פורום תוכיפדיה
תוכי לסטודנט זר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי לסטודנט זר (/showthread.php?tid=1804)

עמודים: 1 2

תוכי לסטודנט זר - R.E.L CO - 07-12-2020

היי לכולם!
קודם כל ממש שמחתי לגלות שנפתח פורום חדש ופעיל!!! בדיוק השבוע התייסרתי במחשבה שקהילות הפייסבוק למיניהן פחות מדברות אלי ולאן נעלמו כל הפורומים?!
מצטער שכתבתי מלא, אשמח אם תוכלו להתייחס ולקרוא חייכן

אני סטודנט זר לווטרינריה באיטליה, בדיוק מסיים את שנתי הראשונה באוניברסיטה. לאחר שהתוכית שלי נגנבה מהבית בו שהתה (אצל חברים בעלי ניסיון, משום שלא הורשה לי לקחת אותה לאיטליה בגלל שהיא זן בסכנת הכחדה)  עָצוּב ואחרי הרבה ניסיונות לאתר אותה הבנתי שהמקרה אבוד לצערי.. בעקבות זאת שקלתי בלב כבד לקנות תוכי כשאגיע לאיטליה אך יש לי מספר חששות.
  1. יתכן שיהיה לי לוז נורא עמוס מה שאומר שיהיו ימים שאוכל להיות עם התוכי רק שעה וחצי, שעתיים ביום (לרוב לא) .
  2. אני גר בדירה עם אחי שבה הקירות די דקים ואנחנו חולקים עם השכנים קירות מסוימים (למזלי לא בחדר שלי, שם ימוקם הכלוב) לכן רעש הוא פקטור. מן הסתם שגם שנינו סטודנטים אז בכלל.
  3. יש לי חברה שנמצאת בעיר אחרת באיטליה במרחק של שעתיים וחצי בערך ברכבת. אליה אני הולך לסופ"ש פעם בשבועיים בערך.
    האם זו בעיה רצינית עבור התוכי?
    מן הסתם שאני אדאג שבדירה של בת הזוג שלי יהיה כלוב ואת הנסיעה הוא יעבור במנשא שקוף, או אפילו בתקווה עם רתמה או חליפת טיסה.
  4. את מרבית התקופה הקרובה באיטליה אבלה בבית כך שיהיה לי המון זמן לעסוק באילוף. מה גם שהיה לי קקדו גופין במשך כמעט ארבע שנים אז זו לא תהיה הפעם הראשונה.  
  5. החדר בדירה שלי לא גדול במיוחד ולדעתי אוכל להכניס אליו כלוב A11 מקססיייממווםם.
  6. אז אחרי כל החפירה התכווננתי על המרכיבים החשובים : שקט יחסית, פחות תלותי מקקדו ושלא דורש מרחב גדול בכלוב.
    מצד שני חשוב לי שהוא יהיה עם אופי גדול, אוהב מגע, ליצן. מתוך ההתלבטות בין קקריקי, קוקטייל וגרין ציק נראה לי שגרין ציק הכי קרוב למה שאני מחפש, בערך...
שמעתי כמה דברים שאופייניים לגרין ציק (וגם ממעט ניסיון), הם דורשים תשומת לב וקרבה שזה מדהים בעיניי השאלה היא האם מה שאני יכול להציע יספיק?
האם הוא יוכל לעמוד בשינויים בלוז שלי (לרוב 5 שעות בבית ומעלה ולפעמים שעתיים)? בנסיעות וכאלה?
אני חושב שעם הקקדו שלי הצלחתי להגיע למצב שהיא קיבלה שינויים בצורה טובה, מצד שני קקדו ככה או ככה צווח חזק בהתאם למצב רוח.
תוכי של אדם אחד? (מן הסתם שיש את משתנה האופי החינוך החיברות אבל באופן כללי כזן)
לגבי רעש הגעתי למסקנה שבזמן לימודים אני מעדיפים צווחה צורמת יחסית פה ושם מאשר רעש/שריקות באופן מתמיד. לכן קוקטיל ירד מהפרק.

אשמח אם תוכלו לשתף אותי בניסיון האישי שלכם.
תודה רבה!

RE: תוכי לסטודנט זר - yinon236 - 07-12-2020

גרין צ'יק תוכי מקסים והיה לי את התוכי הזה יותר מפעם אחת ויותר מפעמיים
לעניין המעבר צריך לעשות את זה עם כמה שפחות סטרס עבור התוכי
היה עדיף שפעם בשבוע מישהו אחר ורצוי בעל נסיון יטפל בתוכי במקומך מאשר שיעבור איתך.

