פורום תוכיפדיה
חוות דעת על ארה... - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: חוות דעת על ארה... (/showthread.php?tid=1812)

עמודים: 1 2

חוות דעת על ארה... - daniel1995 - 07-16-2020

אז ככה..
נכנסתי לשיחה עמוקה בנושא התוכי שאני רוצה להביא עם בת הזוג שלי, אחרי שהראיתי לה את התוכים שחשבתי (גרין צ'יק, ג'אקו, קאיק) היא פתאום אומרת לי "שמע אם אנחנו מביאים תוכי בוא נביא את התוכי הגדול הזה של הפיראטים!" (הבנתי שהיא מדברת על ארה ) אחרי שנרגעתי מהתקף הצחוק שנכנסתי אליו מההתלהבות שלה, שאלתי אותה איזה צבע? היא אמרה "היפה הזה עם הצהוב והכחול", אמרתי לה שזו הרבה אחריות והיא אמרה שהיא תשמח גם לטפל בו...כמה אני אוהב את הבחורה הזו..קשה לתאר, אז מבקש מכם חוות דעת על ארה כחולה צהובה , מי שמגדל ומי שיצא לו לחוות בכללי, מה זה אומר לגדל ארה מחוברת ? מה המינוסים והפלוסים? מה עיקר האתגרים? תודה רבה לעונים אתם אנשים מקסימים פה, שיהיה סופש נעים לכולם  חיוך גדול חייכן

RE: חוות דעת על ארה... - yinon236 - 07-17-2020

צבי גידל ארה אז הוא יוכל להגיד לך בצורה הטובה ביותר

אתה מודע לכמות הרעש?

RE: חוות דעת על ארה... - daniel1995 - 07-17-2020

(07-17-2020, 05:36 AM)yinon236 כתב: צבי גידל ארה אז הוא יוכל להגיד לך בצורה הטובה ביותר
אתה מודע לכמות הרעש?
לא, אני לא מודע לכמות הרעש, אין לי ניסיון עם ארה, יצא לי רק בתור ילד קטן להחזיק ארה והוא הרגיש כמו דרקון בגודל ובמשקל ,
שואל מהניסיון שלכם מה אתם יכולים לספר לי?
צבי אתה יותר ממוזמן לשתף מהניסיון שלך עם ארה, ובכללי כל תגובה מכל אחד תתקבל באהבה.
תודה רבה על הזמן שלכם.

RE: חוות דעת על ארה... - אהבת חיות - 07-17-2020

כמו שינון אמר לצבי יש יותר ניסיון, ביחד עם זאת אל תשכח שבסופו של דבר זה בעל חיים ולכל פרט יש בנוסף לסוג יש אופי משלו.
ברור שהרגשת דרקון על היד כשהיית ילד היית קטן והיחסים היו שונים.
כשאני ביררתי על הסוג הזה אמרו לי שהרעש בערך כמו שתשים אזעקת מכונית ליד האוזן האם זה באמת ככה אני לא בטוח.

RE: חוות דעת על ארה... - צבי דגן - 07-19-2020

אכן, כפי שנאמר, ארה הוא תוכי מקסים וארה כחולה&צהובה (Blue&gold), אחת המקסימות.
אני נאלצתי למכור את הארה שלי בגלל תלות של השכנים על רעש.
מה עוד אתה רוצה לדעת?
ראה גם בקישורים האלה:

RE: חוות דעת על ארה... - yinon236 - 07-19-2020

צבי כדאי שתשלח לו סרטונים של הארה שלך שיש לך בערוץ היוטיוב אולי הוא יתרשם יותר טוב

RE: חוות דעת על ארה... - צבי דגן - 07-19-2020

להלן הסרטונים

מקווה שמצאתי את כול הסרטונים.

