פורום תוכיפדיה
בחירת סוג תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בחירת סוג תוכי (/showthread.php?tid=1801)

עמודים: 1 2

RE: בחירת סוג תוכי - צבי דגן - 07-13-2020

ציטוט:
  • התוכים המחוברתים אצל שאול לא נולדים אצלו?
    לפי מה שידוע לי הוא לא מגדל בעצמו.
  • הוא מביא אותם מבחוץ ומוכר אותם? מאיפה הם מגיעים?
    כנראה שהוא קונה אותם ממגדלים אחרים, אני מציע שתשאל אותו.
  • האם הוא מעביר אותם את תהליך החיברות?
    לא נראה לי, גם כאן צריך ברור נוסף. 
  • הג'אקו, אם אתה מוקסם מהג'אקו, אז לך על הג'אקו.
    הג'אקו הוא אחד מהתוכים הגדולים הנפוצים ביותר, בעלי יכולת מילוליות מדהימה, תכונה שהופכת אותם למין פופולרי מאוד.
    אוצר המילים הנרחב של הג'אקו הממוצע מדגים את עוצמת האינטליגנציה שלו. ידוע שהם מגיבים מילולית בהתאם לנושא השיחה במצבים גם ללא אימון. 
    בעלי תוכים רבים טוענים כי הם ממש "משוחחים" עם הג'אקו שלהם.
    עם זאת, בגלל האינטליגנציה שלהם, אם לא מחברתים אותם ברמה גבוהה, הם עלולים להיות מפוחדים מדי. רגישות יתר זו לטיפול ולסביבתם מודגמת לרוב בהתנהגויות מבוססות פחד, כמו חוסר רצון לקיים אינטראקציה ונשיכות.
    לכן, אם אתה לא פנוי, לפחות במשך 3-4 שעות ביום (לא חייב ברצף), לאינטראקציה עם התוכי, כדאי לחשוב על תוכי אחר.
  • שוב, לגבי שאול, צריך לברר שוב את הנושא.
  • הקאיק הוא תוכי נהדר.
    תכונת האישיות הבולטת ביותר שנמצאה בקאיק היא התאווה למשחקים.
    זה תוכי שלא חושב פעמיים על גלגול על גבו כדי להיאבק עם צעצוע ברגל, או להתנדנד בפראות קדימה ואחורה מגג הכלוב כשהוא משתלשל על אצבע בודדת. 
    הנוצות הפלומתיות הצבעונית שלו מזכירה ליצן קרקס - איפה שיש קאיק, תמיד יהיו צחוקים.
    הקאיק הוא תוכי פעיל שנמצא כל הזמן בתנועה, כשלא ניתנת להם ההזדמנות להוציא את האנרגיה הבלתי מוגבלת שלהם, וטבעם ההיפראקטיבי הוא לא ירגיש בנוח ובכל זאת, הם פשוט כיפים להשתעשע!
    יש ליצור סביבה מתאימה לקיאק שמספקת את הצורך האינסופי שלו לשחק תוך שמירה על ביטחונו מפני סכנות אפשריות ברחבי הבית, המגדל החכם יבלה זמן רב בהכנות לפני שהוא מביא לביתו את הקאיק.
    כשמגדלים את הקאיק, יש להקדיש זמן נוסף ולהתייחס לפרטים הקטנים.
    הקאיק ימצא את דרכו לכל דבר ולכל מקום בבית, הרי באופיו הוא עשוי לספק הזדמנות לשעשוע או לחקירה בכל דבר שיפגוש בדרכו.
    תכונה זו גורמת לכך שהמגדלים יהיו מודעים למה שהם משאירים בבית ללא השגחה.
    לקאיק יש כישרון מיוחד לאיתור פריטים "אבודים" - כמו עגיל שנפל והתגלגל למקום מוסתר או מפתח תיבת הדואר שלך שלא נמצא כבר זמן רב וכדומה.
    אבל אל תצפה מהקאיק שפשוט יבוא אליך וימסור לך את המציאה ברגע שמצא אותו - הם מאמינים בקנאות שרכוש שנמצא, שייך להם   ביישן - “מוצאים, מאמצים”. הכל נחשב בעיניהם לצעצוע - הצעצוע שלהם.
    הסביבה המושלמת והבטוחה ביותר לקאיק היא זו שמגבילה את תחום המשחקים לאזור בודד בבית שמלא בדברים מהנים ומעניינים לעשות. צעצועי כף רגל (ראה גם כאן: צעצועי תוכים) הם חובה למין הזה - שהוא כל צעצוע שהוא קטן מספיק כדי לתמרן על ידי כפות הרגליים אבל גדול מספיק כדי לא להוות סכנה לבליעה ולחנק.
    נדנדות וחבלים יהיו נקודות פעילות חמות לקאיק האנרגטי. הם אוהבים תנועה ולעתים קרובות ניתן למצוא אותם מתנדנדים על צעצוע תלוי בשרשרת בכלובם. 
    "חדר כושר" או "מגרש משחקים" עשויים להיות השקעה טובה עבורו.
    באופן מעניין נראה כי קאיקים מעדיפים ללכת על הרגליים מאשר לעוף באוויר וזו יכולה להיות אחת הדרכים לשמור על התוכי שלך לזמן מה.
    תוכי אנרגטי זקוק לדיאטה מתאימה.
  • על הגרין צ'יק, כבר דברנו לעיל, אין ספק שגם הוא תוכי פעלולן ומשעשע.
  • לסיכום: כל תוכי שהוא מחוברת ברמה גבוהה, יכול להיות "חבר" נפלא לחיים רק צריך לספק להם את הצרכים הבסיסיים ולהקדיש להם מזמנך.
    התוכי מתייחס אל המגדל כחלק מהלהקה שלו וככזה, הוא זקוק לאינטראקציה עם המגדל, כמו אוויר לנשימה.
    ובכל מקרה, תצטרך להחליט בעצמך, בין הגרין צ'יק, לבין הקאיק והג'אקו.
    אף אחד לא יכול להחליט במקומך, שהרי אתה מכיר את עצמך טוב יותר מכל אחד אחר.
  • אני מזכיר לך שוב, שלפני הקנייה עצמה, תבקש שאתן לך מספר טיפים, על מה עליך לשים לב, כשאתה קונה את התוכי.
    אסור לקנות תוכי בחיפזון.
בהצלחה

