פורום תוכיפדיה
בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... (/showthread.php?tid=1838)

עמודים: 1 2

בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - ינור - 07-29-2020

היי, בוקר טוב לכולם,
קודם כל רציתי להודות לכל אלו שעזרו לי להעביר את התוכים לתזונה של כופתיות פירות וירקות והואדת תערובות הזרעים לגמרי מהתפריט שלהם. אז תודה רבה מאוד מעריכה את זה⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

אז הכופתיות שהם אוכלים הן מסוג Gm לתוכים קטנים ובינוניים,
קניתי אותם מאתר של חנות שנקראת ציפורי ציפורי.
הכופתיות הגיעו במין צורה שנקראת "תפזורת" ולפי מה שהבנתי משירות הלקוחות, זה אומר שזה לא מגיע סגור ואטום קילו קילו, (הזמנתי 5 קילו), זה מגיע משק אחד גדול שפשוט פותחים ומחלקים לשקיות, לא שקיות אטומות אלא שקיות כמו של סופר רק עם הלוגו של החנות.
אז בקיצור הזמנתי אותם ב4 ביולי, ואתמול שניריתמ את הכלוב אז הכנסתי כל כל התוכים הבייתה לאיזה שלוש שעות ולא רציתי לחכות שהכלוב יתייבש כדי שהם יחזרו לאוכל אז הבאתי להם אוכל לכלובים שהם היו בהם,
בזמן שסידרתי מים בדיזות (תודה גם על הטריק עם הדיזות למדו לשתות מהן מאוד מהר ולכן אני לא צריכה להחליף את המים כל שעתיים) ואוכל בקערות, התפלאתי ונגעלתי לראות זחלים בתוך הכופתיות...????
אז חשבתי לעצמי אוקיי יש שם רק שניים, ואז התחילו לצאת עוד ועוד ועוד??
אז בקיצור רציתי לדעת האם זה נורמלי שלאחר זמן יחסית כל כך קצר שהכופתיות אצלי והפח אחסון סגור הרמטית כל הזמן יש זחלים?
רציתי לדעת האם אפשר לעשות הזחלים שימוש חיובי לשם שינוי ולתת אותם לתוכים כי יש מקומות שמוכרים זחלי קמח לתוכים ולגוזלי תוכים, אז רציתי לדעת האם זה בסדר להביא אותם לתוכים לאכול או שהן רעילות לתוכים?
ולפני שאני עושה צעדים פזיזים ומתלוננת לחנות, האם ההופעה של הזחלים היא בגללי או בגלל החנות?

תודה רבה מראש לעונים על השאלה הזו⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩???
וכמובן גם לאלו שעזרו לי עם תזונה התוכים אני והם מודים לכם.ן ביחד⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - eric - 07-29-2020

היי, אני לא יודע אם אמורים להיות זחלים בכופתיות (נשמע קצת מגעיל ומוזר) אבל רק רציתי להגיד שגם לי אין חוויה כל כך נעימה עם החנות "ציפורי ציפורי"... אני ככל הנראה יותר לא אקנה משם.

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - צבי דגן - 07-29-2020

תודה על הפרגון.
  • אסור לקנות כופתיות (אן כל מזון אחר) באריזות פירטיות, תמיד הן חשודות כלא טריות.
  • אני מניח שהחרקים שאת רואה הן חדקוניות בוגרות או זחלים של חדקוניות. (ראי בתמונה שלמטה)
  • אין טעם לתת לתוכים משים שלחרקים האלה אין ערך תזונתי גדול מידי.
  • לעומת זאת, הן עושות נזק ניכר לכופתיות (וגם לתערובת זרעים) משום שהן קודחות חורים במזון ואוכלות את התוכן באופן כזה שהערכן התזונתי יורד.
  • לכן, תחזירי אותן מיד למוכר ותדרשי את כספך בחזרה.
    כל יום נוסף הן מתרבות בקצב אקספוננציאלי עד שיחסלו את כל המזון.
להבא תקני רק כופתיות ארוזות באריזה מקורית של היצרן וגם אז תבדקי היטב את תאריך התפוגה שלהן.
[Image: 7uK8jrt.jpg]

