערובת סטרטר של עופות (20% -22% חלבון), אבל אז האפרוחים יתפתחו לאט יותר.
    הדרישות התזונתיות של הפרגיות המתקרבות לבגרות דומות, מלבד העובדה שרמות הסידן והזרחן חייבות להיות מוגברות. 
    בגיל 5 שבועות, ניתן להוסיף להם אבני סידן או סבידה.
    הנחת דיאטות צריכה להכיל כ 24% חלבון, ו -2.5% -3.0% סידן. 
    אפשר להגביר את ריכוז הסידן ל- 3.5% במזג אוויר חם כאשר השלווים אוכלים פחות מזון, אך עדיין דורשות סידן כדי לשמור על ייצור הביצים.
    נקבת השליו היפני בוגרת, צריכה לאכול בין 14 גרם ל- 18 גרם של מזון ליום. 
  • לאפרוחים הצעירים, מפזרים את המזון על נייר על רצפת הכלוב לפרגיות ולבוגרים אפשר לשים בכלים.
  • חשוב להגיש מזון טרי, שיהיה מאוחסן במכלים מכוסים עם מכסים מתאימים היטב, באזור נקי, יבש, ללא עכברים וחרקים. 
    למזון מאוחסן יותר מ- 8 שבועות חלה התדרדרות באיכות הוויטמינים ומרכיבים תזונתיים, במיוחד בחודשי הקיץ. 
  • לנקבה שלא דוגרת יכולות להיות סיבות רבות.
    אם היא הטילה ביצים ולא דוגרת, אולי הזכר מפריע לה.
    ויתכן שהשטח לא מספיק גדול.
    שלווים מבוגרים זקוקים לשטח מחייה של לפחות של 200 סמ"ר לכל שליו (כמובן שעבור זוג השטח יהיה כפול).
    אם שטח המחיה לא לרוחם, לעתים קרובות, בגידול בלהקות, הם לא יבנו קן, אלא יסתירו את הביצים. 
  • יש נקבות שלא ידגרו בכלל ואז צריך להשתמש במדגרה מלאכותית (שהיא לא יקרה מידי).
    הטיפול באפרוחים, היא "תורה" בפני עצמה, לכשתתחיל להדגיר, תבקש שוב הסבר על "איך לטפל באפרוחים".
  • השליו היפני דורש 14-18 שעות אור ביממה כדי לשמור על ייצור ביצים מקסימלית ופוריות. 
    ראוי לציין שהשלווים אוכלים רק בשעות האור.
    משמעות הדבר היא כי תאורה משלימה חייבת להיות מסופקת בחודשי הסתיו, בחורף ובאביב כדי לשמור על הטלת ביצים סדירה. 
[Image: sKGnXon.gif]
אני רוצה לבנות להם לול לשלוים הם עושים הרבה רעש?
מפחד שהתלוננו על רעש

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - צבי דגן - 09-01-2020

שלווים עושים רעש?
זו הפעם הראשונה שאני שומע דבר כזה.
נראה לי שזו התנכלות, להערכתי, מנסים לפגוע בך בכוונה.
האם יש לך סכסוך קודם עם השכנים?

RE: מה הטמפרטורה של שליו ולחות לביצים למדגרה? - דביר - 09-01-2020

(09-01-2020, 09:27 AM)צבי דגן כתב: שלווים עושים רעש?
זו הפעם הראשונה שאני שומע דבר כזה.
נראה לי שזו התנכלות, להערכתי, מנסים לפגוע בך בכוונה.
האם יש לך סכסוך קודם עם השכנים?

לא לא חס וחלילה רק שואל שלא עושים רעש, לא רוצה שהתלוננו, הם עושים רעש בכלל?
אני חדש בישוב הזה ולא מכיר את השכנים מספיק טוב לא יודע שלא יגידו משהו, וגם שלא יפריע לי לישון חח.