פורום תוכיפדיה
כיצד לתרגם את עשנות חיי הציפור לשנים אנושיות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=34)
+---- אשכול: כיצד לתרגם את עשנות חיי הציפור לשנים אנושיות (/showthread.php?tid=1888)כיצד לתרגם את עשנות חיי הציפור לשנים אנושיות - אליסון קלהגן - 08-28-2020

[Image: 26SZcO6.jpg]
כיצד לתרגם את שנות חיי התוכי לשנים אנושיות / אליסון קלהגן
[Image: JnQlDAo.jpg]
אולי אתה מכיר את הפיכת גיל הכלב מ"שנות כלב" ל"שנים אנושיות" כדי לקשר אותו לתוחלת חיים אנושי. אבל ההשוואה הזו לא עובדת באותה קלות לתוחלת חיי התוכי.
בהתאם לסוגי התוכים, תוחלת החיים שלהם משתנה מאוד, כאשר תוחלת החיים של תוכים גדולים בדרך כלל  ארוכה יותר מתוחלת החיים של תוכים קטנים. 
למעשה, לרוב מיני התוכים הגדולים יש תוחלת חיים הדומה לבני אדם או אפילו, במקרים מסוימים, יותר. עם זאת, עבור תוכים אחרים אתה צריך לעשות קצת מתמטיקה כדי לחשב היכן הם נמצאים בחיים.
תוחלת חיים של תוכים בשבי
[Image: 886evhz.jpg]
השיעור בו תוחלת החיים של תוכים גדולים רבים דומה להפליא לזה של תוחלת חיי האדם הממוצע. 
המשמעות היא שהתוכים נכנסים לשלבים השונים של חייהם, כמו גיל העמידה והזקנה, בערך באותה עת שבני האדם עושים זאת, והם מפתחים בעיות בריאות שקשורות לגיל, כמו דלקת פרקים, באותם שלבי החיים, אם כי זה תלוי במידה רבה בגנטיקה, בתזונה ובמשטר האימונים שלהם.
זה לא פשוט לאתר את שלב חייהם של מינים רבים קטנים יותר מכיוון שתוחלת החיים שלהם קצר בהרבה. 
כמה דוגמאות של תוכים אלה שהם פופולריים כחיות מחמד כוללות את הקוקטיילים, ציפורי אהבה, תוכונים וקוויקר
למינים מסוימים אלה יש תוחלת חיים ממוצעת של בערך 20 שנה ובתנאי שהטיפול יהיה איכותי.
תוחלת החיים הממוצעת לאדם היא בסביבות 80 שנה. כך שאפשר לומר שקוקטייל בן 10 הוא למעשה בן 40 בערך ב"שנות חיים אנושיות". נכון שהקוקטייל בגיל העמידה הוא בגיל העמידה, עם זאת, סוג כזה של חישוב לא תמיד יעבוד. קוקטיילים בדרך כלל מגיעים לבגרות מינית בגיל 8 חודשים ומתחילים להטיל בגיל שנה, אך בני אדם לא ייחשבו כמבוגרים בגיל 4.
תוכים בכל הגדלים נוטים להגיע לבגרות מהר יותר מבני אדם, מה שנותן להם סיכוי טוב יותר לשרוד ולהתרבות בטבע. אך לנו אין מספיק מחקרים כדי לקבוע באיזה גיל בדיוק התוכי נעשה בגיל העמידה ומתי היא אפשר להגיד שהוא מבוגר. ובכל זאת, בדומה לבני אדם, תוכלו לצפות בערך שהשליש הראשון בחיי התוכי ייחשב לגיל של התבגרות, והשליש הבא לבגרות עם כמה סוגיות שקשורות לגיל, ובשליש האחרון תהיה ירידה בפוריות הקשורה לגיל.
טיפול נכון בתוכי המחמד שלך ישפיע על תוחלת החיים שלו
ככל שהתוכי שלך מתבגר, חשוב לתמוך בגופו בתזונה בריאה הכוללת שפע של ירקות עליים, וירקות אחרים מסוגים שונים, מעט פירות, דגנים, אגוזים, תערובת זרעים ייעודיים, כופתיות ביצה קשה (כולל - הקליפה) וסידן. 
אולי תרצה ללמוד כיצד להכין "סלט" כדי להבטיח שיש מגוון בתזונה היומית של הציפור שלך. "סלט" פשוט מתייחס לתערובת של מזונות טריים ומזינים לתוכי שלך שאתה מכין בכמות גדולה ומקפיא במנות בגודל של ארוחה אחת.
יתר על כן, שים לב שתזונה שמתבססת רק על זרעים בדרך כלל אינה מומלצת לתוכים. זרעים הם עתירי שומן וחסרים בוויטמינים ומינרלים רבים. בנוסף, לעיתים קרובות תערובות זרעים מסחריות רבות כוללות תוספים לא בריאים, כמו זרעי חמניות וצביעה מלאכותית. 
לתוכים שאוכלים רק זרעים יש לעתים קרובות נוצות שנראות משעממות ושבירות. וסיבוכים בריאותיים חמורים יותר מהתזונה הזו, כמו מחלת כבד שומני, יכולים להיווצר, במיוחד ברגע שהתוכי מתקרב לגיל העמידה השליש השלישי לחייו). זרעים מסוימים יכולים להיות מרכיב בתפריט התוכים הבריאה הכוללת, אך זה לא אמור להיות הדבר היחיד שאתה מאכיל את התוכי שלך אם ברצונך למקסם את תוחלת החיים שלו.
גורם נוסף לשמירה על חיי התוכי שלך שיהיה בריא ומאושר הוא השגרה שלו.
תכנן לוח זמנים שכולל כמות מספקת של פעילות גופנית, וכן כ- 12 שעות שינה בחשכה בשקט, וללא הפרעה, בכל לילה. 
לתוכים שלא נותנים מספיק מקום ועידוד (כמו צעצועים) לפעילות גופנית יש בדרך כלל תוחלת חיים קצרה יותר, בדומה למקביליהם האנושיים שאינם מתעמלים מספיק.
לבסוף, קבע בדיקות בריאות קבועות אצל הווטרינר שלך, כדי לתפוס את הבעיות הבריאותיות בשלבים המוקדמים שלהם כי זה יכול להיות ההבדל בין חיים ומוות עבור התוכי. 
בנוסף, הווטרינר שלך יכול לקבוע אם התוכי שלך מתחיל לפתח בעיות הקשורות לגיל, כמו קשיחות במפרקים. לעיתים קרובות יש צעדים שתוכל לנקוט בכדי להקל על תסמינים אלה ולהאריך את שנות חייו האיכותיות של התוכי שלך.

אם אתה חושד שחיית המחמד שלך חולה, תתקשר מיד לווטרינר שלך. 
לשאלות הקשורות לבריאות, תמיד תתייעץ עם הווטרינר שלך, מכיוון שהוא בדק בעבר את התוכי שלך, יודע את היסטוריית הבריאות שלו ויכול להמליץ על ההמלצות הטובות ביותר עבור חיית המחמד שלך.


קרדיט: the spruce pets