ענייני גם כאן: חדקונית

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - דוד אליאב ברמי - 07-29-2020

ראוי לציין שגם בשקים של זרעים יש את החדקוניות האלה כי הם לא סגורים לגמרי אלא אם כן השקים אטומים לגמרי כמו של חברת מניטובה שבפעם האחרונה קניתי מהם והם באמת נקיים מהחדקוניות האלה והם גם נקיים מאבק וקליפות רק שהמחיר הוא 150% ממה שקניתי עד עכשיו אבל זה שווה את זה.

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - ינור - 07-29-2020

לפי מה שהבנתי אלו זחלים של עש המזון,
וכן אלוהים ישמור הם עובדים כל כך מהררררר
עזבו את העניין שצדתי אותם מהכופתיות וכל פעם שסגרתי את המכסה חזרתי אחרי 20 דקות היו עוד 15 על המכסה וגם שאני הלכתי למשמרת במרפאה שלוש שעות הייתי שם חזרתי והקופסה ששמתי אותם בנפרד הייתה מלאה ברשתות קורים כאלה כמו של עכביש

אחרי החוויה הדוחה הזאת היא קודם כל החלטתי שאני לא קונה מהם יותר וגם רציתי לעבור למזון אחר של נוטריברד g14 לקוקטיילים טרופיקל
אבל הבעיה זה כל מה שאני מוצאת כל כאילו הוא ב 70-80 יש מישהו שמכיר חנות שהיא זולה ושאולי גם עושה משלוחים?

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - דוד אליאב ברמי - 07-29-2020

וואו וואו זה ממש מוגזם

אני מכיר אמיגו מכירת מזון וציוד לבעלי חיים
הם זולים יחסית ויש להם גם משלוחים אני קניתי מהם בפעם האחרונה כופתיות של נוטריבירד

אם מדובר בעש, את צריכה לראות גם בוגרים עם כנפיים.
כמו שאת מתארת הם מתרבים מאוד מהר בקצב אקספוננציאלי.
הדרך הטובה ביותר להיפטר מרובם היא: לשפוך את כל התכולה על משטח בשמש ואז רואים אותם בורחים ומחפשים מקומות מסתור.
בשלב הזה אפשר לאסוף אותם בשקית ולהתיז  עליהם K300. 
אבל, עדיין הביצים נשארות באוכל ותוך זמן קצר הם בוקעות.
שוב אני אומר - להחזיר את הכל לחנות ולבקש את כספך בחזרה.
נוטריברד, היא חברה טובה, רק תקפידי לבדוק את תאריך התוקף.
ומסיבה זו, אל תקני באינטרנט או במשלוחים אחרים, אלא אם כן, את יודעת שתאריך התוקף הוא לפחות לשישה חודשים קדימה.

RE: בעיה עם הכופתיות של התוכים שלי... - ינור - 07-29-2020

הם יקבלו בחזרה אחרי כבר כמעט חודש שהם אצלי?

יש לך קישור לאתר שלהם?
בכמה הם מוכרים אתה יודע?

(07-29-2020, 02:10 PM)ינור כתב: הם יקבלו בחזרה אחרי כבר כמעט חודש שהם אצלי?
יכול להיות שיטענו שהדבר קרה אצל ובכול זאת - תנסי.
גם אם החרקים התרבו ובקעו אצלך, עדיין את יכולה לטעון שהם הגיעו יחד עם הכופתיות שקנית.

יש לך קישור לאתר שלהם?
זה האתר שלהם: ציפורי ציפורי
קוראים לו: מאיר קרוט.
כתובת: הזיתים, ציפורי, 1791000
טלפון:  04-656-4181, 6555372 -04
סלולרי:  052-338-7582
מייל: webmaster@tukim.net
בכמה הם מוכרים אתה יודע? לא ידוע לי.