RE: תוכי לסטודנט זר - R.E.L CO - 07-12-2020

(07-12-2020, 01:43 PM)yinon236 כתב: גרין צ'יק תוכי מקסים והיה לי את התוכי הזה יותר מפעם אחת ויותר מפעמיים
לעניין המעבר צריך לעשות את זה עם כמה שפחות סטרס עבור התוכי
היה עדיף שפעם בשבוע מישהו אחר ורצוי בעל נסיון יטפל בתוכי במקומך מאשר שיעבור איתך.

תודה על התגובה.
אני מבין.. ברור שזו אופציה מועדפת העניין הוא שפרט לאחי אני לא מכיר מישהו באיטליה שהוא בעל ניסיון עם תוכים, לפחות לא כרגע.
אני פשוט לא יודע אם זה משהו שאוכל לבקש ממנו באופן תדיר (כל שבועיים). נכון לחודשים הקרובים בת הזוג שלי תגור איתי כך שיהיה לי זמן לעבוד איתו על זה בהדרגה, השאלה היא האם זה אפשרי? אכזרי? אני מניח שאין לדעתחייכן
בכל אופן לגבי שאר הדברים: רעש יחסי לדירת סטודנטים? כמות הזמן הפנוי והמשתנה?
מצטער על הספיציפיות הקודחת, יש לי ניסיון (מאוד מזערי) לא כל כך טוב עם גרין ציק.

RE: תוכי לסטודנט זר - yinon236 - 07-12-2020

גרין צ'יק לא תוכי רועש
תשתדל לתת לו יחס כמה שאפשר
לנסות לשאוף לשעתיים ביום

RE: תוכי לסטודנט זר - צבי דגן - 07-12-2020

באופן כללי, אני נוהג להגיד שאם אין לך מספיק זמן פנוי, עדיף שתגדל זוג תוכים למטרת רבייה.
אבל, לפי מה שהתרשמתי, ממה שכתבת לעיל, יתכן שבכל זאת, תמצא זמן פנוי כדי להקדיש לתוכי, שכן כידוע לך תוכי מחוברת, מתייחס למגדל שלו כחלק מהלהקה והוא מצפה לאינטראקציה עם המגדל.
כמו ינון, גם אני חושב שהגרינצ'יק הוא התוכי שמתאים לך ביותר, למרות שייתכן שהתנאים לא יהיו אידאליים עבורו.
כדי להקל על המצב, תצטרך להקפיד לקנות תוכי שהואכל בידי המגדל ומחוברת ברמה טובה (זה לא יכול להיות גוזל/פרחון, שלא מזמן נגמל מהדייסה), תצטרך לבדוק את הנושא בקפידה.
כמובן שתצטרך להקפיד גם על תעודת בריאות ולוודא שהפרטים שכתובים בתעודה תואמים את הפרטים שכתובים על הטבעת שעל רגלו.
ובנוסף, ממש לפני הקנייה, תבקש שאתן לך את כל הנקודות שעליהן תצטרך לשים לב לפני ובשעת הקנייה.

RE: תוכי לסטודנט זר - צבי דגן - 07-12-2020

(07-12-2020, 02:16 PM)R.E.L CO כתב: מצטער על הספציפיות הקודחת, יש לי ניסיון (מאוד מזערי) לא כל כך טוב עם גרין ציק.
אנא תפרט את הניסיון הרע שהיה לך עם הגרינצ'יק.

RE: תוכי לסטודנט זר - R.E.L CO - 07-13-2020

(07-12-2020, 02:59 PM)צבי דגן כתב: באופן כללי, אני נוהג להגיד שאם אין לך מספיק זמן פנוי, עדיף שתגדל זוג תוכים למטרת רבייה.
אבל, לפי מה שהתרשמתי, ממה שכתבת לעיל, יתכן שבכל זאת, תמצא זמן פנוי כדי להקדיש לתוכי, שכן כידוע לך תוכי מחוברת, מתייחס למגדל שלו כחלק מהלהקה והוא מצפה לאינטראקציה עם המגדל.
כמו ינון, גם אני חושב שהגרינצ'יק הוא התוכי שמתאים לך ביותר, למרות שייתכן שהתנאים לא יהיו אידאליים עבורו.
כדי להקל על המצב, תצטרך להקפיד לקנות תוכי שהואכל בידי המגדל ומחוברת ברמה טובה (זה לא יכול להיות גוזל/פרחון, שלא מזמן נגמל מהדייסה), תצטרך לבדוק את הנושא בקפידה.
כמובן שתצטרך להקפיד גם על תעודת בריאות ולוודא שהפרטים שכתובים בתעודה תואמים את הפרטים שכתובים על הטבעת שעל רגלו.
ובנוסף, ממש לפני הקנייה, תבקש שאתן לך את כל הנקודות שעליהן תצטרך לשים לב לפני ובשעת הקנייה.