RE: בחירת סוג תוכי - yinon236 - 07-13-2020

יש את בית גידול "תוכי קטן בערבה" של מייקל וסנדרה, בית גידול איכותי.

RE: בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-13-2020

אוקי אני כבר קצת מרגיש רע שאני קופץ המון בין סוגים אבל עכשיו התהייה היא אחרי שעברתי על כלל רשימת התוכים שיש באתר ויש לי כמה שאלות ואשמח שתענו,

1.במה שונה באופי/יכולות אפרור תימנה מג'אקו?
2. האם למישהו פה יש ניסיון עם קייפ פארוט ויכול לשתף קצת?
3. האם מגדלים ומוכרים קוניור ראש כחול בארץ? האם יש הבדל באופי בין הגדול לקטן (הבנתי שיש מאותו סוג גם גדול וגם קטן)? האם יש מקום ספציפי שאתם מכירים שמתעסק איתם? כמה אחד כזה אמור לעלות?

תודה רבה על הסבלנות שלכם ועל התשובות המעמיקות והאכפתיות, באמת חשוב לי לעבור את החוויה הזו על הצד הטוב ביותר.

בעניין האופי בין ג'אקו לתימנה אין הבדל

אין לי נסיון בנוגע לתוכים שהזכרת, אני חושב שקשה להשיג אותם בפרט הקייפ פארוט אך אם תמצא מחוברת ברמה גבוהה אתה תהנה ממנו
יש לספק לו מגוון צעצועי וענפי לעיסה
בנוגע לקוניור ראש כחול זכור לי שהם בעלי יכולת דיבור גבוהה

מאיפה אתה בארץ?

RE: בחירת סוג תוכי - צבי דגן - 07-13-2020

(07-13-2020, 01:21 PM)daniel1995 כתב:
  1. במה שונה באופי/יכולות אפרור תימנה מג'אקו?
    באופי וביכול הדיבור, אין הבדל גדול, יש הבדל בעיקר בגודל.
  2. האם למישהו פה יש ניסיון עם קייפ פארוט ויכול לשתף קצת?
    אין לי ניסיון אישי, אבל לא כל מי שגידל אותו נהנה ממנו במיוחד מפני שהוא דורש הרבה מאוד תשומת לב והתייחסות אישית אחרת הוא צורח באופן בלתי נסבל ועלול גם לנשוך (יש לו מקור גדול ביחס לגודל התוכי).
    אחרים דווקא כן נהנו ממנו בגלל פעילותו הנמרצת והסקרנות שיש לו.

3. האם מגדלים ומוכרים קוניור ראש כחול בארץ? האם יש הבדל באופי בין הגדול לקטן (הבנתי שיש מאותו סוג גם גדול וגם קטן)? האם יש מקום ספציפי שאתם מכירים שמתעסק איתם? כמה אחד כזה אמור לעלות?
    לא מכיר אישית משהו שגידל אותו, לעומת זאת ידוע לי שבזמנו גידלו אותן ב"ממלכת התוכים": 
    ממלכת התוכי  במושב רווחה משק 69 (בין אשקלון לקרית גת)
    אימייל:  omer6880@walla.com
    שם הבעלים:  שגיב רחמים
    הוא מגדל תוכים מסוגים שונים לרבייה וגם מחוברתים (כך הוא לפחות מצהיר).
    טלפון:  054-5980629.

הוא כן דורש תשומת לב ורועש... אבל אם הוא מחוברת ברמה גבוהה הוא יהנה ממנו
ראית כבר את הקייפ פארוט של ערוץ parrot wizard ביוטיוב?

(07-13-2020, 04:06 PM)yinon236 כתב: הוא כן דורש תשומת לב ורועש... אבל אם הוא מחוברת ברמה גבוהה הוא יהנה ממנו
ראית כבר את הקייפ פארוט של ערוץ parrot wizard ביוטיוב?
כן ינון, אכן ראיתי את טרומן בכמה סרטונים, נראה טיפוס מאוד שקט, גם הסנגל שרכשתי לפני שנים היה בעקבות הסנגלית "קילי" של אותו בחור בסרטונים.

בכל מקרה אני עדיין בהתלבטויות וזה קשה להחליט, מקווה שאגיע להחלטה בתקופה הקרובה, תוכים זה בעיה אצלי קשה לבחור מביניהם אבל אני בטוח וסמוך שהפעם בעזרתכם אעשה את הבחירה הטובה ביותר בשבילי.
ועם כל השוני אני עדיין מתלבט בין הג'קו לגרין צ'יק והקאיק, בחירה קשה אבל אני בטוח שאהיה שמח עם הבחירה בסוף.
יש פה מישהו שיכול לספר לי על הקאיק שלו קצת? מבחינת הרצון למגע? ורמת הקשב באימונים? מניח שההבדל בין ראש שחור לג'ינג'י זה רק המחיר?...

כן ההבדל בקיאק הוא במחיר

(07-13-2020, 09:10 PM)yinon236 כתב: כן ההבדל בקיאק הוא במחיר

ינון לשאלתך אני מתגורר כרגע בקיבוץ בית השיטה שנמצא בין בית שאן לעפולה.

לגבי השאלה שלי מקודם, אם יש פה אנשים עם קאיק/גרין צ'יק מחוברתים אני ממש אשמח לחוות דעת מהנסיון שלכם, הגרין צ'יק נראה כמו תינוק מקסים וכמו שצבי אומר הצבעים של הקאיק מאוד יפים הוא באמת קרקסן קטן.

RE: בחירת סוג תוכי - yinon236 - 07-14-2020

אני מכיר בעל חנות מרמת גן שהחזיק פעם קוניור כחול ראש ותמיד יש לו גוזלים מכל מיני סוגים בגלל זה שאלתי