פורום תוכיפדיה
איך אני מלמד את התוכי שלי את שמו - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: אילוף והתנהגות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=28)
+---- אשכול: איך אני מלמד את התוכי שלי את שמו (/showthread.php?tid=1833)איך אני מלמד את התוכי שלי את שמו - אליסון קלהגן - 07-27-2020

[Image: eIC0TSE.jpg]
איך אני מלמד את התוכי שלי את שמו / אליסון קלהגן
[Image: U6QgnWl.jpg]
אם אימצת לאחרונה תוכי מחמד חדש, רוב הסיכויים שאתה והחבר שלך הנוצותי עדיין מתרגלים זה לזה וכי התוכי עדיין נמצאת בשלב של ניסיון להסתגל לסביבתו החדשה. 
אמנם ניתן להתחיל באימוני טריק בשלב מוקדם זה, אך ככל הנראה עדיף לאפשר לתוכי שלך שבוע-שבועיים להתרגל אליך ולביתו החדש לפני שתתחיל אימונים קפדניים.
הדבר הראשון שעליך לעשות עם הבאת התוכי שלך הביתה הוא עבודה על יצירת התחלות של קשר עם חיית המחמד החדשה שלך. רוב הסיכויים שהתוכי החדש שלך חושש ולא בטוח בסביבה החדשה שלו. 
יידרשו מספר ימים להקדיש זמן לתרגול טכניקות חברות (סוציאליזציה) עדינות עם התוכי שלך לפני שאתה מתעמק ללמד אותו להגיב לפקודות.
חלק מתהליך החברות יכול לכלול התניית התוכי שלך לשם שבחרת עבורו. לאחר שבחרת שם מתאים עדיף להישאר עם זה. למרות שאפשר לשנות שם של תוכי לאחר שכבר בחרת שם, יהיה לך הרבה יותר קל וגם לחברך הנוצתי אם תבחר שם מתאים שאתה אוהב - כזה שיגדל עם התוכי ושניכם יכולים להיצמד לו לאורך כל חיי התוכי. 
על מנת ללמד את התוכי את שמו, תחילה עליך לאבטח אזור שקט שבו אתה וחיית המחמד שלך יכולים לשבת ולעבוד. וודא שלא תהיה שם פעילות תנועתית מיותרת שעלולה להפחיד את התוכי שלך או להסית את תשומת ליבו ממך, וודא שהחדר נקי מהסחות דעת כמו טלוויזיות ומכשירי רדיו. 
סגור את כל החלונות, פרוס את הווילונות, כך שהתוכי שלך יהיה בטוח בזמן היציאה מהכלוב, וודא כי כל הדלתות המובילות לחדר יהיו סגורות ובטוחות בזמן שאתה עובד עם חיית המחמד שלך.
אמרו לו בשקט את שמו ותתגמלו אותו
בעזרת פינוק טעים כמו חתיכות קטנות של פרי חתוך או אפילו גרעיני חמנייה, אמרו לו בשקט את שמו ותתגמלו אותו מיד. 
חזור על התהליך שוב ושוב למשך עד 15 דקות. תבחין כי מהר מאוד התוכי שלך יתחיל להסתכל לעברך בציפייה בכל פעם שתגיד את שמו. 
ברגע שהתוכי מתחיל לעשות זאת באופן אמין בכל פעם שאתה אומר את השם שבחרת בשבילו, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהוא למד להגיב לשם.
הדרך הטובה ביותר לגרום לתוכי שלך ללמוד את שמו במהירות היא לחזור על השם ולהתאמן עליו במשך 15 דקות 3 או 4 פעמים ביום עד שתקבל תגובה נאותה מחיית המחמד שלך. 
הקפד לאפשר לתוכי הפסקות של כ-10 דקות בין האימונים שלך, כך שהוא לא יתמלא מדי בפינוקים וגם שלא יתחיל להשתעמם מה"כיתה" הקטנה שלך. 
שמירה על אימונים קצרים ומהנים לחיית המחמד שלך תעניק לכם את התוצאות המהירות והקלות ביותר, לא משנה מה תנסו ללמד את חיית המחמד שלכם.

קרדיט: the spruce pets