תודה רבה.
ככל שעובר הזמן ובעקבות התגובה שלך אני מתחיל להבין שעניין הזמן והרעש יהיה פחות קריטי.
מה שכן מטריד אותי הוא באמת עניין המעברים בתחבורה ציבורית ועניין בת הזוג שלי. אני לא מוצא על זה שום מידע באינטרנט שקצת מוסיף לחששות שלי.
אני נורא מפחד שזה יביא אותי למצב שזה יפגע לי בזוגיות, מה שעלול גם לפגוע בתוכי..
למשל:מה קורה אם התוכי יגיב בצורה לא טובה לנסיעה בתחבורה ציבורית? יתחיל למרוט נוצות חלילה? אני לא אוכל להפסיקלבוא לחברה שלי לגמרי..
או שבת הזוג שלי תעבור לדירה שאינה מאפשרת כניסה של בעלי חיים.
אני ממש לא רוצה להגיע למצב שאני צריך למסור את התוכי, מצד שני מה יקרה אם זה באמת לא יעבוד?
אני חושב שאני יכול לספק לתוכי חיים נהדרים אבל ישנה אי וודאות די גדולה בנושא התחבורה או לחלופין למטפל בתוכי בזמן שאני לא נמצא.
אשמח לשמוע את דעתך.

לגבי החוויה שלי עם גרים ציק:
לפני מארלי קניתי גרין ציק מבית גידול נחשב מאוד בארץ. כשהגעתי הביתה התוכי היה מפוחד לחלוטין ממגע וניסה להימנע מלהיות איתי או לידי, הוא גם נשך אותי לא מעט וממש חזק.
מן הסתם שגם הייתי מגדל מתחיל ונגמר והייתי צריך לתת לו יותר זמן להתאקלם ולכבד את מרחב האישי בהתאם להתנהגות שלו.
בנוסף 90 אחוז מהזמן הוא היה נורא שקט אבל כאשר היו שינויים קיצוניים בתאורה הוא היה נכנס לפניקה ומתחיל לצווח.

לבסוף אחרי שבוע החזרתי את התוכי לבית הגידול המדובר.

RE: תוכי לסטודנט זר - yinon236 - 07-13-2020

זה קורה שהתוכי לא מחוברת מספיק
בנוגע לשינויים קיצוניים בתאורה זה נורמלי שהתוכי יחשוש מזה

RE: תוכי לסטודנט זר - צבי דגן - 07-13-2020

(07-13-2020, 07:42 AM)R.E.L CO כתב: תודה רבה.
מה שכן מטריד אותי הוא באמת עניין המעברים בתחבורה ציבורית ועניין בת הזוג שלי.
אין עם זה בעיה, קיים מנשא מיוחד שבו תוכל לשאת את התוכי גם בתחבורה ציבורית, במיוחד אם גם תכסה אותו בבד כהה כדי שיהיה לו חשוך.
אני נורא מפחד שזה יביא אותי למצב שזה יפגע לי בזוגיות, מה שעלול גם לפגוע בתוכי.
אם הבת זוג שלך לא מסתדרת על תוכים תוכל להכניס אותה לתחום הנפלא הזה ולידד אותה עם התוכי, תקיים איתה שיחה בנדון ותערוך לה היכרות עם תוכים. 
למשל: מה קורה אם התוכי יגיב בצורה לא טובה לנסיעה בתחבורה ציבורית? יתחיל למרוט נוצות חלילה? אני לא אוכל להפסיק לבוא לחברה שלי לגמרי..
להערכתי, אם תתנהל נכון, לא תגיע למצבים קיצוניים אלה.
אני ממש לא רוצה להגיע למצב שאני צריך למסור את התוכי, מצד שני מה יקרה אם זה באמת לא יעבוד?
החשש הזה קיים אצל כולם ללא כל קשר למצבך (סטודנט, חברה, דירה, שכנים, נסיעות ועוד), אבל להערכתי זהו חשש עם סבירות נמוכה.
אני חושב שאני יכול לספק לתוכי חיים נהדרים אבל ישנה אי וודאות די גדולה בנושא התחבורה או לחלופין למטפל בתוכי בזמן שאני לא נמצא. 
אשמח לשמוע את דעתך.
כפי שציינתי לעיל, בכל אירוע חדש קיימת אי וודאות מסוימת, תמיד צריך לקחת את זה בחשבון.
אמרת "מארלי" ונזכרתי במקרה הזה: מארלי שובי הביתה
זה לא אתה במקרה ביישן

