פורום תוכיפדיה
מה הסיבה לתופעה של בקיעת אפרוחים עם 5 אצבעות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: דוגרי קרקע (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- אשכול: מה הסיבה לתופעה של בקיעת אפרוחים עם 5 אצבעות? (/showthread.php?tid=1875)

עמודים: 1 2 3

מה הסיבה לתופעה של בקיעת אפרוחים עם 5 אצבעות? - דביר - 08-21-2020

היי יש לי אפרוחים שבקעו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה?
ויש כאלה שקשה להם ללכת הולכים עקום, ויש כאלה שיצאו דווקא תקין אבל חלק גם עם 5 אצבעות, יש מצב זה קשור למדגרה?
החום משחק כל הזמן והלחות
[Image: kNY4onE.jpg]
תודה

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - yinon236 - 08-21-2020

ברוך הבא לאתר
מדובר בבעיה גנטית

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - דביר - 08-21-2020

(08-21-2020, 11:59 AM)yinon236 כתב: ברוך הבא לאתר
מדובר בבעיה גנטית
יש קשר למדגרה או שזה יכול לקרות בלי קשר?
והאם לא יכולים לעשות נזק בהמשך ולעשות בעיות גנטיות שיגדלו לאפרוחים שהיו להם ועניין כשרות וביצים מותר?

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - yinon236 - 08-21-2020

אין קשר למדגרה
מכיוון שהם סוג של "מוטציה" לא מרבים אותם
ובנוסף בעייתי לאפשר להורים שלהם להמשיך להתרבות

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - דביר - 08-21-2020

(08-21-2020, 12:11 PM)yinon236 כתב: אין קשר למדגרה
מכיוון שהם סוג של "מוטציה" לא מרבים אותם
ובנוסף בעייתי לאפשר להורים שלהם להמשיך להתרבות
יש רק אחת שמעוך לה הפנים והמקור שלה כזה מעוך יש מצב שזה בגללה ?
כי אין תרנגולות אחרות עם 5 רגליים אצבעות
נראה שרק היא האופציה היחידה למוטציות של האפרוחים
תודה רבה אחי

מקור מעוך גם יכול לקרות ממוטציה
יש לך בעיות בגנים של הלהקה ובגלל זה יוצאות לך מוטציות

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - צבי דגן - 08-21-2020

לא נראה לי שיש קשר למדגרה.
לא בטוח שמדובר בהפרעה גנטית, בהחלט יתכן שמדובר בתרנגולות משי או בתרנגולות שנושאים גנים של תרנגול משי.
נכון שלרוב העופות יש ארבע אצבעות, אבל לתרנגול משי יש חמש אצבעות וזה רגיל.
בנוסף לכך, תרנגול משי הוא קצת שונה מיתר התרנגולות, יש להם ניצוי רך כמו פלומת של אפרוח וגם צבע שונה של העור והשרירים שהם כחולים/אפורים.
מידע נוסף כאן: משי_Silk

RE: היי יש לי אפרוחים שיצאו עם 5 אצבעות בלעדיות חושב יודעים מה הסיבה? - דביר - 08-22-2020

בדקתי ויש לי זכר ונקבה עם 5 אצבעות.
השאלה היא, האם זה רגיל שלזכר יש 5 אצבעות?
והאם צריך לדאוג לגבי אפרוחים שאין להם 5 אצבעות והאם אפשר להמשיך להרבות אותם בעתיד?
[Image: CSBrNCh.jpg]
אחד מאפרוחים שיצא עם הצבעות עקומות יש איזה שלושה שיצאו ולא יכלו ללכת בקושי ועדין לא מצליחים ללכת כמו שצריך
[Image: YH7CZlx.jpg]
[Image: 284C045.jpg]
[Image: 4RE7zSA.jpg]

RE: מה הסיבה לתופעה של בקיעת אפרוחים עם 5 אצבעות? - צבי דגן - 08-22-2020

לפי מה שידוע לי רק לתרנגולות משי יש, באופן נורמלי, חמש אצבעות.
כך שאצל כל היתר זה לא מצב נורמלי במיוחד כאשר יש לתרנגול מגבלות הליכה או - אחרות.
אבל אם אתה מתכוון לדורבן, כאצבע חמישית, זה נורמלי, כפי שרואים בתמונות האלה, זה לגמרי נורמלי, במיוחד אצל הזכרים.
[Image: PkoJHuN.jpg][Image: cfd94Xx.jpg]

RE: מה הסיבה לתופעה של בקיעת אפרוחים עם 5 אצבעות? - דביר - 08-22-2020

(08-22-2020, 09:12 PM)צבי דגן כתב: לפי מה שידוע לי רק לתרנגולות משי יש, באופן נורמלי, חמש אצבעות.
כך שאצל כל היתר זה לא מצב נורמלי במיוחד כאשר יש לתרנגול מגבלות הליכה או - אחרות.
אבל אם אתה מתכוון לדורבן, כאצבע חמישית, זה נורמלי, כפי שרואים בתמונות האלה, זה לרמרי נורמלי, במיוחד אצל הזכרים.
[Image: PkoJHuN.jpg][Image: cfd94Xx.jpg]
אתה מתכוון שמה שמחובר זה בעיה ומה שזה דורבן זה בסדר?