RE: חוות דעת על ארה... - R.E.L CO - 07-20-2020

(07-16-2020, 09:53 PM)daniel1995 כתב: אז ככה..
נכנסתי לשיחה עמוקה בנושא התוכי שאני רוצה להביא עם בת הזוג שלי, אחרי שהראיתי לה את התוכים שחשבתי (גרין צ'יק, ג'אקו, קאיק) היא פתאום אומרת לי "שמע אם אנחנו מביאים תוכי בוא נביא את התוכי הגדול הזה של הפיראטים!" (הבנתי שהיא מדברת על ארה ) אחרי שנרגעתי מהתקף הצחוק שנכנסתי אליו מההתלהבות שלה, שאלתי אותה איזה צבע? היא אמרה "היפה הזה עם הצהוב והכחול", אמרתי לה שזו הרבה אחריות והיא אמרה שהיא תשמח גם לטפל בו...כמה אני אוהב את הבחורה הזו..קשה לתאר, אז מבקש מכם חוות דעת על ארה כחולה צהובה , מי שמגדל ומי שיצא לו לחוות בכללי, מה זה אומר לגדל ארה מחוברת ? מה המינוסים והפלוסים? מה עיקר האתגרים? תודה רבה לעונים אתם אנשים מקסימים פה, שיהיה סופש נעים לכולם  חיוך גדול חייכן
היי דניאל.
יש לך ניסיון עם תוכים? בני כמה אתם? באיזה שלב בחיים?
אתה לא חייב לענות לי במפורש על השאלות שאני שואל העניין הוא שלפי מה שראיתי, שמעתי חקרתי והתעניינתי, ארה הוא תוכי מקסים שדורש המון הכנה מוקדמת ותנאים מתאימים לגידול נכון בריא והכי חשוב שהמטרה היא לכל החיים!
עוד פעם אני לא מדבר מניסיון של גידול ארה אבל באמת כדאי לעשות מחקר מקיף ולנסות להבין האם אתה מסוגל להתחייב לתוכי מהסוג הזה.
לדוגמא: המון רעש, דורש כלוב גדול מאוד, תשומת לב רבה וטיפול (לדוגמא אני יודע שנורא מומלץ ללמד ארה תעופה חופשית כחלק מאורח חיים שגרתי, כלומר המון זמן והשקעה) , תוכי שחי המון שנים לכן צריך לחשוב לאן אתה רואה את החיים שלך מתקדמים (ילדים, שינויים רבים).
מבחינה כלכלית מדובר בתוכי יקר ובנוסף לכך כשקונים תוכי מומלץ ואף דרוש לשמור תמיד כסף בצד למקרי חירום.
כסטודנט לווטרינריה וכעובד לשעבר כאסיסטנט במרפאה וטרינרית ראיתי המון פעמים מקרים בהם הבעלים נתקלו: במצב כלכלי לא פשוט/לא נערכו כלכלית למקרי חירום מה שבדרך כלל מביא לצומת דרכים די מזעזעת הן מבחינת הווטרינר והן מבחינת הבעלים.
לבעלים אין כסף לשלם על טיפול שיציל את חיי בעל החיים והווטרינר נאלץ או: לתת מזמן עבודתו לניתוח ללא תגמול או לקבל את זה שבעל החיים המסכן יסבול, לפעמים עד כדי מוות...

כמובן שאם מדובר בבעלים אחראי, רצוי בעל ניסיון, שעשה מחקר כמו שצריך (כפי שהתחלת לעשות) ,שלוקח בחשבון את כל הנדרש לטיפול בבע"ח כזה, יוכל לקחת על עצמו אחריות כזו.
ישנו המון מידע בפורום וגם ביוטיוב.
מאחל לך בהצלחה ושתיקח את ההחלטה הנכונה! (לך ולתוכי העתידי)

RE: חוות דעת על ארה... - צבי דגן - 07-20-2020

ציטוט:דוגמה: אני יודע שנורא מומלץ ללמד ארה תעופה חופשית כחלק מאורח חיים שגרתי, כלומר המון זמן והשקעה.
זה לא בהכרח נכון, רוב המגדלים לא מתעסקים עם תעופה חופשית.
תעופה חופשית היא עיסוקם של בודדים מהמגדלים, נכון שכשלעצמו, זה יפה ומעניין, אבל יישאר רק כבונוס למגדל ולתוכי.
בהחלט אפשר לגדל ארה מחוברת ברמה גבוהה, בבית כמו כל תוכי אחר.

RE: חוות דעת על ארה... - R.E.L CO - 07-20-2020

כפי שציינתי, אני לא מומחה גדול חייכן