RE: תוכי לסטודנט זר - R.E.L CO - 07-13-2020

(07-13-2020, 08:38 AM)צבי דגן כתב:
(07-13-2020, 07:42 AM)R.E.L CO כתב: תודה רבה.
מה שכן מטריד אותי הוא באמת עניין המעברים בתחבורה ציבורית ועניין בת הזוג שלי.
אין עם זה בעיה, קיים מנשא מיוחד שבו תוכל לשאת את התוכי גם בתחבורה ציבורית, במיוחד אם גם תכסה אותו בבד כהה כדי שיהיה לו חשוך.
אני נורא מפחד שזה יביא אותי למצב שזה יפגע לי בזוגיות, מה שעלול גם לפגוע בתוכי.
אם הבת זוג שלך לא מסתדרת על תוכים תוכל להכניס אותה לתחום הנפלא הזה ולידד אותה עם התוכי, תקיים איתה שיחה בנדון ותערוך לה היכרות עם תוכים. 
למשל: מה קורה אם התוכי יגיב בצורה לא טובה לנסיעה בתחבורה ציבורית? יתחיל למרוט נוצות חלילה? אני לא אוכל להפסיק לבוא לחברה שלי לגמרי..
להערכתי, אם תתנהל נכון, לא תגיע למצבים קיצוניים אלה.
החשש הזה קיים אצל כולם ללא כל קשר למצבך (סטודנט, חברה, דירה, שכנים, נסיעות ועוד), אבל להערכתי זהו חשש עם סבירות נמוכה.
אשמח לשמוע את דעתך.
כפי שציינתי לעיל, בכל אירוע חדש קיימת אי וודאות מסוימת, תמיד צריך לקחת את זה בחשבון.
אמרת "מארלי" ונזכרתי במקרה הזה: מארלי שובי הביתהזה לא אתה במקרה ביישן
קודם כל תודה רבה צבי וינון על העזרה.
האמת היא שזה הרגיע אותי נורא, אני לא אוכל לחיות עם עצמי בידיעה שאני פוגע בתוכי שלי..
לגבי בת הזוג שלי, היא נורא בעד תוכי והיא נורא אוהבת בעלי חיים ככה שאין התנגדות בנושא הזה.
הבעיה עלתה דווקא ממני, שאלתי את עצמי מה יקרה אם:
א) התוכי לא יכול לעמוד בנסיעות פעם בשבועיים ובילוי סופה"ש אצל בת הזוג, דבר שיוביל לכך שהיא תצטרך לבוא אלי ברוב הפעמים(כל שבוע).
מצב שהוא לא אידאלי בכלל. מצד שני הרגיע אותי לשמוע את דעתך ואכן במידה וזה יקרה אני אמשיך לעדכן בפורום.

ב)לעיר שבה היא נמצאת יש בעיית דיור לא פשוטה, קשה נורא למצוא דירות. אני נמצא בדירה שהיא בבעלות משפחתי לכן אין לי בעיית יציבות בנושא.
החשש הוא: מה יקרה במקרה והיא לא מוצאת דירה שמאפשרת הכנסת בעלי חיים? אני מרגיש שאני מטיל עליה המון אחראיות ואני באמת דואג שזה יפגע בטיב היחסים. מצד שני היא מתכננת לעבור לאוניברסיטה שלי בהמשך ואז נגור יחד, כלומר הסיכון זמני.

אני אוכל לבקש מאחי עזרה פה ושם\למצוא סטודנט מהאוניברסיטה לחבר אותו לתוכי ובמידת הצורך אפילו לשלם לו על הטיפול בסופש.
אני נרגש נורא ומאוד מקווה שאוכל למצוא דרך לאמץ ילדון קטן מבלי להגיע למצבי קיצון אלו..

*חחח.. לא זה לא אני. מארלי היא קקדוחייכן