פורום תוכיפדיה
שימוש בקליקר לאילוף התוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: אילוף והתנהגות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=28)
+---- אשכול: שימוש בקליקר לאילוף התוכי (/showthread.php?tid=1831)שימוש בקליקר לאילוף התוכי - אליסון קלהגן - 07-27-2020

[Image: rgW4UHu.jpg]
שימוש בקליקר לאילוף התוכיאליסון קלהגן
[Image: ecPE4Ca.jpg]
קליקר של מאמן תוכי הוא ממש לא שונה מאשר קליקר של מאמן כלב, חתול או חיית מחמד אחרת. 
שימוש בקליקר הוא אחד הדרכים החיוביות והיעילות ביותר לאילוף בעלי חיים מכל המינים, קל לבצע אימונים בעזרת קליקים ויכולים להתבצע ממש על ידי כל בעל חיות מחמד. 
במאמר זה, נסקור כיצד אימוני הקליקים עובדים, מה תצטרכו כדי לעשות את העבודה בצורה נכונה, וכיצד תוכלו להתחיל להשתמש באימוני הקליקים בכדי ללמד את התוכי המחמד שלכם כמעט כל טריק שתרצו.
ציוד והדרכה לקליקר
ראשית הדברים הראשונים - מה אתה צריך כדי להצליח באילוף התוכי שלך? - ברור שהקליקר מועיל! 
הקליקרים מופיעים בצבעים ועיצובים רבים ושונים וניתן למצוא אותם בחנויות לחיות מחמד תמורת פחות מדולר.
לפני הקנייה, הקפד ללחוץ עליו מספר פעמים כדי לוודא שהוא מספיק גמיש כדי שתוכל להשתמש בנוחות. 
לחלק מהקליקים יש יותר התנגדות שונה מאחרים ועלולים לגרום לאי נוחות משום שעליכם להשתמש בלחץ גדול מדי עם האגודל כדי להפיק ממנו צליל וזה לא תמיד נוח לכולם.
המטרה שלך היא להיות מסוגל לגרום לצליל ה"קליק" לצאת במהירות - בכל נקודת זמן כך שקליק יסמן לתוכי שלך את הרגע המדויק שהוא ביצע נכון את התרגיל, אז תהיה בטוח שאתה לא צריך להתמודד עם זה הרבה כדי להוציא את הקליק הזה!
ברגע שיש לך את הקליקר, תצטרך להשיג עבור התוכי מזון שאהוב עליו (צ'ופר) ולתגמל אותו על הביצוע (גם אם לא היה מושלם) וגם לשבח אותו ("כל הכבוד").
בבחירת המזון הפינוק (הצ'ופר) לאימון התוכי שלך, זכור את הדברים הבאים:
 • בחר מזון פינוק בריא ומזין. הרי אתה תחזור על תרגילי האימון שלך עם התוכי פעמים רבות בכל יום, כך שאתה רוצה לוודא שהתגמול שאתה נותן לו הוא לא רק טעים ומשביע, אלא גם דל שומן ועתיר ערך תזונתי. 
  אפשרויות טובות לטיפול באימוני תוכים הם מזון טרי כמו פירות וירקות, כאשר הזרע או האגוז מדי פעם מוחלפים למטרות של גיוון.
 • חתוך את הפינוקים שלך לחתיכות קטנטנות וקלות לאכילה.
  אם התוכי שלך נעשה שבע מהר מדי, הוא לא יהיה מעוניין יותר להתאמן כדי להשיג עוד פינוקים!
  לכן, כדי למקסם את האימונים שלך, תשתמש בחתיכות קטנטנות של פינוק, כך שהתוכי שלך יתוגמל בחטיף טעים מבלי להתמלא בדקות הראשונות. 
  חתיכות קטנטנות של תפוח חתוך לקוביות או חתיכות ענבים הופכות את הפינוקים למעולים שיספקו את התוכי שלך ויגמלו אותו מבלי להשביע אותו מהר מדי.
לאחר שבחרתם את הקליק שלכם ואת פינוקי התוכים הטעימים, אתם מוכנים לעבור לשלב הבא של אילוף, בעזרת קליקר עם התוכי שלכם, תוך מיזוג חיית המחמד שלכם עם הקליק!
יש לך את הקליקר שלך, את הפינוקים שלך ואת התוכי שלך - אז איך אתה מתחיל עם אימוני הקליקים? 
לפני שתוכל לאמן את התוכי שלך עם הקליקר, עליך לערוך לו היכרות ולתת לו להבין שיש לו כאן "ישות" חיובית. 
כדי להשיג זאת, חובה לעבור תקופת הטמעה עם התוכי שלך כדי שיגיב לצליל הקליק. התניה של התוכי שלך להגיב ללחיצה היא למעשה תהליך די מהנה וקל. כדי להתחיל עם התוכי שלך, פשוט חזור על השלבים הבאים:
 1. כתרגיל היכרות עם הקליקר, לחץ על הקליקר
 2. תן מיד לתוכי שלך פינוק.
זה אולי נראה פשוט מדי מכדי שיהיה בו שימוש רב, אך מה שאתה עושה כאן גורם לתוכי שלך לקשר את צליל הקליק עם קבלת פינוק, שהוא אבן היסוד המוחלט באימוני הקליקים.
הסיבה לכך שמאמנים משתמשים בקליקים היא למעשה כדי להחליף את הצורך לשאת פינוקים עליהם בכל עת. כמו כן, הרבה יותר קל לתגמל במהירות את התוכי על ביצוע הפעולה בצורה נכונה ב"קליק" מהיר מאשר להתמודד עם שקית פרי קצוץ, למצוא חתיכה קטנטנה ולהגיש אותה אל מקור התוכי. 
עם התניה נאותה, צליל הלחיצה ייצג פינוק לתוכי ויאפשר לכם "לסמן" התנהגויות נכונות שעשויות לחלוף לאחר זמן רב יותר שכן התוכי ישכח מה הם עשו נכון בזמן שתוכלו להשיג פינוק בשבילם.
חזרה על שלבים אחד ושניים כמפורט לעיל תעזור לתוכי שלך ליצור את הקשר בין השמעת הקליק ל"טיפול" הנחוץ כדי לאפשר לך להשתמש בקליקר על מנת ללמד את ההתנהגויות שאתה רוצה שהתוכי שלך ילמד. 
ברגע שתבחין שהתוכי שלך מגיב נכון בכל פעם שהוא שומע את "הקליק", תדע שהמטרה הושגה ותוכל להתחיל להשתמש בקליקר שלך כדי לאמן את התוכי לעשות כמעט כל מה שתרצה - רק זכור תמיד לסמן כל התנהגות נכונה בלחיצה / קליק, ולעקוב אחר האימונים שלו עם הרבה פינוקים ושבחים! 
צפה בסרטון ההדרכה המצוין שלמטה של  הקוקטייל לקבלת דוגמה לאימונים עם קליקים שיכולים לעשות עבורך ועבור התוכי שלך!קרדיט: the